44 Altijd moet het beter, sneller, hoger M 9 CHECK DIT! Martin Huzen (33) uit Heinkenszand is machinist bij Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) en verantwoordelijk voor de evenementen. Maandag 21 mei is de vijfde editie van Festival Op Stoom. Met de paplepel „Ik kom hier al 33 jaar. Mijn vader was al lid van SGB toen ik geboren werd, dus het is mij met de paplepel inge goten. Ik mocht pas lid worden vanaf mijn veertiende, maar reed daarvoor al mee met de treinen. Eerst was ik conducteur, daarna verzorgde ik de horeca in de trein, toen werd ik leer ling stoker en sinds mijn 21ste ben ik machinist. Het leuke aan machinist zijn, is dat je bezig bent met iets dat lijkt te gaan leven. Als je 's ochtends de locomotief uit de loods haalt, is het een doods ding. Maar hoe verder de dag vordert, hoe meer het begint te leven. Het is leuk dat je mensen een fijne dag kunt bezorgen met jouw hobby." Evenementen „Toen ik jong was, kwam ik hier ie der weekend. Maar je wordt ouder, trouwt, krijgt kinderen... Tegenwoor dig ben ik hier minimaal vijftien keer per jaar. Daarnaast organiseer ik de evenementen, met nog drie andere vrijwilligers. Ons grootste evene ment is Sporen naar het Verleden. Daarnaast hebben we Festival Op Stoom en doen we wat losse thema dagen, zoals Lego in de trein, de Mini-spoordagen en een Dieselweek end. Op dit moment zijn we bezig met het opbouwen van Murder on the Oriënt Express, een combinatie van een escaperoom en het spel Clu- edo. Als het goed is, start dat na de zomer." Op Stoom „De Culturele Raad Borsele heeft ons een paar jaar geleden benaderd voor Festival Op Stoom. Tijdens de eerste editie bleek al dat de combinatie van een treinreis met onderweg live-op tredens een schot in de roos was. Het is een heel levendig geheel. Wij zor gen dat de treinen rijden en de Cul turele Raad regelt de acts. Op het eindstation in Hoedekenskerke zal dit keer een dj-caravan staan en meestal is er een eenmansacteur die Het leuke aan machinist zijn, is dat je bezig bent met iets dat lijkt te gaan leven de reizigers vermaakt onderweg. De acts wisselen ieder jaar. Sinds twee jaar worden er ook schoolprojecten aan gekoppeld." Vrouw en kinderen „Ik hoef dit jaar niet te rijden tijdens het festival. Ik hoop dat ik kan gaan kijken, maar kleine kinderen kunnen weieens roet in het eten gooien. Ik heb een dochtertje van drie en een zoontje van dertien weken. Mijn vrouw en kinderen zijn mijn passie. Verder heb ik naast dit en mijn werk als civieltechnisch ingenieur niet veel tijd meer over. Wel zit ik in een car navalsverenging in het Brabantse Prinsenbeek. Ik ben in Goes geboren en heb daar tot mijn peutertijd ge woond, maar voor het werk van mijn vader zijn we voor een tijd naar Bra bant verhuisd. Al waren we wel ieder weekend hier." Liefde op het station „Sinds twaalf jaar woon ik weer in Zeeland. Ik heb me altijd Zeeuw ge voeld: al mijn vrienden zeggen dat ik een Zeeuw ben en geen Brabander. Mijn vrouw komt van Heinkenszand, zij is de dochter van de klompenma ker. Ik leerde haar kennen op het eindstation van de stoomtrein. Zij verkocht daar klompen en ik kwam er met de trein aan. We hebben eerst nog een tijdje in het centrum van Goes gewoond, maar zijn later naar Heinkenszand verhuisd. Ik kom nog vaak in Goes, het is een leuke stad. De Grote Markt is een sfeervolle plek met alle leuke terrasjes en evene menten. We gaan graag naar de 25- plus avond op vrijdag en vinden het leuk om uit eten te gaan, bijvoor beeld bij De Kluizenaer." Lokale evenementen „Concert at Sea vinden we leuk om te bezoeken vanwege de mooie sfeer, maar verder gaan we vooral naar lo kale evenementen. Zodra je kinderen hebt, verschuift alles een beetje. In de zomer gaan we graag naar paviljoen De Meerkoet bij het Veerse Meer in Wolphaartsdijk. Daar zit een strandje bij en een stukje gras, dus je kunt er heerlijk zitten met de kleintjes. De oom en tante van mijn vrouw heb ben een camper, die nemen we dan altijd mee. We zitten er graag." Wie: donderdag 17 mei 2018 GO 'Ik ontmoette mijn vrouw op het eindstation' Gertie De Boey Martin Huzen Martin Huzen: „Het is leuk dat je mensen een fijne dag kunt bezor gen met jouw hobby." FOTO MARCELLE DAVIDSE Festival Op Stoom: maandag 21 mei, Stoomtrein Goes-Borsele in Goes, van 11.00 tot 17.00 uur. Naam voorstelling: Team U.P. Ketnet en Studio 100 Genre: musical Doelgroep: jeugd Waar: Stadsschouwburg Antwerpen Wanneer: za 19, zo 20, ma 21 en zo 27 mei om 11.00,14.00 en 17.00 uur Een tweede prijs wordt niet ge waardeerd. Alle leerlingen van een sportschool hier ver vandaan, het topsport internaat U.P., moeten hoog presteren. De beste zijn, de snelste, de sterkste, de popu lairste. Alles is hier één grote competitie en dat wordt vooral gestimu leerd door de ambiti euze directrice van de school. Op een dag komt Lars, de zoon van een groot sportman naar de school. Daar is hij hele maal niet blij mee, maar ja, als zoon van een sportman móet hij nu eenmaal. De directrice trekt Lars vanwege zijn vaders bekendheid voor. Ze zorgt dat hij overal bovenaan komt te staan. De andere leerlingen zijn daar na tuurlijk helemaal niet blij mee en zetten de school op stelten. Het klinkt als een heel seri eus verhaal, maar als je bedenkt dat het door Ketnet en Studio 100 gebracht wordt, weet je In Team U.P. wordt op het podium top sport bedreven. FOTOALEXVANHEE genoeg. De personages zijn over the top en dat alleen is al genoeg voor op zijn minst een glim lach. De volwassen rol len in de musical wor den vertolkt door de er varen musicalactrice Goeie De Raedt (in de rol van de sportieve, maar strenge directrice Conny), Ketnet-wrapper Sander Gillis (als haar grappige en naïeve as sistent Tist) en de jonge musicalactrice Jolien De Clerck (als sportle- rares Jessica). Voor de kinderrollen is een ta lentenjacht gehouden. En natuurlijk wordt er in een musical over een sportschool gezongen en bewogen. De liedjes en de dansjes zijn aan stekelijk, dus als publiek beweeg en zing je al snel mee. Of zoals Koen Wauters (Clouseau) het zegt: „Als ge komt kij ken, gaat ge gewoon als blije mens buiten." Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56