De vele gevaren van digitaal puinruimen Sophie Turner toont haar verleidingskunsten 7 Reynolds is baas als huurmoordenaar Hoe meer pijn Deadpool lijdt en hoe wanhopiger hij is, hoe grappiger hij wordt men probeerden we oprecht de best mogelijke vervolgversie te maken." In deze tweede film konden de makers - Ryan Reynolds is naast hoofdrolspeler ook een der scena risten - de grenzen van de kei harde humor nog iets verder op rekken. „Het oorpronkelijke ver haal is al verteld: je weet waar Wade Wilson/Deadpool vandaan komt, wat z'n karakter is en wat hij heeft meegemaakt. Deze keer konden we dus helemaal los. Niet dat we puur voor de lach gingen, want echt goede humor heeft een ziel. In Deadpools geval is het zo dat hoe meer pijn hij lijdt en hoe wanhopiger hij is, hoe grappiger hij wordt." Meedenken Hoewel er een scenario vol dialo gen klaarlag, was improviseren op de set geen uitzondering. En ieder een - ook kabeldragers en geluids mensen - werd uitgenodigd om mee te denken. „Er zijn gewoonweg geen slechte ideeën. Zelfs als iemand iets aandraagt dat niet blijkt te werken, dan is een onderdeel daarvan toch geweldig. Bovendien hadden we nogal wat getalenteerde grappenma kers op de set rondlopen die prima kunnen improviseren. Zo ben ik zelf DEADPOOL2 ooit ook begonnen in de business." Deze tweede film werd niet door Tim Miller maar door David Leitch geregisseerd. Aangezien Leitch zelf ooit als stuntman werkte en er heel wat vecht-, spring-, val- en vlucht- scènes werden opgenomen, trainden Reynolds en collega's uitgebreid voor de opnames. „David wil dat zijn ac teurs zoveel mogelijk zelf doen, hij is geen fan van zogenaamde digitale body doublés. Ik deed dus wat fysiek mogelijk was en wat ik contractueel mocht uitvoeren. David begrijpt trouwens ook hoe je films maakt van onderaf, als gewone setmedewerker." Dat deze roerganger zijn acteurs qua stunts een stapje verder liet gaan dan ze hadden durven dromen, beviel Reynolds overigens buitengewoon goed. „Ik kan je vertellen: daar krijg je een heel euforisch gevoel van!" The Cleaners Vele Filipino's verdienen de kost als digitaal 'opschoner' bij sociale platforms zoals Facebook. Tien duizenden keren per dag dienen zij geposte beelden te 'deleten' of 'negeren'. In luttele seconden wordt bepaald of onthoofdings- beelden of kinderpornoscènes moeten verdwijnen. Maar hoe kan je zonder kennis van zaken dui zenden keren per dag vaststellen of iets verkeerd is? Is een geschil derde Trump met kleine piemel porno of een satirische kunstui ting? Zijn opnames van bomaan slagen in Syrië ooggetuigenversla gen of IS-propaganda? De film volgt enkele, soms anoniem in beeld gebrachte, moderators die hun werk met de beste bedoelin gen uitvoeren. Ook interviewen de makers techontwikkelaars, er varingsdeskundigen en weten schappers die vertellen waarom deze voor internetreuzen goed kope werkwijze zo'n gevaar vormt voor de vrije nieuwsgaring én onze democratie. Hoewel visu eel indruk maken lastig blijft met zoveel talking heads, is deze film wel belangrijk voor alle gebrui kers van social media. Een must see-documentaire over het gevaar van algoritmen, machtige techbe- drijven, censurerende overheden en de slachtoffers ervan. Josie Hoe voortreffelijk Sophie Turner (Game o/Thrones) als actrice is, bewijst zij met haar titelrol in de thriller Josie. Als er ooit een derde verfilming van Lolita gemaakt wordt, verdient zij de hoofdrol. Turner imponeert als sexy tie ner die in een motel in het zuiden van de VS het hoofd op hol brengt van een eenzame veertiger (Dy lan McDermott) met een troebel verleden waar niemand in zijn omgeving weet van heeft. Met haar weinig subtiele verlei dingskunsten palmt de volledig getatoeëerde 17-jarige scholiere haar overbuurman in. Dat zij iets in haar schild voert, blijkt uit het laatste kwart van de film. Turner trekt meteen alle aan dacht naar zich toe. Even lijkt de film te gaan over een dubieuze verhouding tussen een volwas sene en een tiener. Maar zodra duidelijk wordt wat losies ware motiefis, volgt een ommezwaai die geen kijker ziet aankomen. - A.Z. donderdag 17 mei 2018 GO FOTO WIREIMAGE/ SEBASTIAN REUTER M Ryan Reynolds -4 Deadpool moet het opnemen tegen Nathan Summers/Cable, r gespeeld door Josh Brolin. FOTO FILMDEPOT ACTIEAVONTUUR Regie: David Leitch Hoofdrollen: Ryan Reynolds, Josh Bro lin Toen Wade Wilson/ Deadpool (Rey nolds) in 2016 de vierde muur door brak met zijn vuige grappen en komi sche popcultuurver wijzingen, was deze superheldenfilm nieuwe stijl direct een hit. Vuilbekkend worstelde deze ver minkte huurmoorde naar met dwaze praatjes zich door zijn eerste avontuur. Daar gaat hij in dit vervolg lekker mee door. Deadpool krijgt dit keer te maken met een staatsgevaarlijk figuur uit de toe komst. Deze Nathan Summers/Cable (Brolin) reist naar onze tijd met een dodelijke missie. Deadpool probeert Cable te stoppen, maar al snel blijkt dat hij dat in z'n een tje niet waar kan maken. Dus gaat hij op zoek naar een groep strijders met speciale vaardighe den die hem daarbij kan helpen. Zijn in schattingsvermogen blijkt roestig. Ook nu weer is Ryan Reynolds de abso lute ster van de show. Niemand van de cast kan schijn baar vanuit de losse pols veelal rake one liners de wereld in slingeren zoals hij dat kan. De eerste verrassing is eraf, 't plot is min der raak, maar Rey nolds blijft gewoon baas. -MA/. Reynolds kruipt voor de tweede keer in de huid van Deadpool. fotoap DOCUMENTAIRE Regie: Hans Block, Moritz Riesewieck ÜTf 1 Veel Filipino's werken als moderator bij bedrijven als Facebook. foto filmdepot -M.N. THRILLER Regie: Eric England Hoofdrollen: Sophie Turner en Dylan McDermott

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54