0) 9 II Escalerende burenruzie met verrassend veel diepgang 6 Zijn tong is messcherp, z'n intelligente brein werkt op volle toeren en zijn hart zit, weliswaar ergens ver verstopt, toch op de juiste plek. Superheld Deadpool wordt voor de tweede keer gespeeld door Ryan Reynolds. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Isleof Dogs Blue Avengers: Infinity War FILMNIEUWS Escobar opent Spaans festival Nieuw werk van Van Warmerdam Van achter een mas ker of een dikke laag prothetische brandwonden- make-up geslaagd de komiek uithan gen: Ryan Reynolds (1976) kan het als geen ander. Tijdens een ontmoeting in Londen vertelt de acteur van Deadpool 2 hoe hij zulks voor elkaar krijgt. „Als ik Deadpools pak en masker draag, acteer ik er be wust doorheen. Ik acteer groter, fy- sieker en beweeg me anders. Gek ge noeg werkt dat." Toegegeven, toen Reynolds voor de opnames van Dead pool in 2or6 voor het eerst dat masker opzette, maakte hij zich zorgen. „Ik dacht: dit gaat 'm zó niet worden. Vervolgens ben ik naar stomme films gaan kijken en naar een mimespeler als Marcel Marceau; mensen die met hun lichaam acteren. Door daarmee te oefenen, wist ik toch een connec- Toen ik voor het eerst dat masker opzette, dacht ik: dit gaat 'm zó niet worden tie te maken met de kijker." En óf Reynolds dat deed. De zwartkomi- sche actiefilm Deadpool werd als eerste Marvel- superheldenfilm ooit ge nomineerd voor een Gol den Globe voor beste mu sical of komedie, de kassa's rinkelden vrolijk en ook de kritieken waren uiterst lovend. Toch voelde deze sequel voor Reynolds niet aan als een tweede ronde. Sterker nog, de acteur heeft het idee dat hij z'n pak nauwelijks uitgetrokken heeft. „Het is alsof we Deadpool na een paar maanden gewoon weer eens opzoeken." Dat de verwachtingen na het succes van de eerste film dit keer toren hoog zijn, beseft Reynolds ter dege. „Maar dat is voor ons als makers net zo. De Deadpool- franchise is echt liefdewerk. Sa- Under the Tree X 1 J.'ji Tv Het begint met een boom van de buurman die gekortwiekt moet wor den. Als die weigert, escaleert de ver houding tussen de twee naast elkaar wonende echtparen die elkaar letter lijk naar het leven gaan staan. In Nederland zou De Rijdende Rech ter eraan te pas komen, maar in IJs land wordt dat anders opgelost. De wederzijdse pesterijen in het burger lijke milieu escaleren met de dag. Zelfs de huisdieren zijn niet veilig in deze loopgravenoorlog. Under The Tree is een van de succes volste IJslandse speelfilms van de laatste jaren. Begrijpelijk, want regis seur Hafsteinn Gunnar Sigurösson heeft het talent om bittere ellende te koppelen aan ironische observaties die de kijker op zijn minst doen glimlachen van leedvermaak. Zijn film is beslist niet oppervlakkig. Ach ter de schermutselingen gaat veel huiselijk leed schuil, waardoor Under the Tree ook verrassend veel diepgang bevat. En het slotbeeld verdient een klassieke status. .1 C Tv.- VI I WG t t ml ï'iK H donderdag 17 mei 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Avengers: Infinity War €1.028.000 2 (3) 1 Feel Pretty €204.000 3 (4) Pieter Konijn €172.000 4 (2) Truth or Dare €162.000 5 (5) Rampage €118.000 ANIMATIE Wes Anderson gebruikt de stop-ani- matie-methode voor een verhaal over afgedankte honden op een eiland bui ten Japan. Een soort futuristische versie van Animal Farm met veel maatschappijkritiek, maar ook droge humor. Scarlett Johansson en Bill Murray spraken stemmen in. DOCUMENTAIRE In deze Disney-documentaire wordt de dolfijn Blue gevolgd die van zijn moeder lessen krijgt in overleven. De film toont het onderwaterleven in oce anen en houdt een pleidooi voor na tuurbehoud. Hun toekomst is onze toekomst, luidt dan ook de slotzin in deze oogstrelende ode aan de natuur. ACTIEFILM Bijna alle superhelden van Marvel Comics zijn verenigd in dit spektakel stuk waarin het heelal wordt bedreigd door Thanos, een kolossale opper- schurk die de aarde van de kaart wil vegen. Zijn zoektocht naar zes magi sche stenen moet worden verijdeld. GO MISDAAD Het Amsterdam Spanish Film Festival opent met het mis daaddrama Escobar, in aan wezigheid van regisseur Fernando León de Aranoa. De film, met grote rollen voor Penélope Cruz, Javier Bardem en Peter Sars- gaard, vertelt het waarge beurde verhaal van de relatie tussen journa liste Virginia Vallejode en drugsbaas Pablo Escobar. EXPOSITIE Filmmuseum Eye toont deze zomer nieuw werk van Alex van Warmer dam. L'histoire kaputt is een ei genzinnige solo waarin persona ges, objecten en situaties tot leven komen in een raadselach tige expo, om kleed met scè nes uit Van War- merdams films. E Ryan Reynolds kon 'helemaaf los in Deadpool 2 Marieke Nieuwdorp r DRAMA Regie: Hafsteinn Gunnar Sigurösson Hoofdrollen: Steinbór Hróar Stein- fiörsson en Edda Björgvinsdóttir - Ab Zagt t J Niets of niemand is veilig als de buren in Under the Tree ruzie krij gen. FOTO FILMDEPOT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53