3 Het risico van 'zappen' De Spaanse keuken H Boek Dennis Storm ruimt op Het ultieme tostiboek 13 Reasons Why Kookboek Kookboek Serie ries en een aantal videogames. Ook stripboeken en bewerkingen. Tot slot, weer veertig jaar later (1978), komt er een muzikale adapta tie. JeffWayne, een autodidact-musi cus, had The War of The Worlds via zijn vader met de paplepel ingegoten gekregen. Het liet hem niet los, hij 'verklankte' het verhaal en dat werd zijn grote muzikale doorbraak. Hij schreef en producete zijn con ceptalbum The War of The Worlds sa men met enkele groten der (mu- ziek)aarde. Onder hen Justin Hay- ward (Moody Blues), Phil Lynott (Thin Lizzy), Julie Covington ('Don't cry for me Argentina') en Gary Os- borne, ooit tekstschrijver van Elton John. Richard Burton mocht in de rol van 'de Journalist' de beroemde ope ningswoorden spreken: „No one would have believed, in the last years of the nineteenth century, that hu- man affairs were being watched from the timeless worlds of space." JeffWayne's Musical Version of The War of the Worlds is eigenlijk één lange, magistrale, imponerende, meeslepende soundtrack zonder film. Met overwegend symfonische rock, met prachtige rocksolo's en psychedelische thema's. Met voice- over (onder andere van de befaamde Burton) en verschillende songs die de hitlijsten haalden. Daaronder 'Fo- rever Autumn', 'Thunder Child' en 'The Spirit of Man'. Het beroemdste zinnetje? „The chances of anything coming from Mars are a million to one - but still they come!" Al snel na het verschijnen van het album had JeffWayne het idee om er een theatrale musicalversie van te maken. Uiteraard moest dat gebeuren met medewerking van Richard Bur ton, die zo'n groot stempel had ge drukt op het conceptalbum. Maar door het overlijden van Richard Bur ton in 1984 belandden die plannen voor lange tijd in de ijskast. Toen het album in 2005 opnieuw uitgebracht werd, zijn de toneelplan nen eindelijk weer opgerakeld. Er werd een grootse multimediale en visuele show in elkaar gedraaid, met verbluffende effecten. Zo verscheen Richard Burton op scherm en dank zij moderne digitale manipulatie technieken leek hij zijn befaamde woorden letter voor letter uit te spre ken. Justin Hayward was ook weer van de partij. Eindelijk kreeg de soundtrack de 'film' die hij verdiende. En wat voor een. Met een grote tripod, de ge vreesde oorlogsmachine op drie po ten, centraal op het podium en een enorm projectiescherm met indruk wekkende beelden en verbluffende kleuren, tourde deze voorstelling over heel de wereld. Ook tweemaal in Nederland, in Ahoy Rotterdam en de Heineken Music Hall. Met JeffWayne als dirigent van een groot symfonisch orkest. Het was een overdonderende ervaring. Nu, weer een veertig jaar later (2018), is er een eigen Nederlandse productie van The War of The Worlds. Een onvolprezen waagstuk! De opzet is dezelfde. Het aantal muzikanten is HOORSPEL teruggebracht tot dat van het oor spronkelijke album. Maar na een uit gestelde première en wat aanpassin gen heeft deze versie de goedkeuring gekregen van strenge waakhond Jeff Wayne. De verbindende teksten zijn Ne derlands gesproken, alle liedjes zijn in het origineel Engels. En de visuals, die zijn ook ditmaal spectaculair. Na afloop zal het ademhalen een op luchting zijn. Escapedfrom eihl. Once more. donderdag 17 mei 2018 GO Vette churro's, laffe pa- ëlla's - het Spaanse eten blinkt niet altijd uit in verfij ning. Dat het ook anders kan, bewijst Brindisa van Monika Linton. In dit stan daardwerk vind je naast de onvermijdelijke patatas en gazpacho's ook verfijndere gerechten, zoals 'kip en kreeft in de stijl van Begur' en 'eend met peren en flespompoen'. Met de gerechten in dit lijvige werk (550 pagina's!) komt de zon op tafel. Verschenen bij Fontaine. Thuis leven alsof je op reis bent, zonder ballast. Dat is het idee achter Weg ermee. Over de schoonheid van minimalisme van Den nis Storm. De voormalig presentator van 3 op reis, die lang weinig meer had dan de spullen in zijn koffer, is fan van het minimalisme. Terug naar de essentie is een voornemen dat we vaak hebben na de vakantie, met dit boek begint het nü. Verschenen bij UnieboekjHet Spectrum. Geschikt als lunch, maar ook als makkelijk hapje 's avonds als je geen zin hebt om te koken: de tosti. Vergeet ham-en-kaas, denk: tosti met portobello- ragout en mosterd, spruit jes met gorgonzolasaus, tosti pekingeend met pruimen of Japans roerei met enoki. In Het ultieme tostiboek laat Jasper Kool zien dat je het met tosti's zo gek kunt maken als je wilt. Verschenen bij UnieboekjHet Spectrum. In het eerste seizoen van de aangrijpense serie 13 Reasons Why liet Hannah Baker na haar dood een 1^0 reeks cassettebandjes ach ter waarop ze Clay en an dere klasgenoten vertelde hoe ze tot zelfdoding kwam. Nu lanceert Netflix het tweede seizoen, waarin ie mand de waarheid achter haar dood ver borgen probeert te houden. Clay en zijn klasgenoten komen een geheim op het spoor. Vanaf morgen bij Netflix. WEG ERMEE DENNIS STORM The War of The Worlds, muziekthea ter: CCXL Vlissingen, donderdag 24 mei, aanvang 20.15 uur. Een liveband speelt de originele muziek van Jeff Wayne. foto JOSTIJN LIGTV0ET FOTOGRAFIE In deze tijden van fake news is het wellicht interessant om te zien hoe men daar vroeger mee omging. Het hoorspel The War of The Worlds was zeker niet het eerste nepnieuwspro- gramma. Eén waarschuwing vooraf vond men toen vol doende. Maar door puur toeval hadden veel mensen ditmaal die waarschuwing gemist. Zij luisterden eigenlijk naar een ander populair programma, dat even een saai kwartiertje had. Zo vielen zij middenin de 'pa niek'. Gevolg: massa's telefoontjes naar de studio en een overbe last netwerk. Uiteindelijk zijn er meer mensen (waaronder veel politie) dan maar zelf naar de studio gekomen, dan dat er ge vlucht zouden zijn. Gewoon om hun beklag te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50