Zussen delen diepe liefde voor de gitaar Luister Ziggy, bak een tosti E0! Muziek 2 DUO D'HOEST ij Ziggy Marley The War of The Worlds Door aliens overrompeld worden is een twee eeuwen oud schrikbeeldMaar vreemd genoeg is het ook heel verleidelijk om daar telkens opnieuw over te fantaseren. In de vorm van muziektheater bijvoorbeeld. Uitgelicht Tweelingen proberen vaak op allerlei ma nieren om van elkaar te verschillen. Niet altijd, soms zitten ze zo op één lijn, dat ze een perfect duo vormen. De tweelingzussen Veerle en Tania D'Hoest uit Brugge hebben alle bei een diepe liefde voor gitaarmuziek. Ze tok kelen al sinds hun achtste jaar op de gitaar en weten precies wat de ander beroert. Ze voelen elkaar haarfijn aan, zijn perfect op elkaar inge speeld en willen niets liever dan samen muziek maken. Twee gitaren, twee vrouwen die spre kend op elkaar lijken, alleen de kleur van hun haartooi en de kleur van de gitaarklankkast ver schillen. Een recital door de zussen D'Hoest is een streling voor het oor en het oog. Het publiek wordt vooral overtuigd door het aangenaam ge varieerde gitaarspel. De programma's zijn heel afwisselend, omdat deze musici rekening hou den met de locatie waarin en het publiek waar voor gemusiceerd wordt. Zo worden pure klas siekers voor gitaar afgewisseld met vurige fla mencoklanken en modernere klankkleuren. Zowel Veerle als Tania D'Hoest volgde haar gitaaropleiding aan het Lemmensinstituut in Leuven. Daar kregen ze les bij Roland Broux en een grootheid op gi taarmuziek Rapha- ëlla Smits. Ze sloten deze opleiding af met Zoworden een meestergraad met grote onder- PUfe scheiding. Maar ze klassiekers waren nog niet uitge leerd, wilden naast afgewisseld solo ook samen ka rn \/i i ri n mermuziek spelen. Ze volgden als duo flamenco verschillende master- classes bij onder meer David Russel, Pepe Romero, Pavel Steidl en Roland Dyens. Samen met Maaiken Lamote vormen ze het Trio Asturias en zoeken zij naar bijzondere combinaties voor drie gitaren. Omdat er niet veel originele muziek geschreven is voor drie gi taren, schrijven ze zelf arrangementen. De zus sen geven beiden gitaarles aan de academies van Torhout en Knokke. De dames zijn dus van vele markten thuis. MUZIEK TOP3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Het jaar 2000 had zijn millenniumbug. Alle computers zou den crashen, ook die van kerncentra les. Een hightech versie van de primi tieve angst om van eeuw te verande ren. Het jaar 1900 had ook zo'n einde- der-tij den-gevoel. Het verhaal The War of The Worlds van H.G. Wells paste perfect bij dat gevoel. Een inva sieleger afkomstig van Mars zou de aarde in bezit nemen en alle mense lijk leven uitroeien. Het verhaal stamt uit 1898 en is sinds zijn publicatie altijd te koop ge weest. (Dat zegt veel, dat is zelfs Shakespeare nooit gelukt.) De naam loze verteller ziet in een observato rium een vurige explosie op het op pervlak van de planeet Mars. Een paar dagen later slaat er een 'meteoor' in vlak bij Londen. De 'meteoor' opent zich en er komen Martianen uit tevoorschijn. Het zijn logge we zens met tentakels. Overal in de kra ter rond de 'meteoor' beginnen ze vreemde machines te bouwen. Men sen die te dicht bij de krater komen, worden meteen gedood door de 'Heat Ray', een laserachtig wapen. Wat de Martianen bouwen, blijken torenhoge oorlogsmachines te zijn, bewapend met hittestralen en een chemisch wapen, dat 'de zwarte rook' Eén lange, magistrale, imponerende, meeslepende soundtrack zonder film wordt genoemd. Deze verschrikke lijke 'driepoten' hakken het Engelse leger, dat naar de krater was opge rukt, bekwaam in de pan. Er landen steeds meer van die cilinderachtige 'meteoren' en de wereld moet het ergste vrezen. Totdat na veertien da gen vol doodschrik de Martianen te gen één ding niet opgewassen blijken te zijn. Eind goed, al goed. Veertig jaar later (1938) was er dat beroemde Amerikaanse radiohoor spel. De uiterst aantrekkelijke (want spectaculaire) fabel, dat er massale paniek ontstond, was waarschijnlijk niet waar. Maar het was levensecht genoeg om wellicht toch enkele dui zenden mensen de stad New York uit te jagen. Op de vlucht na het 'nieuws', dat er een vreemde meteo riet was geland in New Jersey. Het was ook zo realistisch: een heel ge woon en redelijk bekend programma vol dansmuziek, dat pas na 25 minu ten voor het eerst onderbroken werd door steeds nerveuzere, tot slot pani- kerende ooggetuigenverslagen over een invasie van aliens. Dat giganti sche oorlogsmachines 'zwarte rook' uit spuugden over New York was de laatste nieuwsflits. Natuurlijk is het niet bij dit ene hoorspel gebleven. Verschillende bronnen komen tot negentien vari anten. Verder zijn er maar liefst ze ven films van het verhaal gemaakt (de laatste uit 2005, van Steven Spiel- berg). Plus nog meerdere televisiese- donderdag 17 mei 2018 GO Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Wat: Gitaarduo D'Hoest Waar: Raadszaal van het belfort Sluis Wanneer: zondag 20 mei 11.00 uur Volgens de redac tie van deze krant zijn onder staande, recent verschenen al bums de moeite van het beluiste ren meer dan waard. CIAW ll"VS CIAW Claw Boys Claw - It's not me, the horse is not me - Partl Sorrysorrysorry, deze waren we vergeten. Uit sinds februari. O wat fijn dat ze nog muziek maken. En hoe! Willie Nelson - Last man stan ding Prachtige op rechte country- plaat waardoor je denkt: hoog tijd om die 66 vorige platen ook maar eens te beluiste ren. Godsmack - When legends rise Metalheads zul len het misschien wat minder vin den, maar de band herontdekt en vernieuwt zichzelf overtui gend. B Tweelingzussen Veerle en Tania vormen samen gitaarduo D'Hoest. Wie heeft het mooie weer niet de zomer in z'n bol? Met de relaxte muziek van Ziggy Mar- ley op de achtergrond en het zonnige Spanje op haar bord is voor Vivian de Gier de va kantie al (bijna) be gonnen. Zonnebril op, slippers aan, een lekker drankje ernaast en Rebellion Rises van Ziggy Marley op de speakers - het ultieme weekendgevoel gega randeerd. Marleys zevende studioalbum klinkt niet alleen relaxed, hij heeft er ook een positieve boodschap mee. Het reggae-icoon roept zijn luisteraars op hun bewustzijn en gees telijke kracht aan te wenden om positieve veran dering te bewerkstelligen in deze wereld. Verschijnt morgen bij V2 Records. Martianen wederom verslagen Willem Nijssen 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49