3 Sluiskil moet van tijd tot tijd leren leven met geuroverlast si mf/A De Schakel Vogelwaarde kampioen schoolvoetbal 7 NU TE KuuP Ui^WD DIGITAL ilm.nl PZC •j *4] zv PREMIÈRE SLOPER IS DE NAAM S DIGI' SIMONS FILMS SIMONS FILMS 15*» Wat een succes was de eenmalige vertoning van de Zeeuws-Vlaamse super low budget-film Sloper is de naam. CineCity Terneuzen stroomde dinsdagavond vol. En het mooiste, het publiek, 550 man/vrouw sterk, amuseerde zich kostelijk. Van te voren was Florian Simons, één van de film makers, behoorlijk ze nuwachtig. „Ik ben te vreden over het resultaat", zei hij, „maar hier en daar zit er wel een hapering in de beelden. Hopelijk is dat niet storend." Voor slechts2000 euro Storend was het zeker niet. Aan weinig tot niets was te merken dat Florian en zijn collega Perry Mul der de negentig minuten durende speelfilm voor slechts 2000 euro hebben gemaakt. Met dank aan zo'n veertig Zeeuwse amateurspe lers en professionele acteurs Ilse van Kollenburg en Remy van Keu len die geen vergoeding vroegen. De eindmontage van de film was dinsdagochtend in alle vroegte pas klaar. Perry haalde overdag nog even een lading dvd's van de film op in Hilversum. Ze vlogen dinsdagavond als warme broodjes over de toonbank. Het komt tenslotte niet zo vaak voor dat zoveel bekenden uit de streek in een speelfilm meedoen. Zwarte komedie 'Een zwarte komedie met een hoog popcorngehalte', omschreef Perry de film eerder. Zo is het ook. De éne na de andere hilari sche scène rolt voorbij. Te begin nen met een 'bankoverval' op El Banco, ooit een bank, nu een res taurant in Terneuzen. En dan is er We hebben hier een jaar aan gewerkt. Mooier kan niet een scherpschutter die topcrimi neel Gekke Henkie op de open staande brug bij Sluiskil moet uit schakelen. 'Schiet die dikke neer', luidt de opdracht. Hij richt, en pats, een man die onder de brug zit te vissen, klapt achterover. He laas, de verkeerde. „Hele leuke droge humor." „Al lemaal zo herkenbaar." „Goed ge daan." De reacties zijn na afloop lovend. Perry's gezicht is rood aan gelopen van de drukte. „We heb ben hier een jaar aan gewerkt. Mooier kan niet." De band van Herman Broek jr, ook smaakmaker in de film, speelt nog op een afterparty in CineCity, waarna Perry en Florian de balans kunnen opmaken. „We zijn geluk kig bijna uit de kosten." Sloper is de naam zal nog vaker te zien zijn, hoopt Perry. Hij denkt aan vertoningen in 'lokale biosco pen' als het Ledeltheater in Oost burg. Ook wil hij de film inzenden voor het Nederlands Filmfestival in Utrecht. „We beseffen dat het geen topkwaliteit is, maar we kun nen er een workshop 'lowbudget film' aan koppelen." Inmiddels is Perry bezig met een nieuw project, een film over de Westerschelde met een live muziekoptreden van Het Zeeuws Orkest. Begin 2020 moet dit klaar zijn voor vertoning in CineCity CCXL in Vlissingen. KLOOSTERZANDE Het jon genselftal van basisschool Cy- pressenhof uit Middelburg is gisteren in Kloosterzande Zeeuws kampioen schoolvoet bal geworden. De finale tussen Cypressenhof en de Vlissingse Schoolvereniging eindigde on beslist, maar in de strafschop- penserie trokken de Middel burgers aan het langste eind. Op de derde plaats eindigde de Beatrixschool uit Goes. Bij de meisjesfinale in Wolphaarts- dijk werden Cbs de Welle uit Kruiningen en De Schakel uit Vogelwaarde kampioen. Bij de jongste meisjes (groep 5/6) ging het tussen De Welle en De Wissel uit Vlissingen. Bij de groepen 7/8 versloeg De Scha kel de meiden van De Stroming uit Middelburg. De jongens ze ventallen traden gisteren aan in Bruinisse. Bij de groepen 5/6 ging de eer naar De Oleander hof uit Arnemuiden. De Linge uit Biezelinge werd tweede en Het Talent uit Middelburg derde. Bij de oudere groepen won Nieuw Bernardus uit Clinge ten koste van De Kame leon uit Terneuzen. Naar de districtsfinale op 6 juni in Breda mogen de meisjes van De Welle, De Wissel en De Scha kel. Van de jongens gaan Cy pressenhof en Oleanderhof. Dat valt op te maken uit een notitie die het Terneuzense college van B en W aan de gemeenteraad heeft gestuurd. Het stuk is gemaakt naar aanleiding van klachten deze win ter over stankhinder in Sluiskil. Een felle oostenwind blies toen enkele dagen vanaf Heros over het dorp. Het lossen van een scheepslading vuilverbrandingsslakken is 'de ver moedelijke hoofdoorzaak' geweest, aldus milieudienst RUD in de rap portage van B en W Terneuzen. Heros verwerkt deze slakken. 'Technisch is het vrijwel onmoge lijk de geurhinder bij Heros te ver minderen', reageert de provincie hierop als vergunningverlener, 'an ders dan door het stilleggen van de verwerking of verlading bij ongun stige weersomstandigheden of het volledig verbieden van verwerking van de slakken'. Dat gaat de provin cie te ver. Na de klachten deze winter drong de Terneuzense gemeente raad aan op (meer) controle. De provincie ziet dat evenmin zitten. 'Controleren of aan de normen wordt voldaan is moeilijk en duur', staat in de notitie. Een geurpanel, van mensen met 'een gecertifi ceerde neus', is de enige optie. Eén controlemeting kost al gauw 25.000 euro en meerdere metingen zijn nodig om vast te stellen of de nor men worden overschreden. Snuffelpalen, waarvoor de ge meenteraad pleitte, bieden geen soelaas, valt te lezen. Die kunnen wel stofconcentraties vaststellen, maar geen geurhinder. In Zeeuws- Vlaanderen is één landelijk meet station voor fijnstof, ozon en stik stofdioxiden, bij de drinkwaterbek kens aan de Braakman. donderdag 17 mei 2018 iez0Pe,fiscup IS d jü ae 1 AAMw Jm Burgemeester Jan Frans Mul der van Terneuzen. Harmen van der Werf Terneuzen Perry Mulder, hoofdrolspeler Remy van Keulen en Florian Simons (vlnr) op de première, foto-s peter nicolai 'Sloper is de naam' bewijst: goedkoop kan ook goed zijn -Perry Mulder, filmmaker Sluiskil zal van tijd tot tijd moe ten leven met door recyclingbe drijf Heros veroorzaakte geur overlast. Harmen van der Werf Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47