O CD Zeeuws Korfbalspektakel in aanloop naar zaalcompetitie 12 ZE Hoek alleen leider in strijd om periode Hoofdplaat slaat in tweede helft toe Van der Lijke en Tolhoek voorin Er is een groot tekort aan speelsters en hoofdtrainer Wim Scherpenisse is ook opgestapt. VROUWENVOETBAL SAMENWERKING IS NODIG zv Met nog twee duels te gaan is Hoek alleen lei der in de strijd om de derde-periodetitel in de hoofdklasse A. Concurrent 's-Gravenzande ging dinsdagavond opnieuw onderuit. Na de nederlaag van zaterdag tegen Swift (2-5) ver loor 's-Gravenzande nu het inhaalduel met Smitshoek, de ploeg van de Zeeuwse spits Bart Deprez. Het werd 5-4. Met nog twee duels te gaan heeft Hoek nu één punt meer dan Stedoco en twee punten meer dan Achilles Veen. 's-Gravenzande heeft in middels drie punten achterstand. Hoek gaat zaterdag op bezoek bij Swift en speelt vol gende week nog thuis tegen Achilles Veen. Daarna hoopt het deel te kunnen nemen aan de nacompetitie. Na vier nederlagen op rij bleef Hoofdplaat gis teravond in het inhaalduel met Aardenburg eens aan de goede kant van de score. Na een gelijk opgaande eerste helft, met doelpunten van Jeffrey Veldkamp (0-1) en Marvin Corne- lis (1-1), sloeg de thuisclub toe. Adnan Reis scoorde eerst uit een vrije trap de 2-1, waarna Marvin Cornelis nog eens raak schoot. Mark Boeckhout en Wouter Ghijs waren eveneens doeltreffend. Antwan Tolhoek heeft zich tijdens de Ronde van Californië gehandhaafd in de top van het klassement. De Yersekenaar van LottoNL- Jumbo eindigde als achttiende in de derde etappe van 197 kilometer, die finishte nabij Monterey. Hij staat nog altijd vierde. De Let Tom Skujins won de rit. Kort daarach ter, op luttele seconden, sprintte het peloton af. De Colombiaan Egan Arley Bernal is nog altijd de leider in het klassement. Tolhoek staat op veertig seconden. De volgende etappe is een tijdrit over 34,7 ki lometer. De Ronde van Californië duurt nog tot en met zaterdag. Nick van der Lijke is gisteren 22ste geworden in de eerste etappe van de Ronde van Noor wegen. De Middelburgse coureur van Team Roompot noteerde dezelfde tijd als ritwin naar Dylan Groenewegen. Delta Sport Het vrouwenvoetbal bij Smerdiek valt niet om. Daar is voorzitter Mare Bout van overtuigd. Volgend seizoen wordt een doorstart ge maakt in de tweede klasse. Onder tussen wordt ingezet op meer sa menwerking met andere clubs op het eiland Tholen. Voorlopig is dat nog een brug te ver. Niet op be stuurlijk niveau, „maar de meiden willen niet". Vele jaren was het een heus voet- balbolwerk. Uit heel Zuidwest- Nederland trokken de grootste ta lenten naar Sint-Maartensdijk. Dit seizoen is alles anders. Het eerste team dreigt kopje onder te gaan in de eerste klasse. Het tekort aan speelsters is groot. Elf meiden op stellen, lukt niet meer. Het gevolg: monsternederlagen bij de vleet. Een maand of twee geleden stap ten de vier leden van de techni sche staf op, inclusief hoofdtrainer en inspirator Wim Scherpenisse. Tot op de dag van vandaag doet dat bij Scherpenisse pijn. „Het is eer der afgebroken dan opgebouwd." Tweede team Natuurlijk is er veel over verga derd, met het bestuur en wat er nog over was van de selectie. De crux van het verhaal: de speelsters van het tweede team hielden hun poot stijf. Zij weigerden om zich beschikbaar te stellen voor de hoofdmacht. Deels omdat de re serves in de vierde klasse zelf voor het kampioenschap spelen. Maar I -v ./fe- k ...y ook uit angst voor de in hun ogen harde aanpak bij het op prestatie gerichte eerste team. Ook de verre uitreizen in de eerste klasse schrikten af; ze moeten zelfs naar Groningen. Eerder al waren Angelique Hage (werk in het buitenland) en speel sters als Grifïïth Vaissaire en Roos Wichertjes (kruisbandblessures) weggevallen. Andere meiden haakten teleurgesteld af. Het ging volgens Scherpenisse van kwaad tot erger. „Want een meisje stopt nooit alleen. Ze nemen altijd een paar vriendinnen mee." Scherpenisse heeft veel respect voor de speelsters die toch beslo ten hebben het seizoen af te ma ken. „Ze zijn met z'n achten of ne genen op zaterdag wel de hele dag van huis, naar Haarlem en Am sterdam of verder. Voor die mei den vind ik het écht verschrikke lijk." Gekwalificeerde coaches zijn er niet meer. „Ze trainen onder ling." Jacco Priem, vader van speelster Eva Priem, neemt de honneurs waar als elftalleider. Ook bij uit wedstrijden. Zeifis Scherpenisse Er komt in het najaar een heus Zeeuws Korfbalspektakel. Dit is een toernooi met acht standaard teams, dat twee weken voor aan vang van de zaalcompetitie zal worden gespeeld. „Clubs zoeken altijd voor die periode tegenstan ders om tegen te oefenen", weet initiatiefnemer Dennis Plantinga, hoofdtrainer bij Swift. „Wat is er dan mooier om die in toernooiver- band te treffen?" Plantinga heeft het idee afgeke ken van het Fortuna Spektakel in Delft en de Haagse Korfbaldagen in Den Haag. Deze toernooien worden al jaren gehouden in aan loop naar het binnenseizoen. Teams spelen er vriendschappelijk tegen elkaar en doen dat ook nog eens in een fraaie ambiance. „Zo'n evenement heeft toch wat meer dan een aantal losse oefenwed strijden." Alle clubs spelen twee volledige duels tegen ploegen van gelijke sterkte In Zeeland wordt er gespeeld in twee poules. In de ene komen overgangsklasser Swift en de eer steklassers Ondo, Fortis en Tjoba in actie. TOP Arnemuiden, dat in de hoofdklasse speelt, heeft voor deelname aan de eerste editie be dankt. In de andere poule zijn de derdeklassers Seolto, Stormvogels, Togo en KVK ingedeeld. In de week vóór 10 november zijn de halve finales en óp 10 november is de finaledag in Middelburg. Plan tinga: „Alle clubs spelen dus twee volledige duels tegen ploegen van gelijke sterkte." De organisatie van de finaledag zal in handen zijn van Swift en Ondo, dat eveneens de Middel burgse sporthal De Sprong als thuisbasis heeft. De halve finales zullen de acht verenigingen zelf moeten inplannen, zodra duide lijk is wie daarin tegen wie uit komt. donderdag 17 mei 2018 VOETBAL VOETBAL Nick van der Lijke. WIELRENNEN In het overzicht met jeugdspelers die vol gend seizoen voor Sparta uitkomen, ontbraken in de krant van gisteren de namen van Yanilio de Nooijer (JVOZ) en Tim van de Plasse. De inwoner van Yerseke speelt nu nog voor ADO Den Haag. Bij rugbyvereniging Oemoemenoe in Mid delburg wordt er zaterdag vanag 19.00 uur een reünie gehouden voor de vrouwenafdeling. Oe moemenoe had als één van de eerste clubs in Nederland een vrouwenteam. In 1982 werd de club landskampioen. Voetbalvereniging Spui viert op za terdag 9 juni het zeventigjarig be staan. Op die dag spelen om 15.30 uur de kampi oensteams van 2004 (vijfde klasse) en 2012 (vierde klasse) tegen elkaar. Daaraan vooraf gaat om 13.30 uur een duel van Spui 1 met Jong Zeeuws-Vlaande- ren. De handballers van Delta Sport/ EMM spelen het drieluik om pro motie naar de tweede divisie op zondag 27 mei in sportcentrum The Dome in Houten. Om 11.00 uur treedt de nummer drie van de hoofd klasse aan tegen Dongen, om 15.00 uur wacht een confrontatie met HVC uit Barger- Compascuum. Het drieluik wordt gespeeld omdat er een extra plek vrijgekomen isin de tweede divisie. O CL CO Bolwerk Smerdiek Ben van den Aarssen Sint Maartensdijk - J-*. J Twee jaar geleden was het nog feest bij Smerdiek. De eer steklasser haalde in Vlijmen de districtsbeker binnen. FOTO JORIS BUIJS Roeland van Vliet Middelburg - Dennis Plantinga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40