MIJN HOBBY 5 8 V. 1 11 Anne de Krijger (24) uit Hulst verzamelt al sinds de basisschool postzegels van overal ter wereld. Ze heeft er inmiddels duizenden en is nog lang niet klaar. „In groep zeven van de basisschool. Het begon met postzegels van vakantiekaartjes die we kregen. Ik vond het leuk om die eraf te halen en te bewaren. Dat breidde zich langzaam uit. Mijn moeder had al een post zegelverzameling, dus ik had een beetje voorsprong." „Postzegels verzamelen is ook kennis vergaren. Bij iedere nieuwe zegel wil ik weten waar die vandaan komt en wat er op te zien is. Ik kom zo veel te weten over geschiedenis en geografie. Bovendien geeft het ordenen van de zegels mij rust. In deze digitale wereld vind ik het fijn om af en toe met mijn handen en boeken bezig te zijn." „Dat gaat in golven. Sommige perio des ben ik er een paar keer per week mee bezig, andere periodes helemaal niet." „Ik probeer het zo goedkoop mogelijk te houden. Ik krijg best veel, want er zijn best wat mensen die hun verzameling kwijt willen. Ik zet weieens advertenties in de krant en ook via Marktplaats kun je voor niet al te veel geld mooie zegels vinden. Vroeger waren ze veel geld waard, nu niet meer." „Nee, ik heb geen behoefte om din gen uit te wisselen." „Via de website catawiki. Daar staan alle postzegels op met onder andere de datum van uitgifte, wat er op de afbeelding te zien is en de waarde." „Mijn vriend heeft er zelf niet zo veel mee, maar hij kijkt soms weieens mee. Hij is wel geïnteresseerd in geschiedenis." „Ik ken eigenlijk niemand die dit doet." „Ik heb een paar oude postzegels uit 1800. Die zijn niet heel duidelijk meer, maar het idee dat er iemand in die tijd die postzegel heeft geplakt, vind ik heel bijzonder. Ook heb ik een reeks uit Dubai waarbij op iedere zegel een gedicht staat." „Vast wel, maar er is nog nooit ie mand geweest die dat tegen me zei." „Ik denk dat ik er voor altijd mee door blijf gaan. Het is oneindig, het is nooit klaar." donderdag 17 mei 2018 GO Het is oneindig, nooit klaar Gertie De Boey 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens I I Ivoor gek? "1 "1 Bent u van plan om uw verzameling I nog uit te breiden? A Anne de Krijger tussen haar postzegel verzameling, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39