Introductie korting ILi 5 Passagiers kregen overtocht per bus aangeboden Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl 43 kilometer per uur te hard bij wegwerk Inbraak in PLUS- supermarkt mislukt Zeilers halen Engelse oversteek net niet Om 11.48 uur woensdagmiddag kregen de technici van de Wester- schelde Ferry één van de boten weer aan de praat. Om 16.00 uur was de technische storing verhol pen en werd weer volgens de nor male dienstregeling gevaren. Een 'lastige storing in een digitaal sys teem' was daar de oorzaak. De an dere boot kampte met een heel an der probleem. Directeur Willem- Jan Lenselink van Westerschelde Ferry: „De startmotor van een van de hoofddiesels is niet goed. Het is pure pech dat ze nu tegelijk stuk waren." Pure pech Pech, ook voor forens Laurence Keijmel, die elke dag op en neer gaat van Breskens naar Middelburg en een abonnement heeft. „Ik kreeg zondag een sms'je dat de tweede boot kwam te vervallen. Later in de middag kwam het be richt dat ook de halfuursdienst tot nader order verviel." Keijmel be greep uit gesprekken dat er vrijdag al problemen waren. Waarschijn lijk is pas zondag over de storing bericht omdat buiten het zomer seizoen in het weekend sowieso maar één boot per uur vaart, denkt hij. Noodgedwongen reed Keijmel de afgelopen dagen op en neer met zijn auto. „Dat betekent extra kos ten voor benzine en tunneltol. De bus is voor mij geen optie, dan ben ik meer dan een uur onderweg van Breskens naar Vlissingen en daarna moet ik nog naar Middelburg. Met de auto doe ik er zo'n vijftig minu ten over. Dat is hetzelfde als met de veerboot en de fiets. Hopelijk komt de tweede boot snel weer in de vaart, of wordt er in ieder geval iets gedaan om de forens tegemoet te komen." Financiële compensatie Keijmel denkt daarbij aan een fi nanciële compensatie of een voor rangsregeling voor abonnement houders bij capaciteitsproblemen. „Abonnementhouders konden de afgelopen jaren in de maanden juli en augustus een plekje reserveren op de boot. Een paar weken voor de zomervakantie kreeg je bericht dat de mogelijkheid weer openstond. Je moest wel exact aangeven voor welke afvaart je wilde reserveren. Zoiets zou je bij storingen ook kun nen doen, zodat mensen die voor hun woon-werkverkeer afhanke lijk zijn van de veerboot in elk geval van een plek verzekerd zijn." Keij mel begrijpt dat zoiets niet op de dag van uitval zelf al geregeld kan worden. „Maar als de tweede boot op vrijdag al storingen vertoont, verwacht ik op zijn minst dat de week erop iets kan worden gedaan voor forensen." Directeur Lenselink stelt dat de al- De startmotor van een van de hoofddiesels is niet goed. Het is pure pech dat ze nu tegelijk stuk waren gemene voorwaarden voor abon nementshouders niet voorzien in een financiële tegemoetkoming. Er is vervangend vervoer, geeft hij aan. Wat betreft het inzetten van de reserveringsregeling, ook dat is niet zo maar even mogelijk. „Dat reserveren van stoelen is best inge wikkeld. Dat systeem vergt echt een paar weken voorbereiding." Reserveringsregeling Er is ook goed nieuws. B-taghou- ders kunnen in juli en augustus ge bruikmaken van de reserveringre geling. Sinds 1 mei kunnen losse overtochten op de boot niet meer betaald worden met een OV-chip- knip. In plaats daarvan is de b-tag gekomen, die ook abonnementen vervangt: een pasje op creditcard formaat. Houders reizen met kor ting en betalen maandelijks ach teraf door middel van een automa tische incasso, studenten reizen gratis. neemt je mee Maart 2019 KAPELLE Man in tuin stierf natuurlijke dood donderdag 17 mei 2018 PC VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag verschillende automobilis ten betrapt op te hard rijden tijdens wegwerkzaamheden op de A58. De hoogst ge meten snelheden waren 115 en 117 kilometer per uur, ter wijl maximaal 70 was toege staan. De controle vond plaats ter hoogte van Goes, waar twintig wegwerkers bezig waren met plaatsen van nieuwe verkeersborden boven de weg. Om het werk mogelijk te maken, was één rijstrook afgesloten. SCHARENDIJKE Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag geprobeerd om binnen te komen bij de PLUS-supermarkt in Scha- rendijke. Volgens de politie is er niks buitgemaakt. Een ruit van de de super markt aan de Boutlaan werd gisterochtend beschadigd aangetroffen. Volgens de wijkagenten is het de inbre kers niet gelukt om binnen te komen. Eventuele getui gen worden opgeroepen zich te melden bij de politie via 0900-8844. VLISSINGEN Drie zeilers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag geprobeerd vanaf het Engelse Ipswich naar Vlissingen te varen. Het laatste stukje van hun reis moesten ze echter door de KNRM Breskens gehol pen worden. De zeilers wil den het laatste stukje bij Vlissingen op de motor ver der varen om op die manier veilig de haven binnen te komen. De motor weigerde echter dienst. Via de mari foon riepen de zeilers hulp in van de KNRM Breskens. Veerboten kampten met technische problemen Veerboot Prinses Maxima, archieffoto ruben oreel Beide Westerscheldeveren lagen van dinsdagnacht tot gis termiddag aan de kant door technische problemen. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Directeur Willem-Jan Lenselink, Westerschelde Ferry zoor Goed nieuws: we hebben vijf nieuwe groepsreizen! Bekijk en boek nu een onvergetelijke rondreis met een forse introductiekorting. Impressies van Bali Groepsreis 15 dagen, al vanaf Alle hoogtepunten van Bali, incl. een week relaxen aan het strand van Legian Sumatra Bali Groepsreis 17 dagen, al vanaf Een unieke combinatie van een rondreis op Sumatra met de highlights van Bali Hoogtepunten van Colombia Groepsreis 19 dagen, al vanaf U ziet alles wat Colombia zo bijzonder maakt, incl. historisch Cartagena en de koffievallei Beleef Bijzonder Zuid-Afrika Groepsreis 21 dagen, al vanaf Beleef de adembenemende natuurparken, het onontdekte Limpopo en de Kaapregio met haar wijnlanden Relaxt Zuid-Afrika Groepsreis 28 dagen, al vanaf Een uitgebreide kennismaking met het veelzijdige Zuid-Afrika in een aangenaam reistempo Volop inspiratie en veel meer reizen? Ga naar nrv.nl Vertrek t/m neemt je mee Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. De man die gisteren leven loos werd aangetroffen in een tuin aan de Gilden straat in Kapelle, stierf een natuurlijke dood. Dat con cludeert de politie na fo rensisch onderzoek. Een buurman trof het stof felijk overschot van de man rond 13.00 uur in de tuin aan. De man lag naast een ladder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33