4 EXAMENS 2018 Vier top comedians in dé comedyshowvan het jaar! EINDEXAMEN ALINDA EN LISETTE VAN DUKE De eindexamens zijn niet alleen een mijlpaal voor leerlingen, maar zeker ook voor hun vaders en moeders. De krant spreekt deze examenperiode elke dag met een leerling en zijn of haar ouder. Vandaag: Alindavan Dijke en haar moeder Lisette. vivimv Stress? Wat is dat?', lijken ze in huize Van Dijke te denken. Alinda van Dijke (15) uit Kapelle zit mid den in haar examenweek voor de mavo op het Ostrea Lyceum in Goes. Zus Anniek van Dijke (16) zit in hetzelfde schuitje, want zij doet havo-examen. En zelfs zij is 'zen'. Net als hun moeder Lisette van Dijke. „Nee, ik heb geen last van spanning voor de meiden. De een heeft vier jaar lang hard gewerkt en de ander vijfjaar. Ze doen hun best." En ja, dat vindt Alinda natuurlijk ook. Toch had ze wel verwacht meer last van zenuwen te hebben. „Ik had stress voor de toetsweken, maar het examen bestaat eigenlijk gewoon uit herhaling. Je hoeft geen nieuwe dingen ervoor te leren, dus ik heb minder stress dan ik had ver wacht." Alinda is de week begonnen met het examen Nederlands. Dat was gelijk lastig, want ze heeft dyslexie. „Ik vind het moeilijk om te lezen." Het wiskunde-examen ging wel oké. Althans: „Het begin ging goed, maar tegen het einde dacht ik: 'Ik heb geen idee of ik het goed gedaan heb.' Toen ik de leraar later tegen kwam, zei hij dat het een moeilijk examen was." Gisteren stonden Engels en geschiedenis op het pro gramma. Voor geschiedenis hoopt ze een zeven te halen. „Want ik heb iets tegen zessen. Eigenlijk wil ik voor alles graag een zeven." Ze mag vanwege haar dyslexie een half uur langer over haar exa men doen. Die tijd gebruikt ze dan ook voor geschiedenis. Ze heeft zich grondig voorbereid op het exa men. „Ik moest er vijf hoofdstuk ken voor leren: de democratisering van Nederland, de Eerste Wereld oorlog, het interbellum, de Tweede Wereldoorlog en de periode na de oorlogen. Ik heb alles gelezen en al les uitgeprint en de belangrijke dingen gemarkeerd. Die lees ik vlak voor het examen nog even door, maar de avond voor het examen heb ik ook nog even geleerd. Ik heb samenvattingen gemaakt van de lastige hoofdstukken en ik heb filmpjes over de Eerste en Tweede Wereldoorlog gekeken van het Klokhuis op YouTube. Verder heb ik twee extra bijlessen geschiede nis gevolgd." Alinda vindt zowel geschiedenis als Engels leuke vakken. Wat daar erg bij helpt is dat ze daarvoor een leuke docent heeft. „Als je een fijne docent hebt, let je beter op in de les. En ik doe extra mijn best, omdat ik mijn docent niet wil teleurstellen." Moeder Lisette kijkt wel eens streng naar haar dochters als ze vindt dat ze te veel met hun tele foon bezig zijn. „Maar, als de een begint met leren, denkt de ander 'laat ik dat ook eens gaan doen.'" Het lost zich dus vanzelf op in huize Van Dijke. Overhoren Ook prettig: „De meiden helpen el kaar met overhoren. Ze weten beter dan ik hoe de school het vraagt." Moeders wacht gewoon af wat de resultaten zijn. „Met gemiddeld een zeven moet ze haar examen wel heel erg verprutsen om het niet te halen." Vandaag heeft Alinda biologie en morgen rondt ze haar examens af met schei kunde. Alinda wil graag laboratori umtechniek studeren om 'iets in het lab te gaan doen'. Maar voor het zover is, neemt ze een tussen jaar. In juli vertrekt ze naar Ame rika om naar High school te gaan. 'SOWIESO EEN ZES' Vip ticket 85,-* Het mooiste aanbod voor een avondje uit! donderdag 17 mei 2018 PC 'Eigenlijk wil ik voor alles een 7' Valeska Nastaly Kapelle A Alinda van Dijke (I) bereidt haar examen geschiedenis goed voor, moeder Lisette maakt zich dan ook geen zorgen, foto johan van der heijden Gisteren maakte Alinda het mavo-examen geschiedenis: „Mijn examen ging eigenlijk beter dan verwacht. Het begon met het hoofdstuk dat ik het moeilijkst vind, over de democratisering van Neder land. Daar ben ik niet zo goed in. Ik heb het half uur extra vanwege mijn dyslexie nodig gehad, want ik heb bepaalde vragen nog eens extra over gelezen. Dat moet ik vaak doen. Ik denk dat ik voor dit examen sowieso een zes heb, een zeven weet ik niet zeker. Naar de antwoorden ga ik niet kijken, want als ik zie dat ik iets niet goed heb, ben ik niet meer gemotiveerd." Na twee zeer succesvolle edities van Gabbers, komt de comedyshow in juni 2018 terug in een nieuwe samenstelling. Ali B, Martijn Koning en Najib Amhali nemen het stokje over en sluiten zich bij Roué Verveer voor de derde editie van Gabbers. Een avond niets anders dan plezier en keihard lachen. Ze laten je de sores van elke dag doen vergeten. Een verrassende combinatie van vier top comedians in een knallende show vol stand-up, verschillende soorten humor, hilarische showonderdelen en natuurlijk boordevol comedy. Te zien op 29 en 30 juni in Ziggo Dome Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32