Dame van Stand Staatssecretaris: Lek Doel is tegen de afspraken in niet gemeld Bergmann sluit garagebox wegens vondst harddrugs Straks 130 km/u op A58 2 WILLEM VAN DAM Column I iemand die zo beschaafd 'schijtkon zeggen als de ambachtsvrouwe van Kloe- tinge. Vorige week overleed Jeanne Jacqueline van Dijk van 't Velde - Radermacher Schorer op 86-jarige leeftijd. Twee keer mocht ik haar interviewen; de eerste keer in 2007 voor een paginagroot portret in de PZC, de tweede keer tien jaar later voor wat tekstjes in een fotoboek van Charles Linssen over Goes en bijbehorende dorpen. gekomen, dat ik me kan permitte ren om soms te denken: ik heb schijt aan wat de mensen van mij vinden." We zaten - het was een zonnige meidag elf jaar geleden - op het terras van haar buitenver blijf. Ik noteerde: zee van groen, fraaie waterpartij, kweeperen, sterappels en oude pruimsoorten. Zij offreerde een koekje, liet regel matig een schaterlach horen en vertelde. Over haar vader ('een heel begaafd ruiter'); over haar moeder ('een zeer innemende vrouw, muzikaal en buitenge woon op de hoogte van eigenlijk alle onderwerpen'); over haar echtgenoot, die thesaurier was van prins Bernhard en kamerheer van koningin Juliana. ze. Zo'n dertig jaar geleden erfde zij de Ambachtsheerlijkheid Kloe- tinge en de daarbij behorende titel. „Ik ben opgevoed vanuit de ge dachte: voeten op de grond, niet naast je schoenen lopen. Mijn ou ders huldigden de opvatting dat er meer in het leven is dan geld. En die opvatting huldig ik nog." op haar landgoed concerteren, on dersteunde culturele activiteiten, verstrekte studiebeurzen en ver leende bijdragen in de restauratie van kerk, dorpshuis en molen. vorig jaar opnieuw sprak, droeg ze het koninklijke lintje dat ze niet lang daarvoor voor haar verdien sten had ontvangen nog steeds op haar roze jasje. Niet om mee te pronken, verzekerde ze. „Maar het is zo moeilijk los te spelden." Voeten op de grond, niet naast je schoenen lopen DESTELLING Vandaag: Ik kom graag in de Zeeuwse theaters Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL bASJESMENSEN VERSAPEN 2ICH AAN NIEUWE REMBRANbT Drukke avondspits vrijdag op komst Vier gevallen van pech in tunnel Uitleg bij bordjes met straatnaam Het Belgische Federaal Agentschap Nucleaire Controle (FANC) heeft, tegen de afspraken in, de Neder landse Autoriteit Nucleaire Veilig heid en Stralingsbescherming (ANVS) niet actief geïnformeerd. De ANVS moest uit de media ver nemen dat Doel 1 onverwacht was stilgelegd vanwege de problemen in de kerncentrale. De ANVS heeft daarop zelf met de Belgen contact gezocht om er achter te komen wat er aan de hand was. „Het FANC gaf aan dat er geen gevolgen waren voor de veiligheid van de installatie of de omgeving en bevolking in Ne derland. Doordat er geen melding is gedaan aan de ANVS, heeft de mel ding mij op dat moment niet be reikt", aldus de staatssecretaris. Naar aanleiding van het incident zullen de bestaande afspraken over onderlinge informatie-uitwisseling en communicatie naar het publiek worden aangescherpt. België wil de kerncentrales langer in bedrijf hou den. De SP in Zeeland heeft haar peti tie op internet, voor de sluiting van de kerncentrales in Doel nieuw le ven ingeblazen, (zie de website SP blaast petitie voor sluiting Doel nieuw leven in zeeland.sp.nl/doelmoetsluiten). „Dat klemt te meer nu opnieuw ook is gebleken dat de Belgische au toriteiten nalaten de bevolking en hun Nederlandse collega's ade quaat te informeren over de geva ren en gebreken", zegt voorzitter Ger van Unen van de SP-Staten- fractie in Zeeland. MIDDELBURG Burgemeester Ha- rald Bergmann heeft een garagebox aan de Johan Lesagestraat in Mid delburg gesloten voor de periode van zes maanden. Er werden 132,4 gram cocaïne en 269 amfetamine- pillen aangetroffen op de locatie. De garagebox is gisterochtend onder begeleiding van politieagen ten verzegeld. Daarbij werden er aanplakbiljetten op de garagedeur aangebracht waarop stond dat de locatie is gesloten vanwege drugs criminaliteit. De affiches zijn in middels verwijderd door een onbe kend persoon. De Wet Damocles geeft burge meesters de bevoegdheid een pand, lokaal of woning te sluiten wanneer er drugs worden aangetroffen. De aanwezigheid van een handelshoe- veelheid is voldoende bewijs om de bestuurlijke maatregel te treffen. De gemeente Middelburg stelt dat meer dan vijf gram hennep, inclu sief bladeren, stengels en wortels, een handelshoeveelheid is. In het geval van harddrugs geldt de grens van een halve gram. De burgemees ter mag boven die hoeveelheden aannemen dat de drugs bestemd zijn voor verkoop. In februari maakte minister Cora van Nieuwenhuizen bekend dat ze op vijf stukken snelweg in Neder land de maximumsnelheid wil ver hogen. In de zes weken dat het voorstel ter inzage lag, kwamen er 25 zienswijzen binnen. „Niet één daarvan ging over de A58 bij Ril land. Dat betekent automatisch dat wanneer de minister het verkeers- besluit neemt, niemand bezwaar kan maken voor dat gedeelte", zegt Edwin de Feijter van Rijkswater. Hij verwacht dat het verkeersbe- sluit 'binnen afzienbare tijd' wordt genomen. De maatregel wordt pas op 31 december geëffectueerd. Vanaf die dag kan tussen afslag Ril land en knooppunt Markiezaat al tijd 130 km per uur worden gere den. Volgens berekeningen van Rijkswaterstaat neemt het geluid langs de snelweg daardoor met 0,3 decibel toe. Daarmee worden ge luidsnormen niet overschreden. donderdag 17 mei 2018 „Ik ben op de heerlijke leeftijd Een Dame van Stand, dat was Ze liet brassband en kerkkoor Toen ik haar in de zomer van het Reageer op pzc.nl Gisteren: SGP heeft gelijk: Filmposter is respectloos 1497 stemmen VLISSINGEN De ANWB verwacht mor genmiddag een drukke avondspits vanwege het begin van het pinkster weekend. De piek ligt tussen 15.00 en 19.00 uur. Veel mensen gaan er een paar dagen tussen uit. De ANWB verwacht veel drukte richting de Veluwe en de kust. Ook op maandag kan het rond het middaguur al weer druk worden Zee land uit. Het blijft volgens de ANWB dan druk tot in de loop van de avond. TERNEUZEN Vanwege vier pechgeval- len is de oostbuis van Westerscheldetunnel gis teren tot 18.00 uur afge sloten geweest voor alle verkeer. Vier auto's ston den om 17.30 uur met een lekke band in de tun nel vast, nadat ze over een ijzeren staaf waren gereden die van een vrachtwagen was geval len. De vier auto's moes ten worden weggetakeld. Rond kwart over zes stond er een file van vijf kilometer. GOES De Heemkundige Kring de Bevelanden vraagt alle Bevelandse gemeen ten om voortaan een ver klarende tekst te plaat sen bij nieuwe straat naambordjes. Het idee komt van de Facebook- pagina Rondje Goes. Re cent verdwenen drie wo ningen en het straat naambordje aan de Wil lem Barentszstraat in Goes. En dat was nou net één van de weinige naambordjes in Goes waarop stond wie de naamgever was. Een nieuw plafond in één dag! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Het lek in het koelwatersysteem op 23 april in de kerncentrale Doel 1 had door de Belgische au toriteiten aan Nederland gemeld moeten worden. Dat is 'door een administratieve vergissing' niet gebeurd, schrijft staatssecreta ris Stientje van Veldhoven-van der Meer (D66, Infrastructuur en Waterstaat) in antwoord op vra gen van de Partij voor de Dieren. Theo Giele Den Haag Wie ook graag overdag met 130 kilometer per uur langs Rilland wil razen, moet nog zeker een halfjaar geduld hebben. Pas vanaf 31 december 2018 wordt de snelheidsbeperking tussen 06.00 en 19.00 uur opgeheven. Joeri Wisse Rilland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2