24 Michael van Gerwen vindt dat hij vaak genoeg heeft bewezen dat hij de beste is in de Premier League Darts. Na vijftien speelronden stond hij inderdaad bovenaan. Maar vanavond volgen er nog de play-offs. „PSV en Ajax spelen nu toch ook niet meer tegen elkaar om het kampioenschap?", zo zet de Vlijmenaar zijn standpunt kracht bij. MVG zal zich vanavond toch nog twee keer moeten bewijzen om voor de vierde keer de trofee van de Premier League op te mogen tillen. En o ja, de bij de hoofdprijs beho rende 300.000 euro op zijn reke ning te kunnen bijschrijven. En de halve finale is een speciale, met de zelfde tegenstander als in de halve finale van het WK: Rob Cross. Van Gerwen wordt nog weieens zwetend wakker bij de gedachte aan die partij. Hij miste zes matchdarts, voordat de Engelsman een streep haalde door de wereld titelaspiraties van Mighty Mike, begin januari. Het podium van de imposante 02 Arena in Londen lijkt een prachtige locatie voor een revanche, al heeft Van Gerwen die al genomen tijdens de twee onder linge potjes in de Premier League de afgelopen maanden: beide ke ren won hij met 7-2 van de wereld kampioen uit Hastings. En hoewel de 29-jarige Braban der er veel aan gelegen is om Cross vanavond nog een keer in het stof te laten bijten, wil hij niet van re vanche spreken. „Nee joh, anders ben je een heel jaar bezig met re vanche nemen. Dat is afleiding, een bijzaak. Ik wil gewoon win nen, prijzen pakken." Dat lukt sinds het WK weer als vanouds. Elf toernooizeges heeft Van Gerwen in 2018 al op zijn pal- mares. En Cross? Nul. Van een machtsgreep is - afgezien van die prestigieuze wereldtitel - dus to- Bezig zijn met revanche leidt af. Ik wil gewoon winnen, prijzen pakken taal nog geen sprake. „Voor mij is alles nieuw", zegt de 27-jarige Cross. „Ik ben pas anderhalf jaar profdarter. En in die tijd is mijn le ven totaal veranderd. Ik kan me herinneren dat Michael ook tijd nodig heeft gehad om aan de top te komen na zijn overstap van de BDO naar de PDC. Dus ik maak me geen zorgen." Pijn op de borst Dat geldt iets minder voor de bles sure waar Cross sinds een paar we ken mee kampt: pijn op de borst. Toen hij vorige week zijn armen niet meer boven z'n schouders kon tillen zonder 'te sterven van de pijn', liet hij zich onderzoeken. „Ze dachten eerst dat het mijn hart was." Het bleek 'slechts' costo- chondritis te zijn: ontstoken spie ren rond zijn middenrif. Niet han dig als je darter van beroep bent. Cross moest het afgelopen week einde de Dutch Darts Masters in Zwolle laten schieten. Met ontste kingsremmers en zalf, die zijn vrouw dagelijks liefdevol in smeert, is de pijn grotendeels weg getrokken. „Maar ik voel het nog wel. Gelukkig zit de Premier League er bijna op en komen er rustiger maanden aan." Van Gerwen wil zich niet laten afleiden door de kwetsuur van zijn opponent. „Als hij op het podium gaat staan, zal het wel meevallen met de pijn, toch? Ik moet me er niet door laten afleiden, me ge woon op mijn eigen spel richten." Winnen, en dan in de finale nog een keer. Tegen Gary Anderson ('de mooiste finale') of Michael Smith ('op papier iets makkelijker, dat zou lekker zijn'). Om nog maar eens aan te tonen dat je geen we reldkampioen hoeft te zijn om je 's werelds beste te mogen noemen. PREMIER LEAGUE Programma Olde Heuvel optimistisch Nadal hersteld, Thiem verliest Ook te sterk voor Argentinië UITSLAGEN donderdag 17 mei 2018 Michael van Gerwen en Rob Cross (rechts), vanavond tegenstanders in de play-off van de Premier League, fotolawrencelustig/pdc Michael van Gerwen gaat van avond voor zijn vierde titel in de Premier League Darts. Zijn eer ste opponent in de 02 Arena te Londen: de wereldkampioen, Rob Cross. Max van der Put Londen - Michael van Gerwen (29) FINALEAVOND Vandaag halve finales, vanaf 20.00 uur A: Smith (Eng) - Anderson (Sch) B: Van Gerwen (Ned) - Cross (Eng) best-of-19 legs finale winnaar A - winnaar B best-of-21 legs PREMIER LEAGUE Video's met Van Gerwen en Cross en liveblog van de finale-avond I op onze site SCHAATSEN De door een hersenbloeding getroffen oud-schaatser Wouter olde Heuvel (31) is aan de bete rende hand. De tweevoudig Nederlands kampioen all round belandde in het zieken huis nadat hij zware hoofdpijn had gekregen bij een fietsrit. Hij verwacht volgende week naar huis te mogen. „Al zal 't nog wel even duren om weer helemaal de oude te worden", zei hij tegen de NOS. TENNIS Rafael Nadal (foto) heeft zich prima herpakt na zijn zeldzame verlies op gravel in Madrid. In zijn eerste partij in Rome gunde hij de Bosniër Damir Dzumhur één game: 6-1 6-0. De Oostenrijker Dominic Thiem, die Nadal vorige week versloeg, verloor daarentegen in de Italiaanse hoofdstad. De nummer 8 van de wereld werd geklopt door thuisspeler Fabio Fognini: 4-6 6-1 3-6. VOLLEYBAL De Nederlandse vrouwenploeg heeft ook het tweede duel in de nieuwe Nations League gewonnen. De formatie van Jamie Morri- son won in het Russische Jekaterinenburg met 3-1 van Argentinië. Nederland versloeg dinsdag Thailand met 3-0. De Nations League vervangt de World Grand Prix, het toer nooi dat Oranje in 2007 won. TENNIS Rome. 2de ronde. Mannen: Nishikori (Jap) - Dimitrov (Bul/3) 6-7 (4) 7-5 6-4, Fognini (Ita) - Thiem (Oos/6) 6-41-6 6-3, Nadal (Spa/1) - Dzumhur (Bos) 6-1 6-0, Djokovic (Ser/11) - Basilasjvili (Geo) 6-4 6-2 Ramos (Spa) - Isner (VS/8) 6-7 (5) 7-6 (2) 7-6 (5). Vrouwen: Sakkari (Gri) - Pliskova (Tsj/6) 3-6 6-3 7-5, Halep (Roe/1) - Osaka (Jap) 6-1 6-0, Garcia (Fra/7) - Babos (Hon) 6-3 6-4, Ste- phens (VS/9) - Kanepi (Est) 6-0 5-7 6-4, Ker- ber (Dui/11) - Begu (Roe) 3-6 7-5 7-5, Keys (VS/13) - Vekic (Kro) 7-6 (2) 7-6 (O), Kasat- kina (Rus/14) - Collins (VS) 6-2 6-3, Konta (GBr) - Hsieh (Tai) 6-0 6-4, Sjarapova (Rus) - Ciboelkova (Slw) 3-6 6-4 6-2. VOLLEYBAL Vrouwen. Jekaterinenburg, groep 1: Nederland - Argentinië 3-1 (22-25 25-19 25-8 25-17). WIELRENNEN Mannen. Ronde van Californië, 3de etappe: 1. Skujins (Let) 197 km/4.52.47,2. Bennett (VS) 0.03,3. Ewan (Aus) 0.08,4. Sagan (Slw); 8. Slagter z.t.. Alg. klassement: 1. Bernal (Col) 12.09.08,2. Majka (Pol) 0.25,3. A. Yates (GBr) 0.31,4. Tolhoek 0.40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24