Griezmann bezorgt Atlético de beker Oranje al verder dan zijn broers 23 bij Everton wacht hem meteen een zware klus PSV in de zomer nog zonder 'td' Brands: „Ik ben opgevoed met het idee: hoe groter bedragen worden, hoe meer verantwoordelijkheid dat met zich mee brengt. Dan mag je minder fouten maken. Maar soms lijkt het in Engeland of groot geld lui maakt. Ik zal ook dingen fout hebben gedaan bij PSV, maar nie mand zal zeggen dat ik lui was." Brands denkt dat zijn netwerk Everton nog aan verrassende trans fers kan helpen. Bovendien is Brands goed met makelaars. Het eerste contact met Everton liep bij voorbeeld via Mino Raiola. „Maar", zegt Brands: „Mino wil er nu van weg blijven. Hij is vooral een goede vriend, al sinds mijn RKC-tijd." Op 1 juni begint hij al bij de 'blauwe' club van Liverpool. Tot die tijd rondt hij nog zaken af bij PSV. Daarna stapt Brands in een avon tuur dat hij als speler nooit aanging. Hoewel hij er één keer dichtbij was. „Ik zou ooit naar Fenerbahce gaan, toen Guus Hiddink daar trainer was. Maar in mijn contract zag ik clausules die niet pluis waren. Ze wilden me ook zo een koffertje met tekengeld mee geven. Toen heb ik maar gekozen voor vijfjaar bij RKC. Nooit spijt van gehad. Daar begon ik later als technisch directeur." Dat Antoine Griezmann van ab solute wereldklasse is, daar twij felt niemand aan. Alleen de ere lijst van de Fransman kon wel wat indrukwekkender. Een verloren finale in de Champions League in 2016 met Atlético Madrid tegen stadgenoot Real, kort daarna ge volgd door een eveneens verloren EK-finale met Frankrijk. Het wa ren littekens voor de Fransman die op vijftig kilometer van Lyon, waar gisteren de Europa League finale werd gespeeld, opgroeide. Maar gisteren kon hij dan ein delijk juichend over het veld ren nen na een aansprekende Euro pese finale. Atlético toonde zich weer eens meester in het razend snelle omschakelen van verdedi gen naar aanvallen. Die arme André-Frank Zambo Anguissa uit Kameroen. Ja, de middenvelder was aanspeelbaar na ruim twintig minuten in de fi nale. Maar de stuiterbal die doel man Steve Mandanda hem toe speelde, bracht hem in enorme problemen. Diego Costa zette de keeper onder druk, Griezmann en Gabi sloten de Afrikaan na zijn slechte aanname in en even later was het 0-1 voor Atlético. Olympique wist meteen dat het een enorm probleem voor zich zelf had gecreëerd. De ploeg was sterk gestart: Valère Germain kwam voor doelman Jan Oblak, die in 47 duels slechts 26 tegen treffers had moeten incasseren, maar faalde hopeloos. Atlético Madrid is in Europa misschien wel het elftal dat het kunstje van een wedstrijd contro leren het beste beheerst. Sinds Diego Simeone in december 2011 werd aangesteld als trainer, maakte de ploeg een metamorfose door. De Argentijnse trainer werd aanvankelijk door critici als een schreeuwer neergezet, maar wie al zo lang aan het roer staat en zijn spelers nog steeds kan raken moet wel een toptrainer zijn. Kort na rust mocht Marseille in gooien, maar een fractie later was het 0-2. Koke stuurde Griezmann op pad en de ster verschalkte Mandanda nu met een subtiel stiftje. De finale was al na een uur gespeeld. Een finale ook met Ne derlandse inbreng. Björn Kuipers floot wederom prima op het hoogste niveau. Vooraf werden er in de Spaanse kranten nog vraag tekens gezet bij zijn aanstelling. Als Olympique Marseille zou winnen, was de kans levensgroot dat Feyenoord zich rechtstreeks zou plaatsen voor de groepsfase van de komende Europa League. Nu starten de Rotterdammers al op 9 augustus in Europa. siek te gebruiken, met twee oude re, voetballende broers. Op zijn zesde sprong Juninho soms al bij wanneer zijn twaalf jaar oudere broer Johnsen met vrienden dolde in een pannakooi. Ontzien werd hij nimmer. Johnsen had talent, redde het tot de jeugd van Heeren veen, maar zakte af naar het ama teurvoetbal. Leandro, de middel ste, haalde FC Groningen, Jong Oranje en de Premier League met Aston Villa, maar de middenvelder van Reading koos uiteindelijk voor het nationale elftal van Curagao. „De eerste twee jaar bij Aston Villa heeft hij het echt goed ge daan", zegt Juninho. „Op hoog ni veau gespeeld, zonder te worden opgeroepen voor Oranje. Onte recht, als je het mij vraagt." Uiteindelijk haalde Patrick Klui- vert, toen bondscoach, Leandro over om voor het nationale elftal van Curagao te kiezen. Een toe komst die het 20-jarige talent niet voor zichzelf ziet weggelegd. Ju ninho wil nóg weer wat hoger, de top halen, en dus ook het Neder lands elftal. „Dat is mijn doel, al tijd al zo geweest." Willem Het zal Willem van Hanegem goed doen. In zijn column in deze krant waarschuwde hij de KNVB om de middenvelder toch vooral binnenboord te houden. Maar Cu ragao is slechts een vangnet, waar Bacuna nooit gebruik van wil ma ken. Nog heel even, zo hoopt hij, dan is de familienaam 'eindelijk' bijgeschreven in de annalen van het Nederlands elftal. PLAY-OFFS Europees voetbal Promotie-degradatie donderdag 17 mei 2018 GO Marcel Brands (I) viert de titel van PSV met directeur Toon Gerbrands. foto pim ras U heeft zelf regelmatig met En gelse clubs onderhandeld. Wat kunt u anders doen? EINDHOVEN PSV zal voorlo pig geen opvolger aanstellen voor Marcel Brands. De kam pioen overbrugt de komende zomerse transferperiode zon der 'td'. „Dat kunnen we doen, omdat Marcel alle plannen, spelerslijstjes en scenario's al klaar had", zegt directeur Toon Gerbrands. Brands hoopt deze week nog VVV- keeper Lars Unnerstall vast te leggen en de Duitser ook vol gend jaar te stallen in Venlo. jQ Olympique Marseille Atlético Madrid Met een dansje vierde Antoine Griezmann gisteren zijn goals tegen Olympique Marseille. De ster van Atlético was dé man van de Europa League-finale. Mikos Gouka Rotterdam/Lyon ■4 Antoine Griezmann beslist de finale van de Europa League met zijn tweede goal, een mooi stiftje over de Franse doel man Steve Mandanda. FOTO AFP •4 Een 'rustige' jongen, behal ve op het veld: Juninho Bacu- na (links) gis teren bij de trainingsstage van Oranje in Zeist in duel met Denzei Dumfries. FOTO PIM RAS FINALES Vandaag 18.30 uur FC Emmen - Sparta 20.45 uur Almere City - Graafschap Zondag 14.30 uur Sparta - FC Emmen 16.45 uur Graafschap - Almere City Dinsdag Vitesse - FC Utrecht 3 - 2 Zaterdag, return 20.45 uur FC Utrecht - Vitesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23