11M mk Juninho reikt met stage bij Technisch directeur maakt zelf een transfer; 22 Nederland heeft geen trainers meer om mee te pronken in het buitenland. Maar straks wellicht wel een technisch directeur. Marcel Brands (56) gaat per 1 juni zijn geluk beproe ven bij Everton. „PSV verlaten valt me zwaar, maar ik ben benieuwd naar de grootste competitie van de wereld." Kort Maradona naar Wit-Rusland Diego Maradona (foto) stort zich na het WK in een nieuw avontuur als voorzitter van Dinamo Brest, een bescheiden club uit de hoogste Wit-Russische divisie. De 57-jarige Argentijn stapte in april op als coach van Al- Fujairah (Verenigde Arabische Emiraten). FC Utrecht wil Gustafson FC Utrecht wil Simon Gustafson losweken bij Feyenoord. Die club is bereid om de Zweedse aanvaller te laten gaan, maar wel het liefst naar het buitenland. FC Utrecht wil met Gustafson inspelen op het vertrek van Yassin Ayoub (Feyenoord), Zakaria La- byad (Ajax) en de terugkeer van huurling Mateusz Klich naar Leeds United. Allardyce alweer weg De samenwerking tussen Everton en Sam Allardyce is al snel beëindigd. De 63-jarige coach volgde eind november de ontslagen Ronald Koeman op. Onder zijn leiding werd Everton achtste in de Premier League. Hart en Wilshere niet op WK Joe Hart (foto) en Jack Wilshere, samen goed voor meer dan honderd interlands, gaan niet voor Engeland naar het WK. Bondscoach Gareth Southgate geeft aan kee pers Jack Butland, Jordan Pickford en Nick Pope de voorkeur boven Hart. Flitsen Vertrek Overleden Boete Na acht jaar zit hij deze woensdag middag voor het laatst als PSV-di- recteur achter een tafel om te pra ten over een transfer. En nu eens niet over die van een speler, maar over die van hemzelf. Of het voelt als een natuurlijk moment om te vertrekken? Marcel Brands (56) denkt na, zegt dat hij daar nooit echt mee bezig is, maar trekt dan toch de conclusie dat het zo voelt. „We hebben net weer een mooi kampioenschap gevierd. Ook bij de jeugd van PSV zijn de twee hoogste teams kampioen. De organisatie staat in alle opzichten. Dus, ja, mis schien is dit inderdaad wel zo'n na tuurlijk moment om weg te gaan." Niettemin valt de beslissing hem zichtbaar zwaar. Everton toonde twee jaar geleden al eens interesse; toen had Brands net zijn woord aan PSV gegeven in een nieuw contract tot 2020. „Afgelopen januari werd ik weer gepolst. Everton had nu con crete plannen, maar PSV deed ook een genereus aanbod. Ik heb zwaar getwijfeld en pas in het weekeinde de knoop doorgehakt." Zijn opdracht wordt Everton los te maken van het typisch Engelse model van veel zeggenschap voor de trainer/manager in het spelers- beleid. „Everton zit ermee dat wis selende trainers de laatste jaren hebben geleid tot een komen en gaan van spelers", zegt Brands. De selectie telt nog steeds 38 man, on danks dat er 14 spelers zijn ver huurd. „Als DirectorofFootball moet ik dat ad-hoc beleid doorbreken." Met een lach: „Ik heb de grote baas (de schatrijke investeerder Farhad Ik heb de grote baas bij Everton uitgelegd hoe ik gewend ben te werken. Ik bemoei me graag overal mee Moshiri, red.) wel meteen uitgelegd hoe ik gewend ben te werken. Ik bemoei me graag overal mee. Van de scouting tot de jeugdopleiding tot aan hoe de tenues eruit zien." Het is even wennen. De eredivi sie levert al veertig jaar spelers en trainers aan de grote competities van Europa. Brands droeg daar zelf aan bij. Hij somt zelf een lijstje op met transfers uit acht jaar PSV waar hij met trots op terugkijkt. „Mer- tens, Strootman, de buitenlandse deals met Wijnaldum, Memphis, Guardado, Moreno." In zijn AZ-tijd 'leverde' hij ook een trainer aan de buitenlandse top: Louis van Gaal, aan Bayern München. Maar nu Ne derland geen coaches meer heeft om mee te pronken, wordt hij wel licht zelf een uithangbord. En wie weet klimt Brands straks ook bin nen de Premier League nog op. Al zal de eerste klus al zwaar zijn. Steve Walsh, die hij bij Everton op volgt, had een goede naam bij Lei- cester, maar in twee jaar schoten hij en Everton ondanks 288 miljoen euro aan uitgaven weinig raak. Waar hij aan dacht op weg naar Zeist, naar het échte, grote Oranje? Juninho Bacuna graaft even in zijn geheugen, maar komt geen anek dote tegen. „Waar moet je op zo'n moment aan denken dan?", coun tert de 20-jarige middenvelder van FC Groningen uiteindelijk. Zijn ogen doen wat de onder koelde antwoorden nalaten; in de glinstering zit het enthousiasme van een nieuw lid van het Neder lands elftal verscholen. Slechts een officieus lid, maar toch. Bonds coach Ronald Koeman ruimde bij de tweedaagse trainingsstage die gisteren begon ook plek in voor spelers (naast Bacuna bijvoorbeeld ook Denzei Dumfries en Thomas Ouwejan) die straks met Jong Oranje afreizen naar Zuid-Ame- rika voor oefenduels met de jeugd- elftallen van Bolivia en Paraguay. „Twee dagen met de grote man nen; mooi toch? Het betekent dat ze me in de gaten houden, dat ik dichtbij ben", weet Bacuna. Stie kem hoopt hij, net als die andere debutanten, zo veel indruk te ma ken dat Koeman hem erbij houdt. „Maar ik ga niets veranderen, geen gekke dingen doen ofzo. Gewoon mezelf blijven, dat lijkt me het be ste. Ik hoef er niet nu meteen bij. Volgend jaar is ook goed." Een 'rustige jongen', zo zegt hij over zichzelf. „Behalve op het veld. Dan gaat de knop om, ben ik iemand anders. Ik moét en zal winnen." Kaartenverzameling Vorig seizoen bouwde hij daarbij een flinke kaartenverzameling op (drie rode), dit seizoen gebruikt hij zijn talent beter. Met zijn trap- techniek en enorme gedrevenheid speelde het 1,78 meter lange kui tenbijtertje zich in de kijker bij PSV en buitenlandse topclubs, die hem deze zomer binnen hopen te halen. Sterk is zijn duelkracht, an ders dan zijn wat iele lichaam doet vermoeden. Hij weet niet anders dan zijn fy- Quote van de dag 'Mourinho vindt altijd iets om de opponent mee te verrassen' donderdag 17 mei 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL FC Utrecht heeft na Joris van Overeem (van AZ) nu de Duitse verdediger Leon Guwara (Werder Bremen) gecontracteerd. West Ham United zoekt een coach, nu het breekt met David Moyes. Hij verving de ont slagen Slaven Bilic en hield West Ham in de Premier League. Heracles neemt de Duitse keeper Janis Blaswich (27) over van Borus- sia Mönchengladbach. Ralph Hasenhüttl en RB Leipzig gaan niet met elkaar door. Onder de Oostenrijker werd de club eerst tweede en daarna zesde in de Bundesliga. GO Édouard Du- plan (35) ver laat na drie jaar ADO Den Haag. Zijn contract is niet verlengd. De Fransman speelde 84 officiële duels voor ADO en maakte vijf goals. De voormalige Engelse voet bal-internatio nal Ray Wilson is op 83-jarige overleden. Hij maakte deel uit van het elftal dat in 1966 in eigen land we reldkampioen werd. Verdedi ger Wilson (foto) was de oudste speler en deed in alle duels mee. Chelsea is met 20.000 pond (€22.750) be boet voor het protest tegen een beslissing van arbiter Lee Mason in het duel met Hud- dersfield. Hij floot voor rust, toen Chelsea een corner wilde nemen. Brands met pijn in hart weg bij PSV Maarten Wijffels Eindhoven - Marcel Brands Net als zijn broers droomde Juninho Bacuna van het spelen voor het Nederlands elftal. Met zijn deelname aan de tweedaag se trainingsstage van bonds coach Ronald Koeman is de 20-jarige middenvelder van FC Groningen er heel dicht bij. Tim Niemantsverdriet Zeist O Q. (0 Chelsea-doelman Thibaut Courtois over de ManUnited-coach (foto), wiens ploeg hij zaterdag treft in de FA Cup-finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22