De foute vriendinnen zoeken het randje op 21 die hij van diens zoon had gekregen. Zelfs de aftershave van Gotti was nog te ruiken. „Een beetje macaber mis schien?" reageert Travolta op de merkwaardige voorbereiding. „Wel nee, het hielp mij enorm om zijn per sonage onder de knie te krijgen. Alles paste mij, waardoor ik de rol heel snel kende." Rage Of Gotti net zo'n klassieke vertolking wordt als een aantal eerdere rollen durft Travolta niet te voorspellen. „Je ziet het nooit van tevoren aankomen. Pulp Fiction was een aardige arthou- sefilm, dacht ik, totdat wij hier in Cannes in de prijzen vielen. De rage die daarna ontstond zag ik niet aan komen." Door deze bioscoophit begon Tra volta aan een tweede filmleven. Maar al kent zijn carrière ook veel tegen slagen - veel films met Travolta zijn in de vergetelheid geraakt - de har monie in het gezin heeft er nooit on der geleden. Echtgenote Kelly, die op haar 16de al wist dat zij met hem ging trouwen, kent het geheim. „Wij hou den thuis Hollywood zoveel mogelijk op een afstand. Ons huwelijk houdt al 26 jaar stand, dat is in ons vak bijna een record. We hebben een gewel dige vriendenkring en krijgen veel steun van Scientology. Dat houdt al les in balans." Het aanstekelijke enthousiasme houdt Travolta ook vol op zijn film sets. Hij legt uit waarom: „Je moet al tijd eerst zelf geloven in de films die je maakt. Dat heb ik van collega War ren Beatty geleerd. Teleurstellingen zijn er ook, maar dat mag je nooit be lemmeren om een volgende stap te zetten." Hoewel hij in zijn lange loopbaan ogenschijnlijk alles heeft bereikt, koestert Travolta nog een droom. „Ik wil ooit de schurk in een James Bond-film spelen. Ik ben met die films opgegroeid. Met die Marvel- verfilmingen heb ik veel minder. Daar zie je mij niet snel in opduiken. De producenten van de Bond-films kennen mijn wens. Maar ja, ze heb ben nog niet gebeld." Dat was even schrikken. Actrice en zangeres Anne-Marie Jung (42), een altijd opvallend modieuze verschij ning, verscheen onlangs in een gou den rok met dito topje op de rode lo pervan de musical The Color Purple. De foto's doken overal online op. Sloeg ze onbewust een modeflater? Niet veel later bleek het een stunt. Of beter gezegd: een 'strafopdracht' voor het nieuwe RTLs-programma Foute Vriendinnen, de vrouwelijke va riant op het eerder uitgezonden Foute Vrienden, waarin telkens iemand uit de groep via een oortje door de rest krijgt ingefluisterd wat ze moeten zeggen of doen. En uiteraard, hoe gênanter hoe beter. Een verborgen camera registreert de reacties van nietsvermoedende voorbijgangers. Wie faalt krijgt een niet te weige ren straf. Jung heeft het geweten. „Dit was echt mijn worst nightmare. Ik heb er ook letterlijk een paar nach ten slecht van geslapen. In het begin van de opnames was ik überhaupt best zenuwachtig. Maar ik wilde niet de bangerik van de groep worden." Die groep bestaat verder uit actri ces Ilse Warringa (Juf Ank uit De Lui zenmoeder), Jelka van Houten, Anniek Pheifer en Tina de Bruin. „Toch zei ik direct ja toen ik werd gevraagd. Mijn onderbuik zei dat dit weieens heel leuk kon worden. En Tina is mijn hartsvriendin. We pesten elkaar al ja renlang. Wel liefdevol natuurlijk." Tina de Bruin mocht de groep sa menstellen en volgens Jung - die geen namen noemt - sloegen meer dere (bekende) dames het aanbod vriendelijk af. Niet heel vreemd. Jung wil niet te veel verklappen, maar de vriendinnen zoeken het randje op. „De straf voor Ilse was echt walge lijk. We gingen af op haar karakter, dat ze altijd aardig gevonden wil worden. Ze is heel conflict vermij dend. Dus moest ze van ons irritant zijn in een groep vrouwen die ook echt boos op haar werden. Je zag Ilses Mijn onderbuik zei dat dit weieens heel leuk kon worden kaak gewoon helemaal verkrampen." Is er qua humor nog veel verschil met de mannen? „Neuh. Normaal zijn vrouwen wat liever. Het stoken doen ze dan wat meer achter eikaars rug. Nu zie je dat ook wij best een beetje grof en seksistisch kunnen zijn. Mannen schrikken daar dan vaak van." Werden ze tijdens die absurde scè nes niet om de haverklap herkend? „Kijk, een Gerard Joling herken je di rect. Maar wij vallen allemaal meer in de categorie: 'Waar ken ik die nou ook alweer van?' En als het gebeurde, kwam het aan op improviseren. Ilse Warringa die in een winkel zegt: 'Oh, ik help soms mijn zus die hier werkt.' Veel voorbijgangers blijken dan flexi beler dan je denkt." donderdag 17 mei 2018 Travolta met zijn dochter Ella Bleu. John Travolta en zijn vrouw Kelly Pres ton afgelopen week op de rode loper in Cannes. FOTO'S WIREIMAGE Vooral mannen houden van 'foute humor'? Anne-Marie Jung en vier collega's bewijzen vanaf vanavond graag het tegendeel. In Foute Vriendinnen zetten ze elkaar met satanisch genoegen voor schut. Gudo Tienhooven 44 -Anne-Marie Jung

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21