Integriteit is geen bijzaak Zorgen over veiligheid fietsers op De Poel V Streekvervoer staakt zaterdag in Zeeland Zeldzame bijen Nette broek 2 DIEREN MET UITSTERVEN BEDREIGD - Rugstreeppadden, bijen en kustbroedvogels worden met uitsterven bedreigd. Stichting Landschapsbeheer Zeeland en de Vereniging Natuurmonumenten krijgen bijna 66.000 euro van de provincie om de dieren te redden. Of dat genoeg is? Het is in elk geval hoog tijd voor actie. Commentaar Wethouder Jaap Melse, die Veere bestuurt namens de SGP/ChristenUnie, stapt op. Zijn positie is onhoud baar omdat hij problemen heeft met belangenver strengeling. Uit onderzoek blijkt dat Melse drie keer in de fout ging. Te nauwe banden met een projectontwikkelaar, te weinig afstand tot de belangen van zijn kinderen, rechtstreeks zakelijk belang in een bedrijf dat veel werk voor de gemeente doet. Op elk van deze kwesties kan een bestuurder onderuitgaan. Dat Melse het presteert om drie fouten te maken, wijst op een diepgeworteld onvermogen om zuiver op te treden. De onderzoekers van Necker van Naem uit Maarsbergen ver dedigen Melse met de kanttekening dat hij zichzelf niet actief voordeeltjes heeft bezorgd. Ze zeggen er meteen bij, dat er door de gang van zaken tussen Veere en het bedrijf Melse- Maljaars wel degelijk feitelijk voordeel was. Probeer dat ver schil maar eens uit te leggen. Lukt niet. Precies hierom moeten gemeenten kien zijn op belangenverstrengeling. De onderzoekers geven het hele college van burgemeester en wethouders een veeg uit de pan. In Veere is te weinig aan dacht geweest voor integriteit. De onderzoekers laten de mo gelijkheid open dat de burgers hun vertrouwen in de overheid nog niet zijn verloren. Dat is optimistisch. Heel wat inwoners van Veere zullen na deze affaire voorlopig wel even wantrou wend zijn. Dat krijg je als de integriteit van gemeentebestuur ders te lang bijzaak is. Heel wat inwoners van Veere zullen na affaire Melse voorlopig wel even wantrouwend zijn Dit terrein komt aan de westzijde van de Deltaweg, pakweg ten zui den van Hotel Goes. In het gebied fietsen onder meer scholieren uit de gemeente Borsele die in Goes naar de middelbare school gaan. De gemeente Borsele vraagt aandacht voor de ontsluiting van het toe komstige bedrijventerrein, nabij het hotel. Als die gaat kruisen met het fietspad, kan dat gevaarlijke si tuaties opleveren. De genoemde organen uit de dorpen vinden dat er dringend be hoefte is aan een visie op mobiliteit rondom het Poelbos, waarbij het langzame verkeer prioriteit ver dient. Ze wijzen erop dat tussen 's- Heer Hendrikskinderen en het Poelbos nog altijd een fietspad ont breekt. In het gebied fietsen veel scholieren uit de gemeente Borsele die in Goes naar schoolgaan Het college van Goes laat in een reactie weten dat de veiligheid van fietsers een prominente plaats in neemt bij het maken van de verdere plannen. ALMANAK Popelend pakte de Vlissinger de broek uit. Maar al heel snel kon hij de online gekochte broek weer terugsturen. Het kleding stuk had een bizarre pasvorm. Zo bizar dat hij meende dat met de wereld te moeten delen in een recensie op de winkelsite. Maar zo makkelijk ging dat niet. Van- wege goede smaak mogen som mige woordjes niet. De dikke kont, werd ferme bibs. Na lang nadenken veranderde hij de on kuise veel te korte pijpen in buis vormige broekdelen. Nog een geluk dat hij op het kruis van de broek niks aan te merken had. Personeel R&B ruimt afval op LPV wil schoon Nollestrand Nieuwe voorzitter NUT N-Beveland ARNEMUIDEN Fietser gewond bij botsing „De meest kwetsbare bijensoor ten komen vooral voor in natuur gebieden", zegt Luciën Calle van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. „Deze bijen hebben last van stikstof afkomstig van lucht vervuiling. Als er te veel stikstof in de bodem komt raakt die te dichtbegroeid, waardoor ze zich moeilijk kunnen nestelen. Er komt nooit zon, terwijl bijen die zon nodig hebben om op te war men. Daarnaast is het heel moei lijk om de zeldzame bijensoorten te vinden. Onze indruk is dat het aantal bijen enorm achteruitgaat, maar we weten niet zeker hoe erg het is." Stichting Landschapsbeheer Zeeland wil de leefomstandighe den van de bijen op verschillende plekken verbeteren. Waar dat precies gaat gebeuren, is nog niet bepaald. „We gaan op een klein schalige manier plaggen en maaien. We kappen bijvoorbeeld kuilen open in de duinen, waar bijen zich kunnen nestelen. Zo herstellen we de situaties, die er voorheen waren. We hopen dat de zeldzame bijensoorten blijven bestaan. Daarnaast willen we be ter in kaart brengen hoe het gaat met de bijensoorten in Zeeland." Vanwege de eindexamens is er de komende twee weken geen staking op werkdagen. FNV-bestuurder Paula Verhoef benadrukt dat de keuze tussen wel of niet staken bij de werkgevers ligt. „Als werkgevers niet over de brug komen, gaan de stakingen door. Ook na de examen tijd." In een eerder onderhandelings resultaat voor een nieuwe cao was afgesproken dat er per busregio maatwerk kon worden toegepast om de werkdruk te verlagen. Direct daarna riepen lokale managers al tegen chauffeurs dat 'er toch niets gaat veranderen'. Jack d'Hooghe, buschauffeur en lid van de FNV- onderhandelingsdelegatie: „Werk gevers nemen ons na vijf stakings dagen nog steeds niet serieus. We praten al jaren over de werkdruk, maar maatregelen blijven uit. We gaan door met acties tot er concrete afspraken liggen over het terug dringen van die werkdruk." De cao Streekvervoer geldt voor 12.000 werknemers. woensdag 16 mei 2018 e? De gemeente Borsele, het Over legorgaan 's-Heer Arendskerke en de dorpsraad van 's-Heer Hendrikskinderen vragen de ge meente Goes om de veiligheid van fietsers prioriteit te geven bij het ontwikkelen van verdere plannen voor Bedrijvenpark Poelbos (De Poel V). Rob Paardekam Goes Tip? redactie@pzc.nl HEINKENSZAND Een dagje luieren is er vrijdag niet bij voor het kantoorpersoneel van R&B Wonen. Ze kunnen die hele dag niet op de computer werken, omdat het systeem van de Be- velandse woningcorpora tie in de 'cloud' wordt gezet. Om toch nuttig bezig te zijn, heeft R&B Wonen samen met de huurdersvereniging be sloten zwerfvuil op te gaan ruimen. De straten in het werkgebied waar het meeste vuil ligt, wor den als eerst aangepakt. VLISSINGEN De Lokale Partij Vlissin- gen wil morgen tijdens de adviesraadsvergade ring van B en W horen waarom het Nollestrand niet regelmatig wordt schoongemaakt. Volgens de LPV ligt er veel troep, waaronder 'rottend zee wier'. Dat zorgt voor wondjes aan voeten van argeloze badgasten en vliegenoverlast. Geen re clame voor toeristen en een gevaar voor de Blauwe Vlag, waar schuwt de fractie. WISSENKERKE Culturele vereniging NUT Noord-Beveland heeft een nieuwe voorzitter. Gerard Toorenaar heeft het voorzitterschap over genomen van Piet Hame link. Die liet afgelopen najaar weten aan het einde van seizoen 2017- 2018 te stoppen. Toor enaar, woonachtig in Geersdijk, was al diverse jaren actief in het bestuur van de culturele vereni ging, die vorig jaar zijn 175-jarig bestaan vierde. Bij een ongeluk nabij Ar- nemuiden is gistermid dag een fietser gewond geraakt. Rond 16.15 uur botste de fietser op de Zilverenschorweg op een auto. De fietser is door ambulanceperso neel behandeld en daarna naar het zieken huis overgebracht. Over de ernst van zijn letsel is nog niets bekend. Cornelleke Blok en Ondine van der Vleuten Wat is het probleem? Wat gaat er nu gebeuren? Buschauffeurs van Connexxion Zeeland staken zaterdag. Ook medewerkers van Arriva Bra bant Oost, Hermes Zuidoost Brabant en Syntus/Keolis Ve- luwe leggen het werk neer. Luc Oggel Vlissingen Knautiabij. foto luciën calle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 71