Ze noemen me burgemeester van Bru Nut Uitspanning pakt weer flink uit 7 BRUIMISSE PROJECTPLANNEN Veel plannen voor Bruinisse, maar de enige die vooralsnog beton heeft gestort, is Jeroen Hoep. Wie is toch die flamboyante riemenverkoperuit De Bilt? Waarom wil hij nooit meerweg uit de Republiek? Hij is een buutendieker met een grote bek. En toch kan Jeroen Hoep op Bru een potje breken. Hij sloopte de monumentale muziek tent, opende het debat over het ge beier van de kerk en komt er nog mee weg ook. Puur toeval dat-ie afgelopen weekend in Egmond zat, en deze week in Italië. Want Jeroen Hoep is geen wegloper. Bijna veertig jaar geleden kwam hij vanuit De Bilt Bru binnen, als barman bij de jeugdherberg. „Dat deed ik twee, drie zomers en zou gaan studeren. Maar toen ging café Petit failliet, vlak voor de Visserijdagen." Voor Hoep het wist, stond hij daar achter de bar. Samen met vriendin Monique toverde hij de tent om van rumoerig jongerencafé tot rustig café. „Iedereen was blij. De dominee die er tegenover woonde en bij wie altijd in de brie venbus werd gepiest, maar ook de gemeente. Toen er gedoe kwam over vergunningen, omdat ik eigen lijk te jong was, wilde ik weggaan. Tot de burgemeester me vroeg te blijven. Prompt werden alle ver gunningen geregeld. De Telegraaf portretteerde me als jongste kaste lein van Nederland." Hoep verbouwde en kocht het pand en dook het Bruinisser dorps leven in. „Ik zat in veel verenigin gen en voetbalde in het eerste van Bruse Boys. Ik vond het fantastisch hier." Maar toen zijn vrouw zwanger raakte, stapte Hoep achter de bar vandaan. Hij kluste her en der in de horeca en belandde toen bij Gero- nimo Lederwaren. Daar is hij nog altijd mede-eigenaar van. Het café werd door anderen gedraaid, tot af gelopen zomer. Inmiddels had Hoep aan de Ou destraat Hotel Bru neergezet. Zijn Ik ben geen projectontwikkelaar, want mijn projecten zijn hoofdzakelijk uit eigen belang dochter Patricia draait de zaak, met haar man Martin. Café Petit werd verbouwd tot Petit Kitchen Bar; het bruine café is nu een fine dining restaurant, met aan het roer de Je roen Hoep junior. Senior: „Het was bijzonder om onze zaak aan hem door te geven. Jongen, dacht ik, zo stond ik 36 jaar geleden ook." In Bru heeft Hoep zo nog een heel stel pandjes die hij verhuurt aan bewoners en winkeliers. Hij kocht de oude Johnny's Taria, zodat die kon verkassen naar het kerk plein. En nu bouwt hij aan de Korte Ring drie winkels en een sjieke no tariswoning, waarin hij zelf gaat wonen. Net als in de appartemen ten boven de winkels, trouwens. „Ik trek gewoon alles door. In die zin heb ik makkelijk praten: ik heb geen extra woningen nodig om mijn plan te realiseren. En wij hebben straks een mooi dakterras met uit zicht over heel Bru." Hij is stikverliefd op het vissers dorp aan de Grevelingen. „Wij alle maal: mijn vrouw en mijn kinderen net zo goed. Ook dat is typisch Bru. Ik ben geen projectontwikkelaar, want mijn projecten zijn hoofdza kelijk uit eigen belang, en nee, ik ben ook niet de burgemeester van Bruinisse." En hij vervolgt: „Ik weet dat ze me zo noemen, maar het zegt me weinig. Ik heb heus niet de illusie dat iedereen mij schouderklopjes geeft, maar wat ik hier verdien, geef ik ook hier uit. En ik ga nog elke za terdag naar Bruse Boys." Het is de tweede keer dat de Zonne- mairse muzikanten de compositie, die zij zelf door componist Leon Vliex lieten maken, opvoeren. Spe ciaal voor dorpsgenoten. Dit keer zonder de beelden en verhalen waarmee Nut Uitspanning een indrukwekkende voorstelling neerzette tijdens de 65-ste herden king van de Watersnoodramp. Hoewel speciaal gecomponeerd voor die gelegenheid is Forces of the Sea geen nummer dat uitsluitend in februari kan worden gespeeld. Niet droevig „Het is geen droevig stuk. Het be gint met een storm en eindigt met plezier. De zee kan alles verwoesten maar je kunt ook van de zee genie ten. Dit stuk heeft alle twee kanten in zich", omschrijft penningmees ter - en bedenker van dit presentje - Kees de Munnik het. De compositie, die via een mu ziekuitgeverij over de hele wereld te koop is, duurt een minuut of tien. Tijdens de jaaruitvoering is het nummer ingebed in een gevarieerd programma. Zo laten harmonie en minimonie (opleidingsorkest) sa men muziek uit Frozen horen, brengen de slagwerkers Scottish Feelings en schudt de harmonie de boel op met de mars William Blue- heart. Zeeuwse Sien kletst de optredens tussendoor aan elkaar en treedt als toetje ook op. De jubileumuitvoering van Nut Uitspanning wordt gegeven in dorpshuis De Maire in Zonnemaire. Aanvang 19.30 uur. Meer informa tie: nutenuitspanning.nl. 19 woensdag 16 mei 2018 SD Wendy Wagenmakers Bruinisse - Jeroen Hoep De muzikanten van harmonie vereniging Nut Uitspanning uit Zonnemaire gaven met de com positie Forces of the Sea ai een joekel van een cadeau weg. Met een extra opgedofte jaaruitvoe ring, zaterdag 26 mei, pakt de jarige club die 145 jaar bestaat, nóg een keer flink uit. Behalve dat Zeeuwse Sien er rond sjouwt, zal ook Forces of the Sea te beluisteren zijn. Esme Soesman Zonnemaire Il liir-iilnjjii. MA- 1?55 jjJgÊÊ Jeroen Hoep op de bouwplaats aan de Korte Ring, waar zijn winkels en eigen woning zullen verrijzen, foto dirk jan gjeltema Itll.ï '-IK Nut Ontspanning in Zonnemaire. archieffoto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 70