2018 Alleen kinderen mogen dit lezen 15 spörtzoivier van komenc|e maanden staan er veel grote tennisevenementen op het programma in Nederland en daarbuiten. Een voorproefje. Wimbledon In dit stukje leggen we uit hoe je kunt beginnen met tennissen, als jou dat een leuke sport lijkt. Daarom bedacht de Nederlandse tennisbond Tenniskids. Met Tenniskids kun je al snel echt tennissen. Je speelt op een kleinere baan, met een kleiner racket en een grotere en zachtere bal. Zo wordt een rally een stuk makkelijker en leuker. Er zijn meer dan duizend tennisvereni gingen in Nederland waar je kunt meedoen aan Tenniskids. Je komt te recht in een team met leeftijdgenoten, zodat je snel nieuwe vriend jes maakt. Je speelt al gauw wedstrijdjes en je leert op een leuke manier de juiste techniek. LibémaOpen 4-6JAAR 6-9JAAR 8-11 JAAR 10-12 JAAR World Team Cup Melkhuisje Masters Roland Garros Nog niet zo lang geleden lieten wij jullie op de zelfde manier trainen als grote mensen. Op een hele baan (die is net zo lang als het grootste dier op aarde, de blauwe vinvis: bijna 24 me ter) en met de gele ballen waar ook Roger Federer en Kiki Bertens mee spe len. Dat maakte het lastig om rally's te spelen: de ballen stuiter den over je hoofd en je was vaak langer bezig met het rapen van ballen dan met het tennissen zelf. Dat kon beter. mei 2018 GO Zodra de zomer is begonnen, war men we op voor Wimbledon. Het oudste en belangrijkste toernooi van de wereld, waar Roger Federer vorig jaar zijn achtste titel pakte en zo recordhouder werd. Kan de oude meester (in augustus wordt hij 37) het deze editie nog een keer in Londen? Wanneer: 2 t/m 15 juli in Londen wimbledon.com Zo, zijn we even onder elkaar. Al die grote mensen altijd die zich overal mee bemoeien... De tenniskalender Andy Murray is in juni de publieks trekker van het internationale gras- toernooi van Rosmalen. De Brit (foto), voormalig nummer één van de wereld en winnaar van drie Grand Slam-toernooien, bereidt zich op het Libéma Open voor op Wimbledon. „Heel bijzonder dat een lid van de Super Four naar Rosmalen komt", aldus toernooidirecteur Marcel Hunze. „Naast Federer, Nadal en Djokovic is hij een van de beste spelers van deze eeuw." Ook Nederlands beste tennissers Robin Haase en Kiki Bertens zijn van de partij op het Libéma Open. Wanneer: 11 t/m 17 juni in Rosmalen libema-open.nl Tenniskids werkt met kleuren. Blauw is voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Je begint met balspelletjes met en zonder racket, bijvoor beeld over dieren of stoere ridders en prin sessen. Kinderen van 6 tot en met 9 spelen wed strijdjes en toernooi- tjes in de Tenniskids- competitie: de Kia World Tour. Dat doe je op een klein stuk van de baan met een klein racket en een zachte rode bal. Nu speel je op een groter deel van de baan met een iets gro ter racket en een bal die zachter en lichter is dan de gele. Je doet mee aan de Kia World Tour en aan toernooi- tjes. Je kunt nu meedoen aan de Groene compe titie. Je speelt op een hele baan met een groter racket en een groene bal. Omdat je leert op een heel veld rally's te spelen, ben je hierna klaar voor de gele bal! Vervolgens ben je welkom op het Menzis Tenniskids Feest, dit jaar op 7 en 8 juli op diverse plekken in het land, met glow-in-the- dar/c-tennis, springkus sens, een goochel- show en andere acts. Ook presentator Bart Boonstra Nickelo- deon) is erbij. Wil je meer weten over Tenniskids of zoek je een vereniging bij jou in de buurt, kijk dan op tenniskids.nl. Veel plezier! De beste rolstoeltennissers van de wereld komen eind mei naar Apeldoorn voor de World Team Cup. Dit is het wereldkampioenschap rol- stoeltennis voor landenteams, te verge lijken met de Davis Cup en de Fed Cup. In 2014 werd het toernooi voor het laatst in Nederland georganiseerd, in Alphen aan den Rijn. Nu gebeurt het op de banen van TC Sprenkelaar en TV De Maten in Apeldoorn. De kans op Oranje succes is groot: in de afgelopen 31 jaar pakte het Nederlands vrouwenteam 29 keer de titel. Wanneer: 28 mei t/m 3 juni in Apeldoorn worldteamcup2018.nl Het Hilversumse tennispark 't Melkhuisje was decennialang een begrip vanwege het internationale graveltoernooi dat er werd gehouden. Oude tijden herleven met de Melk huisje Masters, een driedaags evene ment in mei dat dient als voorberei ding op Roland Garros. Vier Top 100- spelers, onder wie 'onze' Robin Haase (foto), nemen deel. Wanneer: 17 t/m 19 mei in Hilversum melkhuisjemasters.nl Het tweede Grand Slam- toernooi van het seizoen en het enige op gravel. Vorig jaar won Rafael Nadal voor de tiende keer, een absoluut record. Voor Nederland is het uitkijken naar Kiki Bertens, die twee jaar geleden in Parijs nog in de halve finale stond. Wanneer: 27 mei t/m 10 juni in Parijs rolandgarros.com FOTO'S EPA, SHUTTERSTOCK, PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66