fienzfi u ma Menzis KNLTB brengen jeugd structureel in beweging Een gezond steuntje in de rug Samen met de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) wil Menzis jaarlijks 10.000 kinderen structureel aan liet tennissen krijgen. En dat lukt, zegt Marcel Hofstede, manager sponsoring bij Menzis. De sportieve zorgverzekeraar toont in de praktijk zijn sociale gezicht: met beweegprogramma's in achterstandswijken en voor mensen met een drempel om te gaan sporten, is Menzis een voorloper. De missie van Menzis Menzis stimuleert nadrukkelijk dat vooral kinderen structureel gaan bewegen en sporten. Hofstede: "Menzis investeert heel bewust in grote sporten als tennis, voetbal en bardlopen. Dat zijn de grootste sporten van Nederland, dus is de slagingskans het grootst om mensen aan het sporten te krijgen. Hierbij ligt de nadruk op preventie en breedtesport. Investeren in preventie is bet meest efficiënt. Het is gemakkelijker om overgewicht te voorkomen, dan om er definitief weer vanaf te komen." Tenniskids@school Als Jeugdpartner van de KNLTB ontwikkelde Menzis samen met de bond en jeugdambassadeur Jacco Eltingh het programmaTenniskids@schooT. Hofstede: "De KNLTB en Menzis willen dat jaarlijks tienduizend kinderen gaan tennissen en dat ook structureel blijven doen. En dat lukt. We doen dat niet met een belerend vingertje, maar door positieve prikkels te geven. Dat werkt het beste." Pakket Die positieve prikkels zitten deels in faciliteiten en materialen, maar ook door kinderen -zo vroeg mogelijk- te laten ervaren hoe leuk en lekker het is om te sporten. Zo kunnen scholen en verenigingen een Tenniskids@school pakket (materialen, een lesmap en diploma's) lenen of voor een aantrekkelijke prijs aanschaffen en inzetten voor een leuke kennismakings- of sportieve dag. Leefkracht Tenniskids@school past bij de missie van Menzis. Hofstede: "Vanuit onze maatschappelijke rol willen wij mensen stimuleren in hun 'leefkracht'. Want mensen die genoeg bewegen en sporten voelen zich gemiddeld beter en zitten lekkerder in hun vel." Menzis' missie is breder dan alleen tennis. In speciale beweegprogramma's, die de verzekeraar structureel opzet samen met gemeenten, sportverenigingen en onderwijs, is extra aandacht voor kinderen in achterstandswijken. "Dat zijn vaak kinderen die een extra steuntje in de rug nodig hebben om te gaan sporten." Verder ondersteunt Menzis kinderen met een beperking om ook deze doelgroep de kans te geven om te kunnen sporten. Immers: voldoende bewegen, dat gun je ieder kind. Blauwdruk ligt klaar Het huidige regeerakkoord ziet Menzis als steun in de rug. Het kabinet vindt namelijk dat er extra inzet nodig is in de strijd tegen overgewicht, overmatig alcoholgebruik en roken. Het goede nieuws: de beweegprogramma's van Menzis passen daar naadloos in. Hofstede: "We voeren de programma's nu al met succes uit in Den Haag, Arnhem, Enschede en Groningen, waarbij deze ook geborgd worden. De blauwdruk voor de beweegprogramma's ligt dus al klaar." KNLTB ledereen maakt zijn eigen keuzes om gezond te leven. Menzis ondersteunt u daarbij met SamenGezond, een online gezondheids programma met bijbehorende app. Een gezond steuntje in de rug, dat u helpt om het maximale uit uw leven te kunnen halen. menzis.nl/samengezond Menzis SamenGezond i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65