Moniek (46) 12 DOE MEE! Valerie, schoondochter Moniek en haar dochter Lynne zijn alledrie verknocht aan tennis. Wel beleven ze de sport ieder op hun eigen manier. Tennis is een mentaal spel, heel vormend. De ene dochter heeft er meer moeite mee dan de andere Borg versus McEnroe, en later Richard Krajicek, Roger Federer: de historie van het tennis is lang en rijk. Wat kunt u zich nog herinneren? De (niet zo) grote test-je-tennis „Ik wil de tennisbaan wel even zien", zei ze toen. Op het terras van de Baarnse Lawn Tennis Club, om zoomd door dennen, kijkt ze nu om zich heen. Glimlach. „Toen wist ik, hier kon ik het wel uithouden." Hockey was op drie kwartier fiet sen. Dus koos Moniek al op jonge leeftijd voor de tennisbaan om de hoek in Diepenveen. „Daar stond ik dan ook elke dag, samen met een vriendin. We kenden eikaars spel van haver tot gort, ik verloor meestal. En thuis ging ik verder, spelend tegen een metalen deur." Tennis zou ze alsnog laten vallen. Moniek ging studeren, prioriteiten verschoven. Pas in Singapore, de laatste stop voor de terugkeer naar Nederland, hervond ze haar passie. Vandaag de dag dubbelt ze met een vriendin op toernooien en speelt ze competitie. Tennis is bovenal een sociale aangelegenheid geworden. Een manier om in alle drukte contacten te onderhouden. Het fanatisme bleef, de frustratie na een nederlaag of slechte bal is verdwenen. „Ik ben meer ontspan nen. Dat probeer ik over te brengen op mijn dochters. Dat het oké is om fouten te maken. Tennis is een mentaal spelletje, heel vormend. De ene dochter heeft er meer moeite mee dan de andere." Onze gemeenschappelijke deler? „Ons enthousiasme voor sport en dingen samen doen." Knipoog. „Daarom kan ik ook zo goed overweg met mijn schoonmoeder." mei 2018 IJohn Isner versloeg Nicolas Mahut tijdens Wimbledon 2010 met 70-68 in de vijfde set. Hoeveel dagen duurde deze recordwedstrijd? a) Eén b) Twee c) Drie 2 Twee Nederlandse tennissers wonnen een Grand Slam-toernooi: Richard Krajicek (Wimbledon 1996) en... a) Martin Verkerk b) Kea Bouman c) Tom Okker 3 Roger Federer won in 1999 op zijn 18de verjaardag het allereerste toernooi in zijn carrière. Met welke Nederlander aan zijn zijde pakte hij de titel in het dubbelspel in Segovia? a) Sander Groen b) Paul Haarhuis c) Richard Krajicek 4 Als bij het serveren de bal het net raakt maar wel in het servicevak belandt, moet de opslag worden overgedaan. Hoe heet dit? a) Deuce b) Love c) Let 5 Wat deed Boris Becker toen hij met 0-40 achter stond tegen Andrej Medvedev in de finale van de Hopman Cup in 1995? a) Hij sloeg de bal het stadion uit b) Hij sloeg zijn tennisracket doormidden c) Hij sloeg vijf aces op een rij en won de game 6 Een tennisbaan heeft tramrails. Wat wordt daarmee bedoeld? a) De binnenste en buitenste zijlijn b) Het linker- en rechter- servicevak c) De baseline 7 Met welke oud-top- tennisster, winnares van Roland Garros in 2008, is de Duitse voetballer Bastian Schweinsteiger getrouwd? a) Steffi Graf b) Ana Ivanovic c) Angelique Kerber 8 De rivaliteit tussen Björn Borg en John McEnroe is legendarisch. Waar stonden zij in 1979 voor het eerst tegenover elkaar in een finale? a) Rotterdam b) Rosmalen c) Wimbledon 9 De drie kinderen van Lambert Schuurs voetballen, handballen en tennissen op hoog niveau. Wie van hen won al vijf WTA- toernooien in het dubbelspel? a) Perr b) Demi c) Fleau 96 'V8 'az 'V9 'OS 'OV 'VS 'BZ '01 :uspJOOM)UV Tekst Tim Niemantsverdriet Foto's Pim Ras Ruim drie lentes geleden keerden Moniek de Zwaan, voedingscoach, partner Feico en hun drie dochters terug naar Nederland, na zeven jaar buitenland. De grootste uitda ging: voor drie meiden één basis school vinden. Dat lukte in Baarn. Een familietoernooi was enkele jaren geleden de eyeopener: sindsdien spelen de drie generaties ook samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63