Anneke van Snippenberg De ontwikkeling van het tennisracket in 4 stappen Ontmoetingsplek voor clubs en leden 11 3 VRAGEN AAN... Ze had nooit gedacht dat ze ooit nog eens voor het echie zou spelen. Maar nu komt Anneke (55) uit in de recrea tieve 8&g-competitie. II Het is een competitie- vorm voor tennissers zoals ik Met de handpalm Aluminium Hout en darmen 'Stijver' materiaal De leden vinden op hun beurt alles wat ze willen weten in de app, zoals het laatste nieuws over de club, informatie over activiteiten en foto's van evenementen. Ook kunnen ze de uitslagen en standen van competities en toernooien inzien en via de app een tennismaatje vinden en een baan afhangen. Alles bij elkaar op één plek (knltb.nl/clubapp). woensdag 16 mei 2018 GO TERUG IN DE TIJD 1 Sinds wanneer tennis je? „Een jaar of acht geleden ben ik begonnen, bij ALTA in Amersfoort. Nooit heb ik, hoewel mijn tennisleraar me wel stimuleerde, overwogen om écht competitie te gaan spelen. Ik had het idee dat ik me er niet thuis zou voelen. Nu is de drempel weg." 2 Je speelt 8&9-tennis, wat is dat? „Het is een competitievorm voor tennissers zoals ik, die allang beseffen dat ze geen Grand Slam- toernooi zullen gaan spelen. Veel van je tegenstanders spelen ook voor het eerst competitie. Soms speel je tegen jonge meiden, dan weer tegen mannen. Ik vind dat eigenlijk ook wel zo leuk. We spelen alleen dubbelpartijen, twee op een avond." 3 Is het een aanrader? „Jazeker. Het zorgt ervoor dat ik mijn tennisles- sen bewuster meemaak. Je hebt vragen en krijgt tips waar je in de wed strijd iets aan hebt. Hoe meer je leert, hoe leuker tennis wordt. Eind april heeft ons team zelfs een set gewonnen, een abso lute mijlpaal. Jammer alleen dat ik er toen net niet bij was..." Zie knltb.nl/89 Volgens het meest gangbare verhaal ligt de oorsprong van tennis in het jeu de paume, bedreven door Franse monniken vanaf de 11de eeuw. Met de handpalm deden ze dat. Niet alleen erg oncomfortabel, ook traag. We schrijven 1976 als de Amerikaanse firma Prince het eerste aluminium, 'oversized' racket op de markt brengt. Het wordt snel populair. Het lichtere frame en het 50 procent grotere blad verandert de sport voorgoed. Van wege zijn grotere 'sweet spot' is het een uitkomst voor amateurs. Vanaf de 14de eeuw begon men te spelen met iets wat we tegenwoordig een racket zouden noemen: een houten frame, snaren gemaakt van darmen. Eeuwenlang een gouden combinatie, ook omdat de kwaliteit in de loop van de tijd flink toenam. lager is het risico van overlijden voor mensen die geregeld een racket hanteren. Lager dan bij niet-sporters, weltever staan. Tenminste, dat was zo in de ruim twintig jaar dat Britse onderzoekers 80.000 mensen volgden tussen de 30 en 98 jaar. Racketsporten (tennis, squash, badminton) scoor den daarmee goed. De ver schillen met andere spor ten waren flink. Bij zwem men was het risico 28 pro cent lager, fietsen kwam op 15 procent en voetbal gaf volgens het onderzoek geen waarneembaar effect. Meer over tennis en ge zondheid, zie tennis.nl. CLUBAPP Voor de profs en amateur-powerhitters was het aluminiumframe echter te flexibel, met minder controle over de bal tot gevolg. Met de intrede van het 'stijvere' materiaal grafiet in de jaren 80 werd dat probleem aangepakt. Steeds meer tennisclubs in Nederland gebruiken de KNLTB ClubApp. Via deze app kunnen ze hun leden op een heel directe manier bereiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62