Werken aan dromen Kia Motors Nederland B.V. en KNLTB vinden de juiste match KNLTB The Power to Surprise Havermout, banaan en kip *""V 'Dromen laten uitkomen.' Dat motto staat in de bedrijfsmissie van Kia Motors. Het is direct een van de redenen waarom de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) en Kia elkaar hebben gevonden als partners. De jonge, snelgroeiende auto fabrikant steunt de KNLTB onder meer via de Kia Tenniskids World Tour, vertelt Sjoerd Knipping, commercieel directeur van Kia Motors Nederland B.V. én zelf fervent tennisliefhebber. Nooit zag iemand een tennisbal na een opslag harder op zich afkomen dan Ignatik in mei 2012 in het Zuid-Koreaanse Busan: 263 kilometer per uur, oftewel 73 meter per seconde. Orkaankracht categorie 5 - de hoogste. De afzender? De Australiër Sam Groth. Helaas voor deze 1.93 meter lange beer sloeg hij deze service op een Challenger-toernooi, een niveau dat vanwege de verschillen in meetapparatuur (of het algehele gebrek daaraan) niet meedingt naar dit record. Al erkent tennisorganisatie ATP dat het materiaal in Busan in orde was. Officieel is het record daarom in handen van de Amerikaan John Isner, die tijdens zijn Davis Cup-partij met de Australiër Bernard Tomic in maart 2016 een servicesnelheid van 253 kilometer per uur liet noteren. Het mijden van het broodje frikandel voelt misschien als een hele stap, maar het perfecte tennisdieet is helaas nog ver weg. Novak Djokovic bereikte pas de absolute wereldtop na het in de ban doen van het veelvoorkomende eiwit gluten. Belangrijk om hierbij te vermelden, voordat u 'normaal' brood voorgoed afzweert: Djokovic bleek glutenintolerantie te hebben. Deze algemene voedingstips helpen u om beter te presteren op de baan. X Vóór het tennis: Tijdens het tennis: Energierepen of bananen houden de glycogeenvoorraad op peil. 3 Na het tennis: Proteïnen (onder meer in zuivelproducten, vlees en eieren) bevorderen het spierherstel. Complexe koolhydraten zorgen voor een nieuwe energievoorraad. Volkorenpasta met kip of vis zorgt voor voldoende van beide. Eet binnen twee uur na het sporten. F ADVERTENTIE NLTennis Bij de Kia Tenniskids World Tour leren kinderen tot twaalf jaar op een speelse manier in teamverband tennissen. Dat initiatief past bij de sociaal-maatschappelijke visie van Kia, zegt Sjoerd Knipping. Hij begon zelf op zijn zevende met tennissen en ziet nu dat zijn eigen kinderen op nóg jongere leeftijd starten. Knipping: "Wij vinden het heel belangrijk dat kinderen goed leren bewegen: samen winnen, samen verliezen, leren samenwerken. Niet iedereen kan de Australian Open winnen, waarvan Kia al jarenlang hoofdsponsor is. Maar werken aan je droom, dat kan in de sport én in het bedrijfsleven." Het 'jonge' Kia, pas sinds 1993 actief in Nederland en als sponsor sinds kort ook car supplier van de KNLTB, beleeft een ongekende opmars. De slogan 'The Power to Surprise' wordt in de praktijk gebracht met bejubelde bestsellers als Kia Picanto, Rio, Niro en Sportage en de unieke zeven jaar garantie op alle modellen. Kia is qua autover koop inmiddels de nummer vijf in Nederland. Knipping: "We zijn een challenger ten opzichte van de tra ditionele markt; we gaan als spor tief merk graag de concurrentie aan door bewust dingen anders en beter te doen. Ook daarin vonden we de KNLTB. Zij zijn heel bewust bezig om zaken te veranderen en verbeteren." En in die samenwerking hebben Kia en de tennisbond op meerde re fronten de juiste match, merkt Knipping: "Net als bij de KNLTB is de basishouding bij Kia heel bewust down-to-earth: met beide benen op de grond en van daaruit snel han delen. En met onze topsportmenta liteit bouwen we nu samen verder aan nieuwe successen." woensdag 16 mei 2018 GO Komt ie! 263 km per uur De naam Uladzimir Ignatik zal u misschien niet zoveel zeggen. Toch heeft deze Wit-Russische tennisser een belangrijke rol ge speeld toen het summum van de tennisrecords werd gevestigd: de servicesnelheid. GOEDE VOEDING Complexe koolhydraten, bijvoorbeeld aanwezig in volkorenbrood of havermout, zijn goede energieleveran ciers voor de lange termijn. Te veel suiker zorgt juist voor een energiedip tijdens training of wedstrijd. Neem de laatste volledige maaltijd drie tot twee uur van tevoren, om fysiek ongemak te voorkomen. O r The Power to Surprise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61