Robin Haase 9 „Ja, stoïcijns doorgaan. Geloven in jezelf en in wat je wil. En mijn ouders hebben mij nooit gepusht. Ze moesten mij afremmen. Dat is al een heel groot verschil." „Ik heb gevoetbald toen ik 6 was, maar ik was te bang. Als ze op je in kwamen... Dat vond ik eng. En in voetbal of hockey kan een wedstrijd in o-o eindigen. Dat vind ik saai. Ik wil gewoon een winnaar hebben." „Continu. Altijd weg zijn van ieder een die je kent, maakt eenzaam. Natuurlijk reis ik met een team, maar ik ben elke avond alleen in mijn hotelkamer. En dan? Ga je weer een boekje lezen. Het leven van een tennisser is heel vaak saai. Dat begint zwaar te wegen na een tijd." „Dat onderschatten mensen continu. In voetbal of hockey kan een wedstrijd in 0-0 eindigen. Dat vind ik saai. Ik wil gewoon een winnaar hebben Ik reis nu professioneel twaalf jaar en vrienden van mij denken nog steeds: lekker reizen, mooie steden bekijken. De waarheid is anders. Hotel, tennis club, restaurant: dat is wat ik zie. Bovendien is vliegen zwaar. Mijn gewrichten zetten op; als ik aankom, moet ik eerst rustig aan doen. Als mensen dit lezen, denken ze misschien: wat klaagt hij? Nee, ik geef de feiten weer. En ik kan het nog altijd opbrengen, omdat ik het spelletje fantastisch vind." „Iemand ontmantelen: daar doe ik het voor. Een voorbeeld: Roger Federer is sneller, hij beweegt beter, hij staat beter in balans, hij ziet het spel beter, hij heeft een betere forehand, hij heeft een betere backhand, hij is beter in volleys, hij heeft een beter gevoel, hij is beter in de service, hij verdedigt beter, hij valt beter aan, hij maakt vaker de juiste keuzes. En toch win ik de eerste set van hem op het ABN AMRO-toernooi in Rotterdam. Op een bepaald moment kan hij toch zwakte vertonen. Ik ben in alles minder, maar kan tóch een set van hem winnen; hem op bepaalde pun ten verslaan. Dat vind ik prachtig." „Dat zijn er weinig natuurlijk. Je moet het zo zien: op bepaalde momenten weet ik wat hij gaat doen, waardoor ik kan voorspellen hoe dat punt gaat. Dat geeft mij een voor sprong. Op dertig gelijk gaat hij naar buiten serveren, op breakpoint ser veert hij naar mijn backhand om zijn forehand in stelling te brengen. Hoe vaak ik op de baan niet zeg: 'Ik wist het.' Mijn coach denkt elke keer: wat zegt hij nou, je kan het niet weten. Maar ik wéét het gewoon. Heb ik van jongs af aan gehad." „Mijn dubbelpartner Matwé Middelkoop reageert vanuit een gevoel. Bij mij is het een weten. Ik zeg ook nooit: 'Ik voelde het.'" „Ik sla alles op; de informatie van een wedstrijd. Ik vergeet niets. Een Federer kan mij bijna niet meer verrassen. Dat is mijn kracht. Zoals mijn kracht niet is om iemand con tinu helemaal weg te slaan. Ik noem mijzelf een schaakspeler. Zeker in het huidige tennis zie je dat soort spelers bijna niet meer. Het heden daagse tennis is hakken, hakken, hakken. Niet nadenken, zo hard mogelijk slaan. En weer, en weer, en weer. Dat kan ik niet. Dan raak ik de controle kwijt. Ik wil het overzicht behouden, het spel bespelen. Ik hoop daarmee nog zo lang mogelijk mee te kunnen, op mijn manier." DE HELDEN VAN ROBIN HAASE André Agassi Ik was nog zo klein, naar tennis keek ik nog niet. Ik wilde alleen maar zelf spelen. Het ging me om zijn charisma en zijn flashy outfits David Nalbandian Die vond ik zó goed, hij kon alles. Ik kon uren naar zijn wedstrijden kijken, live en op YouTube Marat Safin Vooral om wie hij was. Hij had echt karakter: met zijn rackets gooien, zijn verrassende grappen, maar natuurlijk ook zijn geweldige spel mei 2018 GO Heb je ooit een andere sport gedaan? Is tennissen eenzaam? Wordt dat onderschat? Leg uit. Wat was Federers zwakte? Is dat een gevoel? Hoe werkt dat? Geboren 6 april 1987 in Den Haag Woont in Turnhout (België) Carrière Enkelspel: twee ATP-titels (Kitzbühel 2011, 2012); Grand Slams: Australian Open en Wimbledon 3de ronde, Roland Garros en US Open 2de ronde; hoogste positie op wereldranglijst: 33ste (juli 2012); huidige positie op wereldranglijst: 44ste (begin mei 2018); Dubbelspel: vier ATP-titels (Marseille 2011, Gstaad 2014, Poona 2018, Sofia 2018); Grand Slams: Australian Open finale, US Open kwartfinale, Roland Garros 3de ronde, Wimble don 2de ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60