1993 7 1990 1996 ren langer. Je hebt het spel ook snel ler onder de knie. 'Helemaal gek' ULTC Iduna in Utrecht nam onlangs de honderdste padelbaan bij een Nederlandse tennisvereniging in gebruik. Instructeur Ruben Schepens geeft, op een winderige avond, een clinic. Zelfheeft hij er ook lol in: „Omdat het spel aan de ene kant zo makkelijk op te pakken is, en aan de andere kant enorm uitdaagt." Hij kent de beweegredenen van Iduna om een padelbaan aan te leg gen. „Het gaat goed hier, we hebben zelfs een wachtlijst. Maar het besef dat we steeds minder jeugd trekken is er wel. Dat zou je ook nog een paar jaar kunnen aankijken, maar je kunt ook nu al maatregelen nemen. Wij denken dat padel de toekomst heeft." De huidige leden konden de afge lopen weken inschrijven voor een in troductieles. Monica Klink, Ann Roes, Elske Overgoor en Mancika Pullens genieten er zichtbaar van. Ze erkennen dat je 'met padel al snel lol kunt maken'. De bal blijft langer in het spel en je komt dankzij het spel via de wanden voor verrassende situ aties te staan. Maar we blijven toch vooral tennissers hoor." Na het kwartet 30+'ers stappen Noor van der Vossen (13), Daan de Boer (12), Ids Beemer (12) en Kiek van Herk (11) de baan op. Zij hebben de toekomst en erkennen dat ze op ter mijn misschien de voorkeur geven aan padel. Ids had het in Madrid al eens gespeeld. „Toen ik hoorde dat de club ook een padelbaan kreeg, werd ik helemaal gek." Inmiddels spreekt hij via een appgroep zo vaak mogelijk af met zijn vriendjes. „Het is niet al leen maar leuk omdat het nieuw is. Het is een tactischer spel, en je leert het makkelijker dan tennis." 2010 Bandana 2015 SerenaSlam Een jonge generatie 'De Kraai' op de knieën 2005 'FedEx' palmt Ahoy in 2017 Padel rukt op Rosmalen trekt toppers 2003 Strijdend ten onder mei 2018 ULTC Iduna nam onlangs de honderd ste padelbaan in Nederland in gebruik. Mancika Pullens, Elske Overgoor, Ann Roes en Monica Klink (vlnr.) hebben welis waar plezier op de padelbaan: 'Maar we blijven toch vooral tennissers.' Sportmerken als Nike en Adidas ver dienen miljarden met tenniskleding, een superster als Rafael Nadal met zijn haar band krijgt navolging op straat. Serena Williams heeft veruit de meeste Grand Slam-titels op haar naam: 23. Ze behaalt twee keer de 'Serena Slam', waarbij ze de vier grote toernooien op rij wint, in 2003 en 2015. Vanaf 1990 wordt er ieder jaar in de we ken voor Wimbledon een grastoernooi ge houden op het terrein van Autotron in Ros malen. Met bekende winnaars als Richard Krajicek, Patrick Raf ter, Lleyton Hewitt, Martina Hingis (foto), Justine Henin en Kim Clijsters. 1 Herinnert de wereld zich vooral de streaker die vooraf over de baan dar telt, Nederlanders weten zelfs de te genstander nog wel: MaliVai Washing ton. Met de knieën op het heilige gras viert 'de Kraai' het hoogtepunt uit de Nederlandse tennisgeschiedenis: Ri chard Krajicek wint Wimbledon. Na Krajicek worden we niet meer zo vaak verwend. Martin Verkerk (foto) zorgt in 2003 voor een aangename verrassing door op Roland Garros de finale te bereiken. Nederland hangt aan de lippen van de ietwat onorthodoxe tennisser. Waar Verkerk gravelbijters als Carlos Moya en Guillermo Coria weet te vloeren, blijkt alleen Juan Car los Ferrero in de eindstrijd beter. Roger Federer wint voor de eerste keer het ABN AMRO-toernooi. De Zwitser stuwt de kaartver koop tot grote hoogte. Ook in 2018 wint Federer, onder toeziend oog van het koningspaar. Liefst 122.846 tennisfans bezoeken Ahoy, een record. Bij padelclub Victoria in Rotterdam wordt, met deelname van 82 koppels, het eerste NK Padel gehouden. Dit evenement valt onder de Padelbond Neder land. De KNLTB zelf organiseert in 2018 haar eerste nationale titelstrijd. Beide bon den bevorderen een snelle groei van de sport in Nederland. De tennissport is op zijn populairst in Nederland. Het aantal bondsleden stijgt naar recordhoogte, een jonge generatie toptalent dient zich aan. De Davis Cup leeft: de Nederlandse ploeg zet het thuisland in vuur en vlam door de Spanjaarden in eigen huis op gravel te kloppen: 2-3. Haarhuis en Eltingh melden zich. Siemerink en Krajicek komen eraan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58