Honden krijgen het lastig bij Stuikertrial 7 NIEUWE TREND PULLKA Wie denkt aan sporten met een slee, denkt al snel aan de winter. Of aan de Noordpool. Maar volgens Diederik Veerman hoefje niet meer naar verre en koude oorden om met een slee op pad te gaan. Terneuzen FM en GO-TV samen verder als GO zv De oud-Zeeuws-Vlaming heeft sinds kort een nieuwe activiteit be dacht: pullka. Verslagge ver Nikolai Tromp liet zich eens flink afmatten bij Moio Beach in Cadzand-Bad. „Pullka is eigenlijk wandelen met weerstand", legt Diederik Veerman aan het begin van de work-out uit. Hij kwam op het idee nadat hij voor twee overleden vrienden een herinneringstocht liep van Hoek van Holland naar Den Haag. Daarbij droeg hij de spullen van hun poolexpeditie in een slee achter zich aan. „Ik merkte dat ik gaandeweg steeds fitter werd", vertelt Veerman. Met pullka train je alle spieren op een natuurlijke wijze, namelijk door gewoon te lopen, legt hij uit. Laat ik dat maar eens proberen. Een slee vol zand Ik krijg een harnas aan, waaraan de slee wordt vastgemaakt. Die trek ik met mijn lichaam mee. Ver volgens moet de slee met zand worden verzwaard. Ik zie dat som mige deelnemers er een heel zand kasteel van bouwen, maar ik be sluit het wat rustiger aan te doen. En dan begint de groep aan de anderhalf uur durende tocht. Al na een goed kwartier lopen over het strand merk ik dat mijn benen en mijn onderrug het zwaar te verduren hebben. Gelukkig ben ik niet de enige met die ervaring. Het gepraat in de groep heeft plaatsgemaakt voor puffen en hij gen. Best pittig, die gevulde slee. Maar ook andere factoren maken de work-out zwaar, volgens Veer man. „Door de keuze voor de on dergrond, de hoeveelheid klim men, de windrichting en de loop snelheid kun je het zo zwaar ma ken als je wilt. Het strand is eigen- Je gaat het strand 'lezen': wandel je wel of juist niet door die ene kuil lijk de grootste sportschool van Nederland." De tocht is inderdaad afwisse lend. De ene keer gaan we door mul zand, dan over het natte strand richting de branding. Meer dere keren klimmen we de duinen op. Maar de inspanning is niet het enige waar Veerman het voor doet. „Met de tocht hoop ik de ogen van deelnemers te openen voor de schoonheid van het strand en de duinen", legt de oprichter uit. „Door de work-out gaan men sen het strand lezen. Ga je juist wel of juist niet door die ene kuil?" Luister naar je lichaam Ik zie dat sommige deelnemers deze meepakken om het wat zwaarder te maken, maar uitein delijk kan iedereen zelf beslissen wat hij of zij doet. „Kijk niet naar de rest, maar luister naar je eigen lichaam", luidt Veermans advies. Met Pullka, dat Veerman al aan biedt in onder meer Den Haag, richt hij zich op iedereen die graag buiten is. Fervent wandelaar en hiker Bram Nortier is zo ie mand. „Ik vond het een pittige, maar leuke tocht", vertelt hij bij terugkomst. „In Nederland kan je niet echt trainen om te klimmen, maar met Pullka heb ik het gevoel hier een goede training voor te hebben gevonden." Veerman wil het initiatief graag verder uitbreiden. „Ik ga nadenken over programma's op maat. Bij voorbeeld voor probleemjongeren of mensen met een burn out." Informatie via pullka.com. TERNEUZEN Terneuzen FM en GO-TV gaan samen verder als GO. De radiozender en het televisieka naal willen vanaf 1 juni de gemeen ten Hulst en Terneuzen samen voorzien van multimediaal regio naal nieuws. Terneuzen FM en GO-TV vallen allebei onder de paraplu van Stich ting Omroep Terneuzen en willen het midden en oosten van Zeeuws- Vlaanderen van nieuws voorzien. Hulst heeft Omroep Hulst, maar er is in de gemeente geen radio en lokale televisie met dagelijks nieuws. Onder GO valt GO-TV, GO-FM en GO-online. HEIKANT Het zijn geen sim pele opdrachten die de deel nemende honden aan de Stuikertrial komend week einde krijgen. Probeer bij voorbeeld maar eens om vijf zwarte schapen uit een hele kudde met witte exemplaren te halen. De wedstrijden schapen drijven zijn onderdeel van de Stuikersfeesten, het jaarlijkse dorpsevenement dat zaterdag en vooral zondag in Heikant wordt gehouden. De Stuiker trial, georganiseerd door de Hondenschool Heikant, duurt drie dagen en begint za terdag met de 'zwarte schaap trial'. Border Collies moeten uit een kudde van vijftig scha pen de vijf zwarte exempla ren weten af te zonderen van de rest. Een dag later, zondag, ko men de Border Collies op nieuw in actie. Ze worden dan in viertallen door een herder over een parcours met op drachten geleid. De afsluiting, op Tweede Pinksterdag, is bedoeld voor de overige herdershonden en veedrijvers. Die moeten 'scha pen hoeden': herder en hond leiden een groep van tien schapen over een parcours. De wedstrijden aan de Juli- anastraat zijn elke dag van 09.00 -17 uur. Toegang gratis. woensdag 16 mei 2018 Een stevige work-out in de natuur Nikolai Tromp Cadzand-Bad - Diederik Veerman De Hondenschool Heikant. A Deelnemers gooien op aanwijzingen van Diederik Veerman (derde van links) hun slee vol zand. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51