Vijfdeklasser SDO'63 speelt in NAC-stadion 'Geschelpte280' van Gijs Baan kan ook een sprintje trekken Zeeuwse spelers aiCT 'vf 11 AFSCHEID Zijn tweejarige geschelpte doffer overbrugde de afstand van 146 ki lometer van Arras naar Middelburg met een snelheid van 95 km/uur en versloeg daarmee het gehele pelo ton van 9083 deelnemende duiven. „Vorig seizoen was deze 'Ge schelpte 280' één van mijn beste op de afstanden van 250 tot 500 kilo meter. Maar hij kan blijkbaar ook een sprintje trekken op de kortere afstanden", vertelde Baan, die al ja ren bij de beste duivenliefhebbers van Zeeland hoort. De duiven wer den afgelopen zaterdag om 08.45 uur gelost in Arras. Met goed weer en een zuidoostenwind kende de wedstrijd een vlot verloop. Voor deze vlucht hadden totaal 458 lief hebbers duiven ingezet. De con- coursduur in de Samenspelen vari eerde van vijftien minuten in Sa menspel West tot ongeveer twintig minuten in de ander Samenspelen. In Samenspel West met 2980 duiven waren de podium plaatsen voor Baan op één, Herman Calon uit Hoofdplaat op twee en Rene en Ivon Corre uit Domburg op drie. In Samenspel Midden vlogen 2275 duiven. W. de Witte en J. Steen hard, beiden uit Goes, finishten respectievelijk op en enn twee en George van Houdt uit Terneu- zen pakte plaats drie. Samenspel Oost kreeg 2257 duiven aan de start en hier won J. Neels uit Krabben- dijke, gevolgd door Hans Wonder- gem uit Kapelle en Adrie Mieras uit Wemeldinge. Samenspel Noord had 2572 duiven in concours. Op plaats één Rene van de Zande uit Wissenkerke, op twee D. Men- heere uit Scherpenisse en drie was voor M. Clement uit Kamperland. Keeper Tomasz Herremans (17) begint officieel pas volgend sei zoen met voetballen bij SDO, maar is vanavond ook al van de partij. „Geweldig toch, spelen in zo'n groot stadion. Het idee is ei genlijk pas een paar weken gele den ontstaan. Martijn Ivens, een van onze aanvallers, woont in Breda en kent een aantal spelers van TVC. Dat is geen toeval trou wens, want er spelen verschil lende Zeeuws-Vlaamse jongens bij die club. Hoe hij het gedaan heeft weet ik niet precies, maar vanavond om 19.00 uur staan we in dat grote stadion. Schitterend." Als één van de weinige spelers in de selectie heeft Herremans enige ervaring met het spelen in een stadion. Als speler van Beer schot-Wilrijk stond hij al een aan tal keer in voornamelijk Belgische voetbaltempels. „Ik ben begonnen met voetballen bij Hontenisse. De afgelopen twee jaar heb ik bij de onder-17 van Beerschot-Wilrijk gekeept. In principe mocht ik ge woon blijven, maar ik vond het mooi geweest. Ik merkte dat het als Zeeuws-Vlaamse jongen ont zettend moeilijk zou worden om door te breken. In het profwe reldje moet je toch vooral de juiste mensen kennen. Daarnaast was er ook nog een heel andere reden om het voor gezien te houden. Ik ben begonnen met een opleiding tot loonwerker. Het boerenleven trekt me eigenlijk veel meer dan het voetbalwereldje. De behoefte om tarwe te gaan dorsen of appels te rooien is gewoon veel sterker dan iedere dag te gaan trainen." Eigenlijk was het de bedoeling dat Herremans volledig zou stop pen met keepen. Tot hij weer in contact kwam met Dimitri Goos- sens, de huidige trainer van SDO. „Ik heb ook nog een periode in Sint-Niklaas gekeept. Dimitri was daar mijn trainer. Hij vroeg me of ik zin had om een keer te komen trainen, geheel vrijblijvend. Op een avond besloot ik mijn tas te pakken en het eens te proberen. Van het één kwam het ander. Ik voelde me gelijk helemaal thuis bij SDO. Het is een hechte vrien dengroep en het plezier staat voorop. Het profVoetbal heb ik ui teraard voorgoed vaarwel gezegd. Anders ga je natuurlijk niet op je zeventiende bij een vijfdeklasser spelen." Voor het komende seizoen staan er een aantal veranderingen op til bij de club uit Lamswaarde. Zo wordt Danny Magito de We mogen gebruik maken van alle faciliteiten in het stadion, van de kleedkamers tot aan het café voor de afterparty nieuwe trainer. Qua spelers zullen er een aantal van de oudere spe lers vertrekken en komen er veelal jonge nieuwe spelers bij. „De se lectie was al erg jong, maar vanaf volgend seizoen is dat helemaal het geval. Ik ben erg blij dat ik morgen al eens een wedstrijd mee kan doen. We zullen gesteund worden door veel supporters uit Lamswaarde. We mogen gebruik maken van alle faciliteiten in het stadion, van de kleedkamers tot aan het café voor de afterparty. Het leeft enorm binnen de groep. Onze spitsen Ruud van Driessche en Dennis Acke hebben het bij voorbeeld al over niets anders dan het maken van een goal in het sta dion. Hoe dan ook zal het een prachtige ervaring worden." lams'wAARO&V woensdag 16 mei 2018 M Dolf Roks was de afgelo pen dagen met een dele gatie van Sparta in Ber- gamo om daar kennis uit te wisselen, foto BART HOOGVELD Dolf Roks voerde onlangs ge sprekken met verschillende Zeeuwse spelers van Sparta. Jelle Klap, Stefan de Bert en Nazario de Fretes kregen te horen dat er volgend seizoen geen plaats meer voor hen is bij de Rotterdamse club. Klap (21) kwam afgelopen zomer over van Goes en was als rechtsback een vaste waarde bij Jong Sparta, dat elfde staat in de tweede divisie. Toch mag hij niet blijven. Stefan de Bert is net negentien en speelt sinds 2013 voor Sparta. De Vlissinger, oud-spe ler van JVOZ, moet nu op zoek naar een nieuwe club. Hetzelfde geldt voor Nazario de Fretes uit Middelburg. De voormalig jeugdin- ternational, die vier jaar geleden samen met de Ajacieden Matthijs de Ligt en Justin Kluivert en PSV'er Donyell Malen in Oranje onder 15 voetbalde, speelt al sinds zijn achtste voor Sparta. Levi Bouwense (17) uit Goes blijft wel bij Sparta. De eerstejaars A-junior had de laatste twee duels een basisplaats bij Jong Sparta en wordt komend seizoen wellicht doorgeschoven naar de belofteploeg. Tegenover het vertrek van enkele Zeeuwse spelers staat ook de komst van meerdere jonge ta lenten uit deze provincie. Zo maakt Olivier Aertssen de overstap van Kloetinge en spelen ook de JVOZ'ers Nino Cappon, Dies Janse, Owen Klaaijsen en Stijn Pluijmers vanaf deze zomer voor de Rotterdamse club. Van de inmiddels zes gespeelde wedstrijden pakte Gijs Baan uit Middelburg afgelopen zaterdag voor de tweede maal de snelste duif in de Afdeling Zeeland. Marcel Buijsse Middelburg SDO'63 speelt vandaag een oefenwedstrijd tegen mede- vijfdeklasser TVC Breda. Wei nig bijzonders in principe. De locatie van het oefenduel tus sen de twee vijfdeklassers is echter wel een erg bijzondere. De wedstrijd vindt plaats in het Rat Verlegh Stadion, de thuis basis van NAC Breda. Bas Dingenouts Breda Lamswaarde - Thomas Herremans (17) ^ZaJrr?-'' - n MË k VYfc Keeper Thomas Herremans (17) voelt meer aangetrokken door het boerenleven dan door het voetbalwereldje, foto boaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43