JP de Bruijn-cup smaakt naar meer O O) 0) O 10 2 Tolhoek klimt mee met de besten Brent de Ruiter wint Europese finale Oemoemenoe heeft vijf internationals Hoofd jeugdopleiding weet dat er bij Sparta weer een goede lichting aan komt. Voor enkele Zeeuwse spelers is geen plek meer bij de Rotterdamse club. PLAY OFFS SPARTA Antwan Tolhoek is als vierde geëindigd in de tweede etappe van de Ronde van Californië. De 24-jarige coureur uit Yerseke kon zich in de rit met aankomst bergop met de besten meten. Hoewel het door een schorsing en blessureleed pas zijn tweede koers van het seizoen is, liet Tolhoek net als in Abu Dhabi zien dat zijn klimmerscapaciteiten verbeterd zijn. Tolhoek sprong op twee kilometer van de finish mee met de Colombiaan Egan Bernal. Hij moest de renner van Team Sky langzaam maar zeker laten te gaan, maar eindigde nog wel als vierde op luttele seconden van andere toppers als Rafal Majka en Adam Yates. Ook in het klassement staat Tolhoek vierde. Brent de Ruiter heeft de finale van de Youth European Tour in de categorie jongen onder- 19 jaar gewonnen. In de finale rekende hij af met de Deen Marcus Christensen. De Ruiter verkeert sowieso in een blakende vorm, want op Hemelvaartsdag gooide hij al een nieuw persoonlijk record van 812 over drie games: 812. Tijdens de Zeeuwse kampioen schappen, afgelopen zondag in Tholen, kroonde hij zich ook al tot kampioen bij de se nioren in de A-klasse. Hij bleef Stephan Vrij - enhoek en Jelle Groen voor. Bij de vrouwen werd Antoinette Gijzel Zeeuws kampioen. Vijf spelers van de Middelburgse rugbyclub Oemoemenoe hebben hun debuut gemaakt voor het nationale team van Cura^ao. Het Zeeuwse vijftal speelt in Midden-Amerika een aantal wedstrijden om de Trophy League. De Zeeuwse delegatie bestaat uit (op de foto van links naar rechts) Jerry Christiaanse, Yed- ney America, Deniël van der Waal en de broers Leroy en Jordan Kersten. Daarnaast is Oemoemenoe-trainer Herbert van der Waal mee als teammanager. Het eerste duel om de Trophy League werd teleurstellend met 46-17 verloren van de Dominicaanse Republiek. De tweede wedstrijd werd met 7-5 gewonnen van Guadeloupe. zv Delta Sport Benhammou Terwijl Sparta zondag met de no dige pijn en moeite ten koste van FC Dordrecht de finale van de play- offs haalde, stond Dolf Roks op een tribune in Italië. Het hoofd jeugd opleiding was de afgelopen dagen met negentien werknemers van de Rotterdamse club op bezoek bij Atalanta Bergamo, de ploeg van oud-Spartaan Marten de Roon. „We hebben de wedstrijd op de tri bune via onze mobiele telefoons gevolgd", vertelt Roks. Sparta keek halverwege tegen een 2-0-achterstand aan, maar kwam na rust langszij (2-2). Dat resultaat was voldoende om de finale te be reiken. Daarin wacht morgen een uitwedstrijd bij FC Emmen. De re turn is zondag op Het Kasteel, daarna hoopt Sparta nog steeds ere- divisionist te zijn. „Dat is heel be langrijk voor de club", weet Roks. „Je ziet ook bij veel clubs dat het steeds moeilijker wordt om na een degradatie weer uit de Jupiler League te komen. Volgend seizoen is dat met clubs als FC Twente, Roda JC en NEC een sterke compe titie." Moeizaam seizoen Hoe het ook afloopt; Sparta heeft een bijzonder moeizaam seizoen achter de rug. Alex Pastoor, de trai ner, werd kort voor de winterstop ontslagen na de zware nederlaag te gen Feyenoord (0-7). Roks werd naar voren geschoven als interim trainer, ging op 24 december met Sparta met 4-0 onderuit in en tegen Groningen en deed daarna weer een stap terug. De 70-jarige Dick Advocaat is sinds begin dit jaar de kapitein op het rood-witte schip. Roks: „Het is sowieso een leerzaam jaar geweest. Het bestuur is bijvoor beeld tot de conclusie gekomen dat een hoofdtrainer niet tegelijkertijd ook technisch manager kan zijn, Je ziet ook bij veel clubs dat het steeds moeilijker wordt om na een degradatie weer uit de Jupiler League te komen zoals dat met Alex Pastoor was. Die twee functies zijn gescheiden. Henk van Stee is de technisch ma nager, Henk Fraser vanaf volgend seizoen de hoofdtrainer." Dolf Roks richt zich vooral op de jeugdopleiding. „Ik zit wel geregeld aan tafel met Henk van Stee, Leo Beenhakker en onze directeur Manfred Laros. Dan discussiëren we over spelers en willen ze van mij weten wat er uit de jeugdopleiding doorkomt." Met de trainers, een vi deo-analist en drie leden van de medische staf van de jeugdoplei ding, verblijft Roks tot vandaag in het Italiaanse Bergamo. „We wisse len kennis uit met Atalanta, hebben een presentatie gekregen en zelf ook een presentatie over onze werkwijze gegeven. Het was best een druk programma, maar ook heel leuk en leerzaam." Vorig jaar ging de delegatie van Sparta op bezoek bij Sporting Lissa bon, in 2016 keken de opleiders rond bij AS Roma en Lazio Roma. „En het jaar daarvoor zijn ze bij FC Barcelona geweest." Via oud speler Marten de Roon had Sparta nu een goede ingang bij Atalanta Bergamo. Zondag zagen de Spartanen hem spelen in de thuiswedstrijd tegen AC Milan (1-1). „We liepen in onze kleding van Sparta, in het rood dus, naar het stadion", lacht Roks. „Dat was misschien niet zo handig, omdat veel mensen dachten dat wij fans van Milan waren. We werden op een gegeven moment ook aange houden en moesten uitleggen wat we kwamen doen. Een paar leden van onze groep hadden hun jack van Sparta toen al uit gedaan.Op de tribune stonden we tussen de - zeg maar - semi harde kern van Atalanta. Het was lang geleden dat ik tussen de supporters had gestaan en een hele belevenis. Maar de wed strijd kun je moeilijk volgen." Vertrouwen Vandaag keert de groep van Sparta terug uit Italië, morgen wacht het eerste duel in en tegen Emmen. „Ie dereen heeft er vertrouwen in dat we het over twee duels moeten kunnen redden. Tegen Dordrecht dacht ik zondag tijdens de eerste helft: het zal toch niet hè? Maar ik had wel steeds het gevoel dat we het in de tweede helft nog om konden draaien. Dat gebeurde gelukkig ook. Nu moeten we hopen dat we ook FC Emmen kunnen verslaan." Het toernooi werd gespeeld in de prachtige, van vier tafels voorziene accommodatie De Vlaschaard in Koewacht. Een club die met 55 le den tot één van de grootste vereni gingen uit de regio behoort. Wil- liam Pauwels, Wilfried Pilaet en Sjaak de Baar namen na overleg met Jean Paul de Bruijn het initiatief en waren gastheer voor maar liefst 64 deelnemers. Die werden op basis van sterkte in koppels ingedeeld en speelden elk minimaal drie partijen Het is een mooie promotie voor de biljartsport in onze provincie telkens van twintig minuten. Na een biljart-dag van 09.00 's mor gens tot 17.00 uur kwam het koppel Slootmans/Voermans na een bloedstollende finale als winnaar uit de strijd. Zij versloegen Adrie van de Sijpt uit Koewacht met zijn koppelgenoot Ko Vergouwe uit Zaamslag met 18-17. De koppels Thijs/Van Geffen en Pauwels/Van de Velde werden ge deeld derde. Wilfried Pilaet was trots op het door zijn vereniging ge organiseerde biljartfeest. Want dat was het, vond ook naamgever en animator De Bruijn: „Het was een geslaagd toernooi en van alle kan ten kwam direct het verzoek om dit jaarlijks een vervolg te geven. Het is vrijwel zeker dat er dat gaat komen. Het enthousiasme van de deelne mers maakt een dergelijk evene ment alleen maar interessanter. Daar ben ik blij om. Het is een mooie promotie voor de biljart- sport in onze provincie." woensdag 16 mei 2018 WIELRENNEN BOWLEN Op de achterste rij de zeskoppige afvaar diging van Oemoemenoe bij Cura^ao. RUGBY Bij de 18de editie van de ZLM-Don Stads- loop in Middelburg is vrijdagavond een groot deel van de Zeeuwse atletiektop aanwezig. Bij de mannen staan Erwin Harmes, Tim Pleijte, Martijn de Kok, Job de Feijter, Ronnie Over- gaauw, Patrick de Vos, Jorim de Boks, Sergio Harinck, Ralph Wiessner en Floris Wille- boordse allemaal aan de start, evenals twee voudig Kustmarathonwinnaar Hamid Elmoua- ziz. Bij de vrouwen zijn onder meer Monique Verschuure, Carolien van de Kreeke en Mo- nica Sanderse van de partij. Een deelnemer die waarschijnlijk niet in de prijzen zal lopen, maar wel opvalt is de Zeeuwse Commissaris van de Koning, Han Polman. i De handballers van Delta Sport/EMM zijn als derde geëin digd op hun eigen toernooi in Zierik- zee. De eindover winning ging naar Atomium, dat op doelsaldo de Bel gische Red Wol- ves aftroefde. 1-3 Hicham Benham mou (foto) staat met de zaalvoet ballers van 't Knooppunt in de finale van de play- offs om de landsti tel. De trainer uit Tholen won in de halve finale met 4- 3 van Volendam, waardoor hij met zijn Amsterdamse club vanaf vrijdag in de finale tegen over Hovocubo staat, 't Knoop punt is titelverde diger en staat voor de derde keer in drie jaar in de finale. Voor Benhammou is het zijn eerste finale om de landstitel. Hij is aan zijn eer ste seizoen bezig bij de club, nadat hij vorig seizoen na vijf jaar af scheid nam van Groene Ster Vlis- singen. Roks in Bergamo voor kennisdeling Barry van der Hooft Bergamo - Dolf Roks Het koppel met Middelburger Arnold Slootmans en Theo Voer- mans uit Zaamslag heeft beslag gelegd op de eerste Jean Paul de Bruijn-cup. Een invitatietoer- nooi voor biljarters uit de gehele provincie die lesvolgers zijn bij de naamgever. Joop van den Oudenhoven Koewacht - Jean Paul de Bruijn a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42