Begroting Middelburg opnieuw afgekeurd Platform wind op zee gaat digitaal 8 FOUR FREEDOMS KONINGSPAAR PZC ONLINE Ik ben geen Feyenoorder, maar Van Persie is inderdaad een genot om naar te kijken. Gelukkig nog een jaartje eredivisie Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA, financiën) noemt het 'uniek' dat een gemeentebegroting ook in tweede instantie niet in orde wordt bevonden. De reden ligt wel voor de hand: tot vorige week werd nog onderhandeld over een nieuw gemeentebestuur. Daardoor is het niet gelukt om voor 14 mei een herstelplan bij de provincie in te dienen. Voor gede puteerde staten was dat reden de begroting af te keuren, na overleg met een delegatie van de Middel burgse gemeenteraad. Afgesproken is dat er begin juli een nieuwe begroting ligt. Die moet structureel in evenwicht zijn. „Op basis van het collegepro gramma hebben we daar wel goede hoop op", aldus De Bat. Maar behalve belasting- en bezui nigingsmaatregelen wil hij ook zien hoe Middelburg de risico's bij de grondexploitatie en het sociale domein beperkt. Het is feitelijk een nieuwe bedrijfs tak die zich in korte tijd in Zeeland heeft ontwikkeld. De windparken op zee moeten niet alleen worden gebouwd, ze moeten ook worden onderhouden en op termijn moe ten turbines worden vervangen of afgebroken. Bedrijven hebben personeel nodig, scholen willen personeel opleiden, grote buitenlandse spelers als 0r- sted - dat de windparken op zee bouwt - kennen de Zeeuwse markt niet, het lokale midden- en klein bedrijf wil graag een graantje mee pikken. Ze zijn allemaal aangehaakt bij het platform Energy Port Zeeland, waaraan ook overheden deelne men. Om de onderlinge contacten te vergemakkelijken is een website in het leven geroepen. „Eigenlijk regisseren we schijnbaar toevallige ontmoetingen", zegt Willem den Ouden van HZ Delta Academy. „Al die contacten zijn bedoeld om business te genereren." woensdag 16 mei 2018 WA Waar zie ik Maxima en Willem-Alexander? NIEUWSBRIEF Wilt u dagelijks snel en overzichtelijk op de hoogte worden gebracht van het interessantste, leukste, gekste en opmerkelijkste nieuws uit Zeeland en bin nen- en buitenland? Meld u dan aan voor de PZC nieuwsbrief. Vrijwel dagelijks versturen we een e-mail met daarin tien geselecteerde artike len van de website, waar van de redactie vindt dat u die niet mag missen. Aan- en afmelden is gratis en kan eenvoudig met uw e-mailadres. De nieuws brief valt tussen 11.00 en 12.00 uur in uw mailbox. Aanmelden kan via www.pzc.nl/nieuwsbrieven. TWITTER Patrick Brok @patrickbrok Robin van Persie is ook in het nieuwe seizoen te be wonderen. Veel voetballief hebbers zijn hier blij mee. De speler van Feyenoord gaat nog zeker een jaartje door. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Straf voor filmer Beekse Bergen? Als het aan deze hoogleraar ligt wel: 'Hij is nog dommer dan de Fran sen' 2. Man (38) in Burgh- Haamstede slaat vrouw het ziekenhuis in 3. Vreemd geluid in de oostbuis van de Wester- scheldetunnel 4. Brandbrief mariniers over verhuizing kazerne naar Vlissingen 5. Visfiletjes laten Adri&Zoon floreren; pand in Yerseke straks twee keer zo groot Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fjj facebook.com/depzc Is) @pzcredactie Het dagelijks provinciebestuur heeft de begroting van Middel burg definitief afgekeurd. Dat betekent dat tot aan de zomer voor alle nieuwe uitgaven die de gemeente wil doen toestem ming moet worden gevraagd aan de provincie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Tien opleidingen en 232 bedrij ven hopen te profiteren van de windparken voor de Zeeuwse kust. Sinds gisteren hebben ze een digitaal platform waarop ze met elkaar communiceren: energyportzeeland.nl. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ernst Jan Rozendaal Middelburg Wie vandaag een glimp wil opvangen van de koninklijke familie of vice-premier Hugo de Jonge moet zich uiterlijk om kwart over 10 opstellen achter een dranghek op de Ba lans in Middelburg. Tussen 10.15 en 10.35 uur komen zij daar aan om de uitreiking van de Four Freedoms Awards in de Nieuwe Kerk bij te wonen. Niet alleen koning Willem-Alexander en koningin Maxima zijn aanwezig, maar ook prinses Beatrix. De Jonge vervangt minister-president Mark Rutte. Het is gebruikelijk dat de premier de Internatio nale Four Freedoms Award uitreikt. Die gaat dit jaar naar Christiana Figueres, vertegenwoordiger van het Paris Climate Agreement. De koninklijke familie en De Jonge stappen op de Balans uit de auto en wandelen daarna het Abdijplein op. De laureaten en degenen die de prijzen overhandigen - onder wie André Kuipers en Herman van Veen - zijn daar niet te zien. Zij steken vanuit het Roosevelt Hotel de straat over naar de Nieuwe Kerk. Dat gedeelte is afgesloten en daardoor moeilijk zichtbaar voor publiek. In het centrum van Middelburg kan tot 15.00 uur niet worden geparkeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40