Boek over een leven 'Aan de Heer gewijd' 7 FACELIFT 'T GROENTJE Wethouder Jaap Melse van Veere kon afgelopen maandagavond (een dag voor zijn aftreden) bezorgde raadsleden geruststellen. Zelfs die ene boom die zou moeten wijken op 't Groentje, mag blijven. Het hart van Domburg krijgt een facelift, maar blijft groen. De raadscommissie Ruimtelijke Orde ning kreeg een voor lopige schets te zien van stedenbouwkun dig bureau MDBS: een eerste opzet van hoe een vernieuwd Groentje er uit zou kunnen zien. Asfalt en stoeptegels worden klinkers, waardoor het Domburgse hart meer een aanzien krijgt van een plein. De wat verrommelde groen- perkjes worden opnieuw aange legd, krijgen een passend duin thema, er komen meer bankjes en een grote aparte stalling voor de fietsen. Enthousiasme Omwonenden die in het voortra ject al een rol speelden lijken en thousiast te reageren op de schets. „Oh, geweldig!" Kaat Klopmei- jer van de Keet van Kaat is direct enthousiast wanneer ze de im pressie ziet. „Vooral die stalling voor de fietsen. Dat is in de zomer hier anders echt altijd een zootje met fietsen overal." Alleen dat ingetekende gras; dat ziet ze eigenlijk alleen maar zitten wanneer de gemeente het ook be ter onderhoudt dan nu het geval is. „Die fietsenstalling, dat is wel netjes ja", zegt Dennis Braam van Zeevishandel Brassem. Ook hij ziet de schets wel zitten. „We gaan er wel op vooruit. Het was altijd een beetje een oude boel hier. Dit is toch echt de plek waar de men sen samenkomen. Het is echt goed dat het er straks mooier uitziet." En dat 't Groentje groen blijft, dat ligt voor Braam gewoon voor de hand. In het verleden zijn er weliswaar wat imposante bomen verdwenen aan 't Groentje, maar volgens wet houder Melse zullen er niet nog meer bomen gekapt worden. Wat Joost Joosse van Boutique Dom burg betreft, mocht er nóg een te gen de vlakte. De kastanje voor de Vooral die fietsenstalling is fijn. In de zomer is het hier altijd zo'n zootje zaak, die zag hij liever verdwijnen. „Leuk hoor, maar de rommel die het geeft. Ik moet iedere dag een kwartier vegen. Een kwartier dat ik niet werk voor de baas. Als de gemeente dat nou eens zou bij houden. De schets vind ik mooi, maar dat er nog steeds auto's rij den, dat snap ik niet. Zo af en toe een oldtimerrit door de straat, dat zou ik nog wel mooi vinden, maar verder moest al het verkeer hier verboden worden." Autovrij Ook Klopmeijer ziet het centrum liever autovrij. „Afsluiten voor au to's, dat wil iedereen wel", zegt ze. Volgens haar een veel gedeelde wens onder ondernemers in Domburg. „Het is levensgevaarlijk. Mensen kijken je boos aan als je er rijdt. Maar helaas - het kan niet. Er is maar één andere weg en dat is langs de kust, en er hoeft maar dat te gebeuren of alles loopt hier hartstikke vast." De schets is een voorlopig ont werp. Op 20 juni kunnen omwo nenden en belanghebbenden er nog hun mening over geven tij dens een informatiebijeenkomst. Gelovig was Marjon Mijnsbergen altijd al wel. In haar jeugd, en tien, vijftien jaar terug als volwassene was ze vooral thuis bij het Leger des Heils. Nu, op 49-jarige leeftijd,voelt ze zich minder betrokken bij een specifiek kerkgenootschap, maar beleeft ze het geloof vooral door te bidden. „Ik laat me leiden door het gebed. De Heilige Geest geeft me vervolgens inspiratie, die ik onder meer gebruik bij het maken van mijn schilderijen. Dat hoeft niet speciaal in een kerk." Twee gebeurtenissen brachten Mijnsbergen - in het verleden on der meer actiefin de reiswereld - op het pad dat zij nu als kunstenaar be wandelt. In 2005 onderging ze een hersenoperatie die haar van epilep tische aanvallen afhielp, en in 2008 scheidde ze van haar man. Het laatste decennium stelt ze haar leven in dienst van de Heer, en van mensen die hulp kunnen ge bruiken. Hoewel ze het zelf niet breed heeft, hoopt ze van de op brengst van schilderen en schrijven geld en goederen aan nooddrufti- gen dichtbij en veraf te kunnen schenken. Na 'Een kleurrijk leven in Zijn Koninkrijk' wordt Mijnsbergens tweede boek 'Aan de Heer gewijd' op zaterdag 19 mei tussen 14.00 en 16.00 uur in Walstraat 68 gepresen teerd. In de ontmoetingswinkel van Stichting Hoop voor Vlissingen. Net als in haar eerste bundel be schrijft Marjon haar leven in korte dagboekbeschrijvingen en religi euze, al dan niet filosofische, over peinzingen. De boekpresentatie is ook de aftrap voor een tot 19 juli lo pende tentoonstelling van schilde rijen van Mijnsbergen. 'Aan de Heer gewijd' is vanaf za terdag voor 20 euro te koop in di verse religieuze boekhandels op Walcheren. Infomatie: marjon- mijnsbergen.exto.nl fftTÏ TTITTffiïïiTTTTTpnm woensdag 16 mei 2018 WA Het hart van Domburg blijft groen Guido van der Heijden Domburg - Kaat Klopmeijer, inwoner Asfalt en stoeptegels worden klinkers, waardoor het Dom burgse hart meer het aanzien krijgt van een plein. De perkjes worden opnieuw aangelegd en krijgen een passend duinthema. Er komen meer bankjes en een grote stalling voor fietsen. FOTO RUBEN OREEL Artist's impression van stedenbouwkundig bureau MDBS. De Vlissingse Marjon Mijnsber- gen heeft haar leven 'aan de Heer gewijd'. Die levenswijze werd de titel van haar tweede, zaterdag te presenteren, boek. René Hoonhorst Vlissingen Marjon Mijnsbergen bij een van haar schilderijen, fotodirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39