Anti Slipcursus 5 EXAMENS 2018 EINDEXAMEN ANOUK EN MARJADE BRUIJN De eindexamens zijn niet alleen een mijlpaal voor leerlingen, maar zeker ook voor hun vaders en moeders. De krant spreekt deze examenperiode elke dag met een leerling of zijn ot haar ouder. Vandaag: Anouk en haar moeder Marja de Bruijn uit Hulst. Anouk de Bruijn (18) zit in 5 havo op het Reynaertcollege in Hulst. Ze wil een halfjaar Engels gaan studeren in Brighton en daarna journalistiek volgen. Maar eerst de eindexamens nog. „Tot nu toe valt het mee met de zenuwen. Al is het natuurlijk wel spannend", vertelt Anouk. De leerlinge weet echter wat ze kan verwachten. „Ik heb hiervoor vmbo-t gedaan, dus ik heb al eens examens gehad. Ik merk wel het verschil met klasge noten: voor hen is het allemaal nieuw, ik heb het al eens meege maakt." Dat scheelt ook voor haar ou ders. „Bovendien heeft onze zoon het ook al gedaan", vertelt moeder Marja de Bruijn. „Al blijft het toch een eindexamen." Anouk had gisteren haar eerste twee toetsen: geschiedenis en En- gels.„Zeker voor geschiedenis heb ik veel geleerd. Bij Engels hadden we tijdens de lessen al veel exa mens geoefend." Het scheelt dat de leerlinge er goed voor staat. „Niet supergoed, maar dat had ik ook niet verwacht. De overgang van vmbo-t naar havo was groot. Tijdens het eerste jaar had ik wel wat moeite, maar nu sta ik er goed voor." Al kan zakken natuurlijk al tijd nog. „Maar dan moet ik twee examens wel héél slecht maken, bijvoorbeeld door de zenuwen. Als ik alles op het gemakje maak, moet het lukken." Vertrouwen Haar moeder heeft er net zo veel vertrouwen in: „Het blijft spannend en we leven zeker mee, maar we zijn blij dat ze er zo goed voor staat." De eerste twee examens zitten er in elk geval al op. Nog vijf te gaan. „Ik ben het meest bang voor beeldende vorming. We moeten kunstgeschiedenis leren en dat is best breed, je moet veel kennen en het is gedetailleerd. Ik heb al van - veel mensen gehoord dat het een pittig examen is. Bij de andere vakken weet je waar je aan toe bent, dit wordt een verras sing." Om de zenuwen in bedwang te houden, staat Anouk zo laat mogelijk op voor een ochtendexamen. „Zo kan ik niet te lang van tevoren stressen. En als ik op school ben, zonder ik mezelf een beetje af. Niet te veel met iedereen praten." Ook Marja is er al op voorbereid dat ze 's ochtends niet te veel tegen haar dochter moet zeggen. „Ik let er vooral op dat ze op tijd naar bed gaat en goed eet. Ik vraag weieens of er nog bananen in huis moeten worden gehaald, maar ik ga niet ie dere dag iets speciaal koken. Ik laat haar verder met rust." Dat is ook wat Anouk het liefste heeft: ge woon normaal doen. „Wij maken I er niet een te groot iets van, want dan word ik juist nóg zenuwachti ger", vertelt ze. Marja: „Anders wordt het nog spannender inder daad. ]e kunt niet meer doen dan haar succes wensen." Fijn Achter haar vodden zitten, is ge lukkig niet nodig. Marja: „Dat is heel fijn. Ze had een goede plan ning gemaakt, dus ze heeft drie weken de tijd gehad. Ik heb haar gezegd dat ze niet hele dagen moet Bekijk alle uitjes op pzc.nl/voorjaarsuitjes TEVREDEN zitten blokken, dus ze heeft tus sendoor ook zeker ontspannende dingen gedaan. Natuurlijk vraag ik weieens hoe het gaat, maar ik be moei me er niet te veel mee. Dat kan juist negatief uitwerken." Moeder en dochter gaan er ge woon voor. „We zetten een dikke punt achter de middelbare school." Leer veilig uitwijkmanoeuvres uit te voeren. Vanl^voor 59,- woensdag 16 mei 2018 PC JF877ÏI Rüttchen Gertie de Boey Hulst ^A Anouk de Bruijn (I) en haar moeder Marja. „Ze heeft tussendoor ook zeker ontspannende dingen ge daan", aldus Marja. foto-s PETER NICOLAI d naar bed en aoed eten Anouk had gisteren haar eer ste twee examens: geschie denis en Engels. „Toen ik op school aankwam, vond ik het wel spannend, omdat je met iedereen staat te wachten", vertelt ze. „Maar naar mijn ge voel gingen beide examens goed." Op de helft van het examen Engels verloor Anouk even haar concentratie. „Toen heb ik wat gedronken en een beetje rondgekeken. Daarna ging het weer." Het examen geschiedenis bestond uit veel kennisvragen, de Engelse leestoets ging iets beter. „Ik ben tevreden over deze eer ste dag." Bij Den Bosch ligt het grootste en mooiste circuit van ons land, het Safety Experience Center ter Rosmalen. In deze spannende training van 3 uur leer jij jouw rijvaardigheid te verbeteren. Beter waarnemen, voertuigbeheersing, glijden, draaien, remmen, slippen, je gaat het allemaal beleven! Nü extra voordelig! Ga naar pzc.nl/slipcursus Tickets zijn geldig tot 12 maanden na aankoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37