'Verbied vissen met loodjes' Minder aangiften van fietsendiefstal 5 m 4 oersoonüjke keuken Coronel te gast in Zierikzee PC Jos en Egbert Lobée vroegen giste ren aan de Raad van State om de minister van Infrastructuur en Mi- lieu(I&M) te dwingen alsnog een loodverbod in het Natuurbeheer- plan nemen. Volgens de broers is lood op land en water een steeds grotere bedreiging voor be schermde diersoorten en uiteinde lijk de volksgezondheid. De broers hebben 4 ton subsidie gekregen om niet loodhoudende visloodjes te ontwikkelen. „Wij hebben loodjes ontwikkeld die in het water uitein delijk door de natuur worden opge nomen. Iedereen is het over eens dat we van het lood af moeten." Overigens is het de vraag of de Raad van State de minister kan dwingen tot een loodverbod. Pro bleem is dat de plannen juridisch zijn dichtgetimmerd. De Raad van State kan dan moeilijk een inhou delijk oordeel vellen. Dat geldt waarschijnlijk ook voor de andere bezwaren. Red Onze Pol ders vindt dat het afgelopen moet zijn met de ontpoldering. Akker bouwer Jan Minderhoud vreest dat boeren straks op hun landerijen die grenzen aan de zeedijken steeds meer beperkingen krijgen. Ook Waterschap Scheldestromen heeft bezwaar gemaakt bij de Raad van State. Het schap vindt het on- ledereen is het er over eens dat we van het lood af moeten zin het fietspad tussen de Baalhoek en Kruispolderhaven dicht te hou den. „We gingen akkoord in 2013. Nu blijkt dat het voor de broedende vogels helemaal geen verschil uit maakt,", aldus L. Meijers van het waterschap. Het aantal mensen dat aangifte doet van fietsendiefstal is vorig jaar in Zeeland spectaculair gedaald. In 2017 noteerde de politie 852 aangif ten, 427 minder dan in 2016. Dat be tekent een afname van 33 procent. In het hele land daalde het aantal aangiften, maar bijna nergens zo hard als in Zeeland. Alleen Flevo land scoort nog hoger. Daar hal veerde in een jaar tijd het aantal aangiften. Vergeleken met 2010 zijn er in Zeeland 61 procent minder aangif ten. Dat is het hoogste percentage van alle provincies. Landelijk was de afname in die periode 19 pro cent. In 2010 werden in Zeeland nog 2.180 fietsen gestolen. Binnen de provincie worden de meeste diefstallen nog altijd ge meld in de gemeente Middelburg. Vorig jaar waren dat er 255. Ook in Vlissingen zijn er relatief veel aan giften (178). In de andere Zeeuwse gemeenten blijft het aantal ruim onder de 100. In Borsele zijn al jarenlang de minste meldingen: vorig jaar slechts 9. Ook omgerekend naar het aantal inwoners zijn er landelijk maar enkele gemeenten met nog minder aangiften. W1NKOO 5B3« Als je knettergek bent op alles wat wielen heeft én je bent dikke vrienden met coureur Tim Coro nel. Dan hou je je spreekbeurt in groep 4 natuurlijk over de Dakar Rally en nodig je Tim gewoon uit. Dat deed Sem van Batenburg (8) van de Willibrordusschool in Zie rikzee gisteren. Tot groot plezier van zowat alle leerlingen van de school. Zij verdrongen zich om Coro nel, die zijn oude buggy na aan komst vanaf de trailer het schoolplein opduwde. En daarna onvermoeibaar tientallen hand tekeningen zette en selfies met de kinderen maakte. De enthou siaste leerlingenmeute kreeg volop aandacht van hem. Ver moeiender dan een Dakar Rally? „Nee, mooi toch om zo ontvan gen te worden. Dit geeft juist heel veel energie." „Sem en zijn broertje Tim vin den alles wat wielen heeft schit terend", vertelde hun vader Marco van Batenburg. De vriendschap met Coronel stamt uit de tijd dat Sems moeder Ellen van den Broek bij een bandenbe drijf in Hellevoetsluis werkte en daar de broers Tim en Tom Coro nel aan bandengigant Maxxis wist te koppelen. Nog altijd zijn de banden hecht. Regelmatig wipt het gezin binnen bij de kartbaan van de broers Coronel in Huizen. „Dat is heel erg leuk en Tim is hartstikke aardig", vindt Sem. Al droomt hij er zelf niet van om in de voetsporen van de Dakar Rallyrijder te treden. „Ik ben bang dat ik dan de weg kwijtraak." Maar er oververtellen, dat deed de jonge Zierikzeeënaar vol vuur. Over de nieuwe buggy van de broers Coronel, 'The Beast'. En over dat de twee onderweg ook weieens een foutje maken, waardoor de wagen over de kop gaat. Van dat laatste liet hij een video zien. Zijn negentien klas genoten en juf Daniëlle Nooijens luisterden geboeid. En mochten aan het einde ook wat vragen be antwoorden. Hoe lang die Dakar Rally nou precies is? Negendui zend kilometer, wist één van de jongens - na wat gokjes van de rest - te vertellen. En waar komt die naam Dakar Rally nou eigen lijk vandaan? „Omdat-ie op zijn dak terecht kwam?", opperde een klasgenoot met het getoonde filmpje nog vers in zijn geheu gen. Mooi om zo ontvangen te worden. Dit geeft heel veel energie Zelf hebben ze ook al de meest mooie spreekbeurten gehouden. Over voetbal en arenden, over vloggen, Noordpooldieren en over de buurhond. Maar zo'n be roemdheid op bezoek konden de kinderen ook wel waarderen. Al bleef Sem zelf heel bescheiden over zijn beroemde vriend. Ou ders Marco en Ellen blikten al vast lachend vooruit op de schoolcarrière van hun twee zo nen. Want: „Waar moeten ze de volgende spreekbeurt nu over doen?" Man slaat zijn vrouw het ziekenhuis in Burgemeester wil drugspand sluiten Eén jaar cel geëist tegen Vlissinger BRUINISSE Politiehond Barry pakt koperdief woensdag 16 mei 2018 Twee broers die vier ton subsi die hebben gekregen voor het ontwikkelen van een milieu vriendelijk alternatief voor vis loodjes kunnen er met de pet niet bij waarom in het natuurbe- heerplan voor de Zeeuwse del tawateren geenloodverbod is opgenomen. Jan van Ommen Den Haag - Jos en Egbert Lobée Rolf Bosboom Vlissingen (ry SSK fceufcav Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle wok 10.00 H16.00 industrieterrein De Smokkelhoek Tim en de scholieren rond Sem in de buggy, foto dirk-jan gjeltema Ademloos luisteren naar Tim The Beast was er niet bij. Maar de oude buggy van Tim Coro nel wel. En de grote coureur himself ook. Speciaal voor de spreekbeurt van de achtjarige Sem uit Zierikzee Esme Soesman Zierikzee - Tim Coronel, coureur BURGH-HAAMSTEDE De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 38-jarige man uit Ier land aangehouden wegens mishandeling van zijn echt genote. De arrestatie werd verricht in de Maireweg in Burgh-Haamstede. Het slachtoffer is opgenomen in een ziekenhuis. De man is overgebracht naar een cel lencomplex. Hij werd giste ren verhoord. THOLEN De burgemeester van Tho- len wil een deel van een be drijfspand aan de Energie weg 28 sluiten omdat daar eerder een handelsvoorraad softdrugs is gevonden. De politie viel 4 april het pand binnen en vond 421 hennep planten. Burgemeester Ger van de Velde is van plan het pand voor zes maanden te sluiten. Daarmee doet de burgemeester een beroep op het Damoclesbeleid. Op basis daarvan mag een bur gemeester overgaan tot sluiting van een woning of lokaal. Er moet dan wel dui delijk zijn dat in het betref fende pand sprake was van drugshandel. Tijdens de inval aan de Energieweg 28 te Tholen is een in werking zijnde hennepkwekerij met 421 hennepplanten aange troffen. MIDDELBURG Tegen de 19-jarige Vlissin ger M. W. is gisteren bij de rechtbank in Middelburg een jaar celstraf geëist. De man wordt verdacht van een inbraak in Boxtel, verboden wapenbezit, heling van een scooter en het hebben van seks met een meisje van 14 jaar. Volgens de officier van justitie was de Vlissinger in Tilburg om onder te duiken. Justitie zocht hem omdat hij betrokken was bij de schiet partij in de Goudenregen straat in Terneuzen. Daar voor was hij veroordeeld tot een celstraf van 42 maan den. Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats is maandagavond aangehouden op verden king van koperdiefstal. De man werd betrapt toen hij koper stripte bij een wind molenpark in aanbouw vlakbij het Grevelingen- meer. Hij sloeg op de vlucht, maar werd gepakt door politiehond Barry.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36