Wandelen met weerstand lira Dolf Roks Onderzoek: wethouder deed onvoldoende om integriteit te waarborgen '-f Rugstreeppadden, bijen en kustbroedvogels met uitsterven bedreigd Onderzoeksbureau Necker van Naem concludeert in een rapport dat het Veerse gemeentebestuur de integriteitsregels strakker moet aantrekken. De informatie over za kelijke belangen moet formeler en structureel worden vastgelegd. Melse zou niet de intentie hebben gehad om persoonlijk voordeel te halen uit zijn functie, maar nam niet voldoende maatregelen om zijn integriteit te waarborgen, ver taalt de gemeente Veere in een persbericht. De Stichting Leefbaarheid Kern Domburg trok de integriteit van Melse tijdens de raadsvergadering van 1 maart in twijfel. De wethou der zou voorstander van bouw van een hotel op de oude KPN-locatie in Domburg zijn vanwege persoon lijke zakelijke belangen. Burge meester Rob van der Zwaag had eerder dit jaar opdracht gegeven voor een integriteitsonderzoek. Hij deed dat na beschuldigingen van juridisch adviseur Bram van Leeu wen over belangenverstrengeling bij aankoop van hotelappartemen ten in Zoutelande. Na de aantijgingen van Leefbaar heid Kern Domburg, kreeg bureau Necker van Naem de opdracht die per onderzoek te doen naar het functioneren van wethouder Melse. De onderzoekers richtten zich vooral op drie zaken: de aan schaf door de familie Melse van een groot appartement in Duinhotel De Tien Torens in Zoutelande; de ver bouwing van een schuur op Melses erf en het aandeelhouderschap van de wethouder in het bedrijf Melse Maljaars BV. Het onderzoek wees onder meer uit dat Melse de koop van het hotelap partement laat en niet helemaal volledig meldde. De collega's in het college zagen overigens geen aan leiding hem terug te fluiten, maar de onderzoekers concluderen dat Melse te weinig afstand hield. Hij had het onderscheid tussen 'privé- persoon Melse en wethouder Melse' duidelijker moeten afbake nen. Melse steekt de hand in eigen boezem. „We hebben als college in 2006, toen ik als wethouder begon, advies ingewonnen hoe we om moesten gaan met mijn positie bij het familiebedrijf Melse Maljaars. We dachten echt dat we het ge borgd hadden. Het stond sindsdien ieder jaar op de site, het was nooit een probleem bij het onderzoek naar geloofsbrieven. Het was alle maal transparant. Wanneer ik in de spiegel kijk zeg ik, er is gewoon te goeder trouw gehandeld. Maar dit onderzoek schept wel duidelijk heid hoe je als gemeente moet ope reren." Bram van Leeuwen is blij dat Melse 'de enige juiste' conclusie heeft getrokken uit de onderzoeks resultaten. Maar hij verwijt de bur gemeester te laat opdracht te heb ben gegeven voor een diepgravend onderzoek naar de handel en wan del van de wethouder. Als Van der Zwaag eind vorig jaar 'alerter had gereageerd dan zou deze kwestie zich ruim vóór de gemeenteraads verkiezingen hebben ontrold'. „En dan zou de uitkomst een heel an dere hebben kunnen zijn", verwijst de juridisch adviseur naar de ver kiezingsuitslag. De SGP kreeg twintig stemmen meer dan de PvdA/GroenLinks. 'Bij Sparta komt er weer een goede lichting aan' It woensdag 16 mei 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Lopen over het strand en door de duinen met een loodzware slee achter je aan. Het heet Pullka en het is de nieuwste trend op het ge bied van fitness. „Pullka is wande len met weerstand", zegt Diederik Veerman, de bedenker van de nieuwe sport. „Met Pullka train je alle spieren op een natuurlijke wijze." Pullka's werden tot voor kort al leen gebruikt door leden van pool expedities om spullen mee te ver voeren. S.O.S. ZEELAND 2 Jaap Melse stapt op in Veere Jaap Melse heeft gistermiddag zijn functie als wethouder van Veere neergelegd, nadat een in- tegriteitsonderzoek uitwees dat hij 'niet heeft gehandeld zoals het een goed wethouder be taamt'. SGP/ChristenUnie liet gisteravond weten nu Arie Schot op het oog te hebben als nieuwe wethouder. René Hoonhorst Domburg ZEELAND10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33