Eerste Kamer schaft referendum niet af voor deadline Voor het eerst in 44 jaar weer een doek van Rembrandt ontdekt P10 Het leek de laatste weken heel spannend te worden: zou de Eerste Kamer het raadgevend referendum afschaffen vóórdat er genoeg hand tekeningen waren opgehaald voor een volksraadpleging over de do norwet? De regeringspartijen leken geen zin te hebben in een nieuwe stembusgang, zeker niet na de on verwachtse tegenstem bij het laat ste referendum over de inlichtin- genwet. Maar de fractievoorzitters van de Eerste Kamer besloten gisteren om geen haast te maken met afschaffen van het referendum. Ze zullen daarover niet stemmen vóór 14 juni, verzekerde VVD-fractievoorzitter Annemarie Jorritsma. Die dag is de deadline voor het binnenhalen van de benodigde 300.000 handteke ningen voor een nieuw referendum over de donorwet. „We willen geen wedloop", zegt Thom de Graaf, fractievoorzitter van D66 in de Eerste Kamer. „Het beeld ontstond dat sommige par tijen er alles aan wilden doen om Het heeft nu wél zin om je handtekening te zetten voor dit referendum het referendum zo snel mogelijk af te schaffen, zodat het referendum over de donorwet geen kans zou maken. Dat beeld willen we hier mee wegnemen." Het betekent dat - als het initia tiefnemer GeenStijl lukt om de ko mende maand 300.000 handteke ningen op te halen - Nederland nog dit jaar voor of tegen de nieuwe do norwet mag stemmen. Die wet re gelt dat iedere Nederlander vanaf 2020 automatisch orgaandonor is, tenzij iemand aangeeft dat niet te willen. Nu is iemand donor als hij of zij dat zelf actief heeft opgegeven. Inmiddels zijn ruim 75.000 handtekeningen opgehaald voor het referendum. „Dit is heel goed nieuws", zegt Bart Nijman van GeenStijl. „Het heeft nu dus wél zin om te tekenen. De laatste tijd hoorde ik van veel mensen dat het geen nut zou hebben, omdat het re ferendum toch bijna is afgeschaft." Tweede Kamerlid Pia Dijkstra van D66, initiatiefnemer van de do norwet, laat weten zich geen zor gen te maken. Dat geit ook voor D66'er De Graaf: „Uit peilingen blijkt dat een meerderheid van de Nederlandse bevolking voorstan der is van de nieuwe donorwetge ving." P10 Nieuwsmedia Als je gek bent op alles wat wielen heeft én je kent coureur Tim Coronel. Dan houd je je spreekbeurt in groep 4 over de Dakar Rally en nodig je Tim Coronel gewoon uit. Dat deed Sem van Batenburg (8) van de Willibrordus- school in Zierikzee gisteren. Tim nam zijn oude buggy mee en Sem kroop achter het stuur. ZEELAND 4 Toch stemmen over donorwet Nederland mag binnenkort waarschijnlijk tóch nog een keer naar de stembus voor een refe rendum. De Eerste Kamer steekt geen stokje voor een laatste volksraadpleging over de donorwet van D66-Kamerlid Pia Dijkstra. Peter Winterman Den Haag —Bart Nijman van GeenStijl Veel bewolking en een stuk koeler pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1