Clubseizoen voorbij, Oranje speelt door zet Vitesse op voordeel in finale 19 'Draait om lange periode' van olympisch medaillewinnares Van Kerkhof Bondscoach Ronald Koeman begint aan het tweede interland- blok sinds zijn aantreden. Anders dan afgelopen maart knipt hij het blok nu in delen op. En in zijn to taliteit gaat het liefst drie weken duren. Vandaag trapt Koeman af met een groep internationals die al anderhalve week klaar is met het clubseizoen. Dat gaat alleen nog om eredivisiespelers van PSV, Ajax, Feyenoord en AZ, aan gevuld met spelers van Jong Oranje. Zij trainen vandaag en morgen in Zeist, zijn daarna drie dagen vrij en gaan op 20 mei weerverder, mits ze komende vrijdag bij de definitieve Oranje selectie horen. Koeman heeft vier oefenduels om Oranje klaar te maken voor de start van de Nations League in september. In deze nieuwe lan dencompetitie van de UEFA zit Nederland zoals bekend in een poule met Frankrijk en Duits land. „Tot de zomer wil ik in vier duels duidelijkheid krijgen over speelwijze en de spelers, zodat we straks in de Nations League niet meer hoeven te experimen teren", zegt Koeman. Ruud Vormer (30) moest in maart afzeggen met een bles sure. De captain van Club Brugge is dit seizoen één van de meest succesvolle Nederlanders in bui tenlandse dienst. Hij zal een kans krijgen op het middenveld. Grote kans dat ook Eljero Elia zich mag bewijzen, nu hij bezig is aan een sterk slot van de Turkse competi tie bij Basaksehir. Terence Kon- golo (Huddersfield Town) kan een interessante linksback zijn voor de speelwijze 5-3-2/3-4-3. Koeman gebruikte hem daar eer der bij Feyenoord. En door het stoppen van Bas Dost als interna tional is er een plek vrij in de pik orde der centrumspitsen. De KNVB had uitnodigingen om naar Australië en de Verenigde Staten te gaan. Maar dat zou alle maal in juni zijn. En de directies van de eredivisieclubs maakten duidelijk: gezien het echec van ons clubvoetbal vorig seizoen in Europa willen we nu rond 20 juni al beginnen met trainen. Dan kun je twee dingen doen, zo ver telde KNVB-directeur Eric Gudde vorige week: de interna tionals toch opeisen, of meeden ken met de clubs. Dus nu speelt Oranje wel twee oefenduels, maar relatief dichtbij in Europa. Jong Oranje maakt wel een verre trip naar Bolivia en Paraguay. Nee. Uit zijn staf gaan mensen om Frankrijk en Duitsland te scouten. Koeman kijkt thuis. nadat ik voor wedstrijden in Sjang hai en Seoel was geweest." Bonds- arts Karin Top: „Acht dagen nadat Yara heeft gevlogen en weer op zee niveau is, worden haar waardes ex tremer. Precies op die momenten is ze getest. De doorbloeding van haar longen wijkt af, waardoor ze min der zuurstof opneemt. Daarom re ageert ze sterker op hoogte. Het heeft te maken met de verhouding tussen hemoglobine en de jonge rode bloedcellen." Enkeling Met dit verhaal ging Van Kerkhof in januari naar de rechtszaak in Düs- seldorf, waar een schorsing van vier jaar werd geëist. Ze had slechts een enkeling in vertrouwen genomen: bondscoach Jeroen Otter, haar zus en oud-shorttrackster Sanne en de vijf deskundigen. „Zelfs mijn ou ders wisten van niets. Het zou al leen maar onzekerheid brengen en vragen oproepen." Ze noemt het een afschuwelijke periode. „Je hebt geen idee wat je overkomt. Je lot ligt in handen van anderen." Het telefoontje van de ISU werkte bevrijdend. Ze won in Zuid-Korea zilver op de 500 meter en later brons met de relayploeg, na een fi nale waaraan Nederland niet eens deelnam. „Op die momenten spookte het even door mijn hoofd. Dat ik een paar weken eerder niet eens wist of ik naar de Spelen zou gaan." En nu, met het beroep van WADA, begint alles opnieuw. Van Kerkhof doet haar verhaal nadat deze krant vragen stelde bij de KNSB, maar zegt het hoe dan ook te hadden gedaan. „Ik heb niets om me voor te verstoppen en wil het niet langer verzwijgen." PLAY-OFFS Europees voetbal Promotie-degradatie Yassin Arnhem allesbehalve geliefd en re- Ayoub pro- ageerde precies zoals hij dat moest beert de bal te doen: met zijn voeten. Want FC controleren, Utrecht deed zeker niet onder voor met Thulani Vitesse in het eerste uur, maar het Serero in zijn blafte vooral in plaats van te bijten, kielzog. Na die gelijkmaker kon het in fotoproshots Arnhem alle kanten op, maar het was toch weer de individuele kwa liteit van Vitesse die het verschil maakte. Bryan Linssen haalde van buiten het strafschopgebied uit en maakte de 2-1. Labyad stond echter andermaal op en haalde vanaf 20 meter uit voor de 2-2. FC Utrecht leek zo het gewenste resultaat te krijgen, totdat Kashia in de slotminuut de winnende bin nen kopte. Daarna volgde nog een knokpartijtje op het veld, om de boel voor de return van zaterdag nog extra op scherp te zetten. woensdag 16 mei 2018 Herman Ram, directeur van de Nederlandse Dopingauto- riteit, over de kans dat de me dailles van Yara van Kerkhof (en de relayploeg) worden af gepakt: „De regel is dat een resultaat vervalt als er in die wedstrijd een dopingovertre- ding is gemaakt. Maar een paspoortzaak draait om een langere periode waarin resul taten verzameld zijn. Daar door vervalt een resultaat niet automatisch. Uitgesloten is het niet, al ligt het bepaald niet voor de hand." GO verzwijgen' Het clubseizoen is bijna voor bij, maar Oranje speelt nog even door. Vandaag start bondscoach Ronald Koeman al met de aanloop naar de inter lands tegen Slowakije (31 mei) en Italië (4 juni). Vijf vragen en antwoorden. Maarten Wijffels Zeist ->| Wat is er vandaag te doen in Zeist? 2 Wat is het doel van de twee interlands tegen Slowakije en Italië? 3 Welke spelers wil Koeman nu nog testen? Ruud Vormer werd met Club Brugge kampioen van België. FOTO PHOTO NEWS 4 Oranje oefent niet tegen WK-landen en maakt geen verre oefentrip. Bewust? 5 Gaat Koeman straks eigenlijk zelf nog naar het WK? Yara van Kerkhof komt ten val in Pyeongchang, waar ze later twee medailles pakte. FINALES Gisteren Vitesse - FC Utrecht 3 - 2 42. Mount 1-0, 62. Leeuwin 1-1, 78. Linssen 2-1, 86. Labyad 2-2, 90+1 Kashia 3-2. Scheidsrechter: Kamp huis. Geel: Kashia, Linssen, Mount (V), Klaiber, Strieder (U). Zaterdag, return 20.45 uur FC Utrecht - Vitesse Morgen 18.30 uur FC Emmen - Sparta 20.45 uur Almere City - Graafschap Zondag 14.30 uur Sparta - FC Emmen 16.45 uur Graafschap - Almere City

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19