II Late treffer van Kashia Afwijkende bloedwaarden maken verdachte 18 Shorttrackster Yara van Kerkhof, winnares van olympisch zilver en brons in Pyeongchang, moet zich later dit jaar bij sporttribunaal CAS verantwoorden voor afwijkende bloedwaarden. „Waarheid overwint alles." 'Weverdienen de finale en moeten dat laten zien' Red Buil Löw NK tennis Kort Wel Neuer, geen Götze Manuel Neuer (foto) heeft al sinds septem ber 2017 geen minuut gekeept, maar de doel man van Bayern München is wel opgeno men in de voorlopige selectie van het Duitse elftal voor het WK in Rusland. Bondscoach Joachim Löw heeft in zijn voorlopige groep van 27 spelers geen ruimte gevonden voor Mario Götze van Borussia Dortmund, de speler die Duitsland vier jaar geleden nog naar de wereldtitel in Brazilië schoot. Olde Riekerink in beeld De kans is groot dat Jan Olde Riekerink vol gend seizoen trainer wordt van SC Heeren veen. De Friese club hoopt de 55-jarige Tuk ker op korte termijn te presenteren als op volger van Jurgen Streppel. Olde Riekerink zijn laatste klus was bij Galatasaray. Hij werd er in februari vorig jaar na een reeks teleurstellende resultaten ontslagen. Dost aangevallen door fans Bas Dost heeft een hoofdwond opgelopen toen vijftig hooligans van zijn club Sporting Lissabon met veel geweld het trainingscom plex bestormden. De fans kwamen verhaal halen na een teleurstellend verlopen sei zoen voor de club. Sporting eindigde als derde en wist zich niet te kwalificeren voor de Champions League. Volgens Portugese media waren de hooligans gewapend met riemen, fakkels en zelfs strijkijzers. Flitsen Thialf is donker en verlaten, maar in één kantoortje brandt deze dins dagavond licht. Aan tafel zit short trackster Yara van Kerkhof, winna res van zilver en brons op de Olym pische Spelen van Pyeongchang af gelopen februari. Voor haar ligt een zelfgeschreven verklaring. Ze leest voor, de woorden doping, bloed waarden, WADA en CAS vallen. Van Kerkhof (27) dacht dat dit hoofdstuk was afgesloten. Op de dag van haar vertrek naar de Spelen, 24 januari, kreeg ze op Schiphol een telefoontje van de internationale schaatsfederatie ISU. Ze was vrijge sproken in de tuchtzaak naar aan leiding van afwijkende bloedwaar den die een paar jaar eerder waren geconstateerd. En dus vrijgespro ken van een dopingverdenking. Maar een maand geleden, op de laatste dag van de beroepstermijn, besloot antidopingagentschap WADA in beroep te gaan tegen die uitspraak. En dus moet Van Kerk hof zich later dit jaar bij sporttribu naal CAS opnieuw verdedigen. „Ik heb altijd geloofd in schone en eer lijke sport en ook volgens die regels geleefd. Dopinggebruik komt niet eens in mij op", zegt Van Kerkhof. „De waarheid overwint alles." Van Kerkhof zegt een 'super sterke zaak' te hebben. Nadat ze in juni vorig jaar van de ISU hoorde over de afwijkende bloedwaarden, ging ze met een team van vijf des kundigen - onder wie dopingdes- kundige Douwe de Boer - op zoek naar de oorzaak. Want dat die waar den afwijken, ontkent ze niet. Na onderzoek en extra bloedcontroles Mijn bloed blijkt door die afwijking uitzonderlijk te reageren op hoogte en lange vliegreizen is de conclusie van Van Kerkhof dat een afwijking in de doorbloeding van haar longen de reden is. Dat is vermoedelijk het gevolg van een aangeboren hartafwijking. „Op mijn zevende ben ik hier door een openhartoperatie vanaf geholpen. Mijn hart functioneert uitstekend, ik dacht dat het grote litteken op mijn borst het enige is dat ik eraan heb overgehouden. Maar mijn bloed blijkt door die afwijking uit zonderlijk te reageren op hoogte en lange vliegreizen." In december 2015 en maart 2016 werden in het bloed van Van Kerk hof waardes vastgesteld die de in haar bloedpaspoort vastgestelde grenzen overschrijden. „Dat was Quote van de dag De eerste play-off-finale was voor het overgrote deel allesbehalve hoogstaand. Bij Vitesse weten ze dat er dan nog wel genoeg indivi duele kwaliteit is om zo'n partij open te breken. Eerst was het het fenomeen Mason Mount, de huur ling van Chelsea, die zeker sinds het noodgedwongen vertrek van trai ner Henk Fraser een bevrijde in druk maakt. Nadat Thulani Serero de bal van de slordig spelende Yas- sin Ayoub afpakte en Roy Beerens voorzette, was het de Engelsman zelf die met zijn hoofd de 1-0 maakte. Het was precies wat de matte, on dermaatse eerste helft nodig had. Op wat speldenprikjes na - en twee ballen op de paal van Tim Matavz en opnieuw Mount - hield het niet over in Arnhem. Maar Mount steekt er in deze weken met kop en schou ders bovenuit. Hij tekende voor zijn zevende doelpunt in zijn laatste ze ven wedstrijden, met ook nog zijn zevende poging op doel. Symbo lisch voor de efficiëntie die Vitesse al weken tentoonspreidt. Maar in plaats van dat Vitesse de tweede helft de druk flink op voerde, gaf het Utrecht juist de ruimte om terug te komen. Het was uitgerekend Zakaria Labyad - met een striemend fluitconcert ont haald - die daarvoor nodig was. La byad was nog niet fit genoeg om aan de wedstrijd te beginnen, maar gaf vrijdag al te kennen risico te willen nemen om minuten te ma ken tegen zijn oude club Vitesse. Vijf minuten later legde de toekom stig Ajacied een hoekschop pan klaar op het hoofd van Ramon Leeuwin: 1-1. De Marokkaans international kon er wel om lachen, als hij weer naar de hoek van het veld liep en de verwensingen vanuit het maar ma tig gevulde Gelredome naar zijn hoofd geslingerd kreeg. Labyad is in woensdag 16 mei 2018 Bij de Jumbo Racedagen op circuit Zand- voort komen eerste pink sterdag drie Formule 1-boli- des van Red Buil Racing de baan op. Ach ter het stuur zitten Max Ver stappen, Daniël Ricciardo en David Coul- thard. I Joachim Löw heeft zijn con tract als bondscoach van het Duitse voetbalelftal met vier jaar verlengd. De coach maakte Duitsland in 2014 wereld kampioen. GO VOETBAL VOETBAL 'Ik wil het niet VOETBAL Rik Spekenbrink Johan Stobbe Heerenveen -Yara van Kerkhof ■4 Van Kerkhof gisteren in Thialf, waar ze tekst en uitleg gaf. FOTO ANP De NK tennis vertrekken na zestien jaar uit Rotterdam. De komende editie wordt van 10 tot en met 16 december bij tenniscentrum Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn ge houden. Santiago Arias (PSV) zit bij de voorlopige WK-selectie van 35 spelers van Colombia. Karim El Ahmadi en Sofyan Amrabat zijn opgenomen in de voorlopige WK-selectie van Marokko, zo heeft Feyenoord gemeld. Max Verstappen heeft op de eerste van twee testdagen van de Formule 1 in Barce- lona de snelste tijd gereden: 1.17,528. Pelle van Amersfoort is toegevoegd aan de trainingsgroep van Oranje die vandaag in Zeist bijeen komt. De speler van Heerenveen vervangt PSV'er Bart Ramselaar. Virgil van Dijk (26) wil met Liverpool geschiedenis schrijven in de Champions League Vitesse FC Utrecht Vitesse heeft de eerste finale om een plek in de Europea League met 3-2 gewonnen van FC Utrecht. Een goal van Guram Kashia in blessuretijd besliste de wedstrijd in Arnhems voor deel. Tim Reedijk Gelredome

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18