974 stipreizen.nl/dubai-cruises i STIP)® 3 PER EMIRATES AIRBUS A380! EUWS 11 Terwijl de Palestijnen de zestig mensen begraven die zijn omgeko men bij het geweld langs de Israëli sche grens, klinkt luid de roep om een internationaal onderzoek. Tientallen landen veroordelen het 'buitensporige geweld' dat het Israëlische veiligheidsapparaat ge bruikte tegen de Palestijnse beto gers die te hoop liepen tegen de opening van de Amerikaanse am bassade in Jeruzalem. Duizenden Palestijnen liepen gisteren mee in processies in de Ga zastrook, het Palestijns gebied waar de beweging Harnas de scepter zwaait. Sommigen zwaaiden met Palestijnse vlaggen, anderen riepen op tot wraak. Afgelopen maandag was de meest gewelddadige dag sinds 2014, toen Israël het gebied binnenviel. De emoties liepen bovendien hoog op, omdat de Palestijnen de Nakba (letterlijk: catastrofe) herdachten: het begin van hun diaspora in 1948. Bij de stichting van de staat Israël K-S 7/w* werden meer dan 700.000 mensen van huis en haard verdreven. Uit angst voor nieuwe betogin gen langs de grens, waarbij de Pa lestijnen ook brandende autoban den gebruikten en met brandbom men en stenen gooiden, hadden zich opnieuw Israëlische troepen verzameld. Het aantal betogers was evenwel gering als gevolg van de begrafenissen en de herdenking, maar opnieuw viel er doden toen een van de soldaten het vuur opende. Israël en de Verenigde Staten ge ven Harnas de schuld van het bloedbad van eergisteren. Volgens het Israëlische leger werden de ge welddadigheden uitgelokt door Harnas. Onder de slachtoffers zou den ten minste 24 Palestijnse mili tanten zijn 'met een gedocumen teerde terreurachtergrond'. Acht van hen probeerden onder de dek king van burgers door het hekwerk langs de grens te breken, aldus het Israëlische leger. Zij zouden grana ten hebben gegooid en hebben ge schoten. Ook de Verenigde Staten wijzen met een beschuldigende vinger naar 'militante Palestijnse bewe gingen'. Maar in tegenstelling tot een reeks andere landen, ook in Eu ropa, rept de Amerikaanse regering met geen woord over het geweld dat aan Israëlische kant werd ge bruikt. In België lopen de gemoederen hoog op omdat de Israëlische am bassadeur Simona Frankel alle do den in Gaza 'terroristen' heeft ge noemd. Zij weigert daarover haar excuus aan te bieden. „Ik zou niet weten waarom. Ik betreur elke dode, maar ik blijf erbij dat die mensen zijn gemanipuleerd door Harnas", aldus de ambassadeur. Turkije, een van de felste critici, heeft het aanbod gedaan om ge wonde Palestijnen op te nemen voor behandeling. Bij de geweldda digheden vielen 2.700 gewonden, van wie sommigen ernstig. De Turkse minister van Gezond heidszorg, Ahmet Demircan, zei gisteren dat werd gewerkt aan een 'luchtbrug' om gewonden over te brengen. Zij zouden in Gaza niet goed kunnen worden verpleegd door de gebrekkige gezondheids zorg als gevolg van de al tien jaar durende blokkade van het Pales tijnse gebied. €84 J EXCLUSIEF BIJ STIP REIZEN, en al jaren dé nummer 1 voor cruisevakanties naar de Emiraten en Oman! Ook nu kunt u weer profiteren van hele scherpe prijzen! Deze topprijzen zijn standaard Binclusief vliegreis, 30 kg ruimbagage transfers. De vliegreis wordt non-stop uitgevoerd door Emirates per A380! Nieuw dit jaar is dat u kunt kiezen uit Costa Cruises Pullmantur Cruises, dit jaar completer en luxer dan ooit! U verblijft aan boord van deze prachtige schepen op basis van All Indusive of volpension. En komende winter is de service charge (tot 84 Euro) inbegrepen! Bovendien kunt u alle reizen met 1 of 2 nachten in Dubai verlengen. Is dat geen luxe? 8/9/10 dagen Costa Mediterranea* Indusive 8/9/10 dagen MS Horizon Inclusief vliegreis per Emirates Incl. transfers Incl. 8-daagse cruise O.b.v. volpension Verlenging mogeli|K O.b.v. All Indusive Inclusief vliegreis per Emirates Incl. transfers Incl. 8-daagse cruise Verlenging mogelijk 'Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! V reizen nl woensdag 16 mei 2018 Israël overladen met kritiek Ook gisteren vielen er weer gewonden onder Palestijnse demonstranten in de Gazastrook. foto reuters Na het bloedbad onder Palestij- nen aan de Israëlische grens roept de wereld om een interna tionaal onderzoek. Turkije wijst de ambassadeur van Israël uit, Zuid-Afrika roept zijn ambassa deur terug. Hans van Zon Rotterdam/Jeruzalem flfl Kijk op de site bij /video Ziekenhuizen in Gaza overvol ruises Emiraten Oman [bijdrage t.w.v. I U vaart per 4-sterren Costa Mediterranea naar o.a. Oman, Sir Bani Yas Island en Abu Dhabi. Uw verblijf aan boord is op basis van volpension dus uw ontbijt, lunch en diner zijn inbegrepen! De Costa Mediterranea beschikt over vele faciliteiten zodat u zich geen moment hoeft te vervelen! Het fraaie cruiseschip meert bovendien voor een langere tijd aan in de havens, zodat u uitgebreid kennis kunt maken met uw bestemming. Ontdek de Emiraten en Oman per 3-sterren-plus MS Horizon en bezoek o.a. Dubai, Oman en Abu Dhabi! Tijdens deze heerlijke cruise verblijft u op basis van All Indusive, d.w.z. inclusief alle maaltijden en drankjes. Dit drankenpakket kost elders ca. €225 p p en is bij ons standaard inbegrepen. Aan boord van de MS Horizon kunt u gebruik maken van de vele aanwezige faciliteiten! U hoeft dus alleen nog maar te genieten! Khasab Fuiairah ubai Abu Dhabi Muscat Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut, exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. {^f*\ Cc Ck Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de \L J llQQ /IJ #11 ^jEJEE ANVRvoorwaardenvantoepassing.Bekijkallevoorwaardenopstipreizen.nl/actievoorwaarden.Drukfoutenenprijswijzigingenvoorbehouden. W ^0 W ^0 ^0^0 ^0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11