Dolgedraaide clown maakte zelfs show van moord op ex Kabinet mag 'nee' bij referendum negeren 10 De relatie tussen Kevin L. (31) uit Oostende en zijn ex, Caroline Dombrecht, was net een paar dagen uit. De reden daarvoor was volgens bekenden de moeizame verhou ding die de man had met de tiener kinderen van de 47-jarige vrouw. Belgische media voeren beken den van het voormalige liefdeskop pel op. Zij melden dat de sfeer tus sen de kinderen en de nieuwe ge liefde van hun moeder zo slecht was dat ze niet eens aan dezelfde ta fel wilden eten. Dat zijn ex voor haar kinderen koos, bleek voor L. onverteerbaar. Met Dietwin H., een jodelaar met wie de clown weieens een show opvoerde, ging hij naar haar huis in Ouden burg, in de buurt van Oostende. L. heeft de moord gisteren bekend, meldde het Belgische VTM. De vrouw werd gedood met een mes. De hulpdiensten vonden haar lichaam gistermiddag in de ga rage van de woning. Haar zoon en twee dochters werden door de po litie bevrijd. Ze zaten urenlang vastgebonden op de bovenverdie ping. Mogelijk heeft het duo de gruwelnacht gefilmd. „Ik kan niet veel kwijt over wat er gebeurd is", zegt de vader van de drie kinderen, tegen Het Laatste Nieuws. „Het is te gruwelijk, zeker voor mijn kinderen. Alle aandacht en zorg gaan nu naar hen." Volgens andere Belgische media heeft Kevin L. de kinderen bepaald niet afgeschermd voor zijn gruwel- daden. „Nu ben ik geen cliniclown meer, maar een crimi-clown. Zo ga ik beroemd worden", zou hij ze hebben toegebeten. Kevin L. was inderdaad clini clown. Als 'Dokter Aspirine' ging hij langs bij honderden zieke kin deren. In 2011 werd de mateloos ambiteuze Kevin onder zijn arties tennaam Clown Tobi bekroond tot Beste Clown van de Benelux. Op zijn website omschrijft hij zichzelf: „Clown Tobi laat een onuitwisbare indruk na op zijn publiek en tovert een brede glimlach op de gezichten van jong en oud!" Voordegek Ook van zijn arrestatie maakte Kevin L. een show, alsof hij weer op het podium stond. Hij reed naar Bredene, ook vlakbij Oostende. Daar kroop hij op het dak van een appartementengebouw van dertien verdiepingen waar hij ooit ge woond had. De politie sloot de buurt meteen af en werd urenlang voor de gek gehouden. L. zwaaide met een wapen, legde het weg en deed alsof hij zich overgaf, om even later in de lucht te schieten en iedereen de stuipen op het lijf te jagen. Volgens omstanders leek hij te genieten van alle aandacht en bleef hij spelletjes spelen. Hij wuifde naar beneden, ging af en toe dreigend op de rand van het dak staan, gesticuleerde hevig. Toen zijn oog viel op achtergebleven ma teriaal van dakwerkzaamheden, draaide hij een gasfles open en gooide die naar beneden. L. maakte ook een video vanaf het dak en deelde die op zijn Facebook- profïel. Daarna gooide hij zijn wa pen naar beneden - het signaal voor het Speciaal Interventieteam om de man te overmeesteren. Na meer dan vijf uur kon de politie de dolge draaide clown oppakken. Toch hopen de regeringspartijen - en D66 voorop - dat Nederland de donorwet in meerderheid steunt. Bij een 'nee'-stem kan het kabinet zich gedwongen voelen aanpassingen door te voeren, om tegenstanders tegemoet te komen. Dat gebeurde vorige maand ook bij de Wet op de inlichtingen- en vei ligheidsdiensten (Wiv). Tegenstanders van de wet vinden dat de overheid niet mag beslissen over het lichaam van overleden Nederlanders. Voorstanders stellen dat het nodig is dat iedereen auto matisch orgaandonor wordt, omdat er een tekort is aan donoren. De donorwet kwam met een nipte meerderheid door de Tweede en Eerste Kamer. Binnen de poli tieke partijen werd zeer verschil lend gedacht over de wet van D66'er Pia Dijkstra. Dat de Eerste Kamer een laatste referendum een kans geeft, komt volgens Bart Nijman van initiatief nemer GeenStijl deels voort uit ei genbelang. „De Eerste Kamer heeft geen zin om de schuld te krijgen van het dwarsbomen van dit refe rendum", zegt hij. WD-coryfee Hans Wiegel heeft zijn partijgenoten dringend gead viseerd het referendum over de do norwet niet in de weg te zitten. „Ik ben geen voorstander van het raad gevend referendum en ik vind het goed dat het kabinet het afschaft. Maar het spel moet wel eerlijk wor den gespeeld." Six, die kunsthandelaar is en zich specialiseert in de oude meesters, vertelt hoe hij de bijzondere ont dekking deed: „Tijdens het door bladeren van de catalogus zag ik direct een schilderij dat beter was dan de rest. Ik ben onderzoek gaan doen en kwam erachter dat het inderdaad een nog onbekend schilderij was. Ik liet het aan Rembrandtkenner Ernst van de Wetering zien, maar hij wilde geen uitspraak doen zonder eerst het origineel te bekijken. Ik ben naar Londen gevlogen en toen ik echt overtuigd was, ben ik gaan zoeken naar een investeerder die me kon helpen het doek te ko pen." In een jaar deed hij zelf veel onderzoek en liet hij diverse ex perts het doek bekijken. Toen Ernst van de Wetering, leider van het Rembrandt Research Project, zijn vermoedens bevestigde, be sloot Six er een boek over te schrijven. Volgens Six herkende hij de Rembrandt onder meer door de observerende blik van de jongeman, die typerend zou zijn voor portretten van Rembrandt. Waarom al die tijd niemand het schilderij als een Rembrandt her kende, begrijpt Six ook niet: „Het zou een goede vraag zijn aan het veilinghuis, zij hebben het schil derij twee jaar lang in bezit ge had. Voor mij was het direct dui delijk dat het om een Rembrandt ging-" Deskundigen zeggen dat het schilderij waarschijnlijk rond 1634 gemaakt is. Dit wordt voor namelijk gebaseerd op de kraag van de jongeman. Het schilderij was ooit onderdeel van een groter geheel. De huidige theorie is dat het ging om een man en een vrouw die ten voeten uit afge beeld waren. Het vrouwelijke portret is uit het schilderij gesne den. Six: „Misschien vinden we het ooit nog terug, maar er be staat een kans dat alles is verdwe nen. Dat is vaker gebeurd met werken van grote meesters. Een voorbeeld is de Nachtwacht; die mist ook wat reepjes." 156.000euro Six betaalde anderhalfjaar gele den 156.000 voor het schilderij. Het werk is per direct te koop. Over de vraagprijs wil Six niks kwijt, behalve dat het schilderij natuurlijk als een Rembrandt wordt aangeboden. Voor een echte Rembrandt wordt aardig wat geld neergelegd, soms loopt het op tot tientallen miljoenen. De familie Six heeft een bijzon dere band met Rembrandt. Een verre voorvader van Jan Six werd in 1654 geschilderd door de be kende meester, met wie de fami lie Six goed bevriend was. Het is daarom extra bijzonder dat deze nieuwe Rembrandt door een verre afstammeling van zijn vroe gere vriend werd ontdekt. woensdag 16 mei 2018 A Portret van een jonge man is een olieverf op doek van 94,5 bij 73,5 centimeter, foto rené Gerritsen Die blik, dat móet wel een Rembrandt zijn GO De Belg Kevin L. (ook bekend als Clown Tobi) wordt ervan ver dacht samen met jodelaar Diet- win H. op gruwelijke wijze zijn ex om het leven te hebben ge bracht. Jelle Houwen Oudenburg Als er een referendum komt over de nieuwe donorwet is het kabinet niet verplicht om iets te doen met de uitslag. Peter Winterman Den Haag Voor het eerst in 44 jaar is er weer een doek van Rembrandt ontdekt. Het gaat om Portret van een jonge man. Kunsthan delaar Jan Six (39) zag een on bekend schilderij in een catalo gus van een Londense veiling en wist direct dat het iets bij zonders was. Naomi van Kalken Amsterdam A Jan Six. foto bart koetsier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10