11 fe 9 geeft veteranenvoetbal een grote impuls li Minuut stilte voor kippen diezelfde scheidsrechter de gebe ten hond in de verloren sleuteldu els tegen Engeland (1-2) en Schot land (2-3). Tegen Engeland ziet hij een loepzuiver doelpunt van Kist over het hoofd. Pas na raadpleging van videobeelden van het Nederlandse legioen, keurt hij het alsnog goed. Het debuut van een heuse 'video- scheidsrechter' in de geschiedenis van het wandelvoetal. De Britten spelen hard en lap pen het verbod op rennen en fy siek contact aan hun laars. Vooral de Schotten hanteren een andere definitie van 'wandelen'. Tot grote frustratie van de Nederlanders verzuimt de scheidsrechter in te grijpen. Sjaak Swart vindt het schanda lig. Dat laat hij op z'n Sjakie's we ten, met veel misbaar richting de scheidsrechter. „Piss of man!" Hij dreigt zelfs weggestuurd te wor den wegens aanhoudend com mentaar. Uiteindelijk wint Neder land de wedstrijd om de derde plek tegen Gibraltar. Swart: „Voet ballend waren we het beste team. Maar met zo'n scheidsrechter kun je niet winnen." Daarmee is de achilleshiel blootgelegd. Internationaal zijn er geen uniforme regels en het ni veau van de arbitrage blijft achter bij de groei van de sport. Britten houden nu eenmaal van afwij kende regels. „We spelen wat fy- sieker", erkent de Schotse coach David Walkingshaw (63). „In Schotland is dit erg populair. Bij mijn club kun je het vier keer per week spelen. Sinds ik speel, voel ik me fitter en ben ik afgeval len. Het belangrijkste is het sociale aspect, de vriendschappen die ontstaan. Ik kom zo veel mooie verhalen tegen." De Old Stars verwerken de kater redelijk snel. „We hebben een ge zellige dag gehad en leuke mensen ontmoet", zegt Swart. Van de Worp vindt het een 'fantastische ervaring'. „Ik heb een WK ge speeld en ook twee keer gescoord!" Het WK geeft de populariteit van de sport in Nederland een boost. De oud-internationals leve ren daar een belangrijke bijdrage aan. Nederland weet nu wat wan delvoetbal is, zoals Groot-Brittan- nië weet wie Sjaak Swart is. „De grote winst is alle publiciteit rond dit WK", zegt Johan Annema, pro jectleider Old Stars bij het Natio naal Ouderenfonds. Zo'n vijftig actievoerders hiel den gistermiddag in het Lim burgse Nederweert een wake naar aanleiding van de dood van 23.000 kippen tijdens een stalbrand in Ospel afgelopen donderdag. De demonstran ten hielden een minuut stilte en legden bloemen bij een doodskist. Een woordvoerster van orga nisator Burning Souls wees erop dat dit jaar al 83.000 die ren zijn omgekomen door stalbranden. In 2016 waren dat er 200.000, vorig jaar 300.000, hield Pascale Plus- quin van de Limburgse sta tenfractie van de Partij voor de Dieren de aanwezigen voor. Woordvoerders van Burning Souls en dieren artsenorganisatie Caring Vets eisten wettelijke maatregelen om dieren beter te bescher men. „Ook dieren voelen pijn en angst", aldus een woord voerster van Caring Vets. De demonstranten, afkomstig uit heel Nederland, voerden vlaggen mee van het Animal Liberation Front en spandoe ken met het opschrift 'Stop de stalbranden'. Meerdere orga nisaties, zoals Sea Shepherd, gaven acte de présence. Het gemis van een kind -zekerop Moederdag- is schrijnend Uitstoot wit poeder na storing bij Chemelot Door een storing in een van de fabrieken van SABIC op het terrein van Chemelot in Geleen is mogelijk poly- etheen-poeder uitgestoten dat in de omgeving terecht kan zijn gekomen. Het gaat om een wit poeder. De fabriek is stilgelegd. Het poeder heeft geen (blijvend) effect op de gezondheid van mensen die ermee in aanraking zijn geko men. Toch adviseert Cheme lot het poeder niet aan te ra ken of in te nemen. V Geen acties op Schiphol U li'\ _J a jji Maatregelen veerponten 90.000 kijken naar molens maandag 14 mei 2018 GO Kijk op de site bij /video voor een impressie van het WK walking football i$P V - W:. FOTO'S ANP NEDERWEERT Koningin Maxima reageert op de brief van Nadia Rashid, die haar naar India ontvoerde dochter Insiya mist GELEEN BH'S at> Tientallen vrouwen gooien een bh in de lucht. Met de actie bij de Eiffeltoren in Parijs, georganiseerd door Pink Bra Bazaar, werd gisteren wereldwijd aandacht gevraagd voor de strijd tegen borstkanker, fotoap CAO Er komen voorlo pig geen acties meer op luchtha ven Schiphol door medewerkers van passagiers- en ba gageafhandeling. Vakbond FNV Luchtvaart gaat vandaag op uitno diging van de werkgevers weer met hen om de tafel zitten om ver der te gaan met de cao-onderhande lingen. De afgelo pen weken waren er geregeld acties. V S5r™niij: AMSTERDAM GVB heeft zijn veerpontschippers opdracht gegeven voorzichtiger te varen en extra aandacht te beste den aan het aan meren op de kade. Dit moet ongeluk ken met de vaar tuigen voorkomen. BRIELLE Ruim 90.000 be langstellenden hebben afgelopen weekeinde een molen bezocht tij dens de 45ste edi tie van de Natio nale Molendag. Dat schat de ver eniging De Hol- landsche Molen, die de Nationale Molendag in sa menwerking met Het Gilde van Vrij willige Molenaars organiseert. Er waren ruim 700 molens open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9