OZCAN AKYOL Zieke passagiers dwingen Transavia tot tussenlanding NU OF NOOIT... Middellandse Zee cruise 088 - 70 70 600 iStIP 6 nu v.a. ■<5A Column De WD en het CDA willen dat het kabinet een wet ontwikkelt die ervoor zorgt dat 'politici uit onvrije en ondemocratische landen' geen campagne kunnen voeren op Nederlands grondgebied. WD-Kamerlid Bente Becker komt met deze oproep omdat er over een maand gestemd mag worden voor de Turkse verkie zingen. Ze vreest dat buitenlandse politici de integratie van etnische minderheden dwarsbomen. Bovendien stelt ze terecht dat het een poging vanuit Turkije is om de levens en gedachten hier 'te beïn vloeden met denkbeelden die zijn gericht op minder democratie'. dat Turkse politici, die zich zeer vijandig opstellen tegenover andersdenkenden, in Nederlandse sporthallen hun onverzoenlijke taal mogen verspreiden, teneinde een deel van de bevolking te ver giftigen met valse propaganda. Het is ook een curiosum dat de eerste Turkse gastarbeiders vijftig jaar geleden naar Nederland kwamen, maar dat hun nazaten, laag- en hoogopgeleid, nog steeds zoveel affiniteit hebben met het land waar hun roots liggen, terwijl ze daar nooit woonden of werkten. WD en het CDA naar plat popu lisme. Want het weren van Turkse politici is niets meer dan een medicijn voor een chronisch probleem en moet daarom symp toombestrijding worden genoemd. We steggelen inmiddels ruim een decennium met elkaar over dit onderwerp, maar er bestaat nog steeds geen oplossing voor het échte euvel, namelijk de hard nekkige onwelwillendheid van veel migrantenkinderen om zich emotioneel los te j maken van een president die zich bedient van dicta- ^Vl- toriale foefjes om zijn jp- zin door te drijven. p Als het tegenhou den van buiten landse campagnes grote resultaten zou sorteren, moesten we nu alle maal, progressief en conservatief, applaudisseren voor het plan. Maar we kunnen in alle redelijk heid stellen dat het geen zier zal uithalen. De fanatieke Turken in Nederland kijken toch wel naar hun favoriete zenders via de scho telantennes en op social media lezen ze precies datgene wat hen zal sterken in lang gecultiveerde opvattingen. Daar gaat een verbod op cam pagne voeren niets aan veranderen. maar misschien moeten de WD en het CDA die ferme taal eens inruilen voor doordacht beleid, zodat een Turkse minister in de toekomst niet zal overwegen om naar Nederland te komen, omdat de mensen hier niet langer ont vankelijk zijn voor diens oer conservatieve denkbeelden. VVD en CDA moeten die ferme taal eens inruilen voor doordacht beleid Vlucht HVr63 vertrok om 6 uur met r85 mensen aan boord vanaf Schiphol. Na een uurtje infor meerde het cabinepersoneel of er een dokter aan boord was, omdat steeds meer passagiers flauwvie len en zich daarna doodziek voelden. Acht volwassen vakantiegan gers die op verschillende plaat sen in het vliegtuig zaten, waren zo beroerd dat de gezagvoerder zich genoodzaakt zag in Wenen te landen. Een passagier was zelfs zo ziek dat hij in het gangpad moest liggen. Om 7:50 uur landde het vlieg tuig in Wenen. Iedereen moest het toestel verlaten. De acht on wel geworden passagiers werden op de luchthaven onderzocht, waarna besloten werd dat twee van hen beter in het ziekenhuis konden worden geholpen. Vreemde lucht Mogelijk was er iets in het aircosysteem van het bewuste vliegtuig, waardoor de mensen ziek werden. Passagiers meld den dat ze een vreemde lucht roken toen de mensen onwel werden. Een passagier was zo ziek dat hij in het gangpad ging liggen Uit voorzorg stuurde Transavia een ander toestel naar Wenen om de gestrande passagiers als nog naar Turkije te vliegen. Later zijn de reizigers alsnog aangeko men op hun eindbestemming. Het ziekmakende toestel wordt minutieus onderzocht. Transavia wil niet zeggen waar de onwel geworden passagiers last van hadden. Van de toestand van de twee mensen die naar het ziekenhuis zijn gebracht is even min iets bekend. v.a. 559 v.a. 579 v.a. 639 v.a. 989 v.a. 869 v.a. 779 v.a. 779 vertrek ams vertrek ein u Vliegreis vanaf Amsterdam "of Eindhoven Alle maaltijd n en drankjes Vele faciliteiten aan boord Prachtige route met o.a. Napels, Civitavecchia (Rome) Livorno Kijk voor méér cruises op onze website reizen nl maandag 14 mei 2018 GO @ÖzcanAkyol Camoaane Het is inderdaad onwenselijk Toch riekt het riedeltje van de Het zal wel teveel gevraagd zijn, Een toestel van Transavia dat onderweg was van Schiphol naar Antalya is gisterochtend in Wenen geland nadat passa giers doodziek werden van 'een vreemde lucht'. Ze vielen flauw en waren daarna honds- beroerd. Twee mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Ton Voermans Wenen/Rotterdam LAST MINUTE PRIJZEN! Mei Juni Juli Augustus September Oktober November 559 Toeslag buitenhut v.a. €60 stipreizen.nl/crpsob stipreizen.nl/crpseb Villefranche-sur- Sè Echt een topreis voor een topprijs! Boek nu deze All Indusive 8-daagse 4-sterren cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van mei t/m november. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1089: nu bij ons v.a. slechts €559! U vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign. Aan boord hoeft u zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fitness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met een verscheidenheid aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Dit wilt u niet missen! vecchia Barcelona Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen variëren per reis, zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6