Bloemenzee in Schoondijkse tuin zlm. EN 19 TERNEUZEN MATHILDEDAG Lang haar in dikke vlechten, uitdagend rode lippen en kleding als kunstwerk. Twintig modellen worden omgetoverd tot Mathilde Willink, voor een modeshow op Mathildedag. I In galerie en kunstcafé Lokaal 54 in Terneuzen buigen kap pers, visagisten, modellen en ontwerpers zich zaterdag middag over portretten van Mathilde Willink. Buiten is het zonnig, binnen is het zelfs nog kleurrijker door de foto's van Ma thilde (1938-1977). De in Terneu zen geboren muze van schilder Carel Willink, spat van elke foto af. Door de creaties die ze droeg van ontwerpster Fong Leng, haar lange blonde haar en kleurrijke make-up was ze een opvallende verschij ning en inmiddels met recht een icoon te noemen. De aanwezigen die zich hebben aangemeld om mee te werken aan Mathildedag, mogen flink aan de bak op 7 juli. Drieluik Mathildedag is een initiatief van Anne Mannaerts van Lokaal 54, kunstenaar Roeland van der Kley en Jeffrey Walhout van café-pen sion The Chandelier. Roeland heeft voor de gelegenheid een drieluik van Mathilde geschilderd. Daarnaast worden lezingen over haar gegeven en er zijn exposities in het oude postkantoor en Lokaal 54. Aan atelier Blokken 10 richt Jo- zien van Langevelde de huiskamer van Mathilde in. „En Adrian Stah- lecker komt naar Terneuzen met twee schilderijen. Hij was ooit bijna met Mathilde getrouwd", vertelt Roeland. Lef De modeshow is in het Schelde- theater. Er worden sieraden en kleding geshowd, ontworpen in de stijl van Mathilde. Modeont werpster Marianne Akkermans is één van de zeven ontwerpers en neemt het voortouw bij de organi satie. Ze laat een foto zien van een creatie, een lange jurk van glan zende stof met veel kleur. Mathilde-fan Anouschka Harms uit Terneuzen steekt haar bewon dering niet onder stoelen of ban ken. „Dit is hélemaal mijn smaak, ik hoop dat ik ook zo'n jurk aan mag." Er zijn al twaalf modellen, onder wie Anouschka, die als Ma thilde over de catwalk gaan. Anouschka is gefascineerd door het leven van Mathilde. „Ze zei Terneuzen gedag, ging naar Am sterdam en sloeg een compleet an- Dit is helemaal mijn smaak, ik hoop dat ik ook zo'n jurk aan mag dere weg in. Het was een zoekende vrouw, maar heel extreem. Ik be wonder haar durf en lef, maar ze zag bepaalde grenzen niet meer." Veel kleur Als Anouschka als Mathilde wordt gekleed, worden ook haar haren en make-up professioneel gedaan. Vi sagisten Robert en Eveline bekij ken foto's van Mathilde. „Grote ogen, rode lippen en veel kleur", vat Eveline samen. „Ook de eye- liner is belangrijk", zegt Robert. Mathilde maakte met make-up vaak een soort bloemblaadjes rond haar ogen. „Artistiek en gewaagd." Willemijn van Hairstudio Wil- lemijn uit Axel gaat met een col lega met het haar van de modellen aan de slag. Vlechten en lang haar zijn de toverwoorden. „Het is een leuke uitdaging. We gaan kijken welke look van Mathilde bij de modellen past." Willemijn ver diept zich ook in wie Mathilde was. „Om te weten wat ze wilde uitstralen." Kees wist altijd dat hij ooit in het huis van zijn grootouders wilde gaan wonen, vandaar de naam 'juust wa'k wou', precies wat hij wilde. Eenenvijftig jaar geleden kwam zijn droom uit. In de winter van 1971 begon Kees met de aanleg van zijn tuin. „In die tijd was die in oppervlakte maar de helft van wat het nu is." Waar eerst een weiland lag, wer den een hele hoop bloemen ge plant. Vierentwintig jaar geleden verdubbelde het echtpaar de op pervlakte van hun erf, dat nu 5200 vierkante meter is. Toen begon Over het seizoen verspreid zijn vijf gratis kijkweekenden Kees met de aanleg van thematui- nen en tuinkamers. De witte tuin, de 'mixed English border', de dah- liahoek, de groentetuin, de bam boe-gras tuin, de kruidentuin, de varentuin, de rozentuin en de ori ginele tuin met oude vijver. Van de buxusmot heeft Kees nog geen last, enkele jaren geleden werden zijn buxusplanten wel geteisterd door een schimmel. Kees tuiniert na 25 jaar nog steeds even enthousiast. De roos en papaver noemt hij zijn lieve lingsbloemen, de kruidentuin is zijn favoriete hoekje. Bezoekers zijn onder de indruk. Een Rotterdammer noemt de tuin een 'cadeautje'. Een ander vindt Juust Wa'k Wou ontluikend. Op vrijdagmiddag tussen 18 mei en 24 augustus kan de tuin tegen betaling worden bezocht. Op vrij dagavond zijn er schildercursus sen. Er zijn vijf gratis kijkweeken den verspreid over het seizoen. AGENDA maandag 14 mei 2018 2V Kruipen in de huid van Mathilde Sophie Stockman Terneuzen -Anouschka Harms, model Modellen met maat 36/38 en lang haar kunnen zich nog steeds aanmelden bij Lokaal 54. Daarnaast zoekt de organisatie een choreograaf en vijf danse ressen voor een openingsdans. Het voorjaarsweekend in de kijktuin van Kees en Bep Ja- cobse uit Schoondijke luidde gelijk een jubileumjaar in. Vijf entwintig jaar geleden openden ze Juust Wa'k Wou voor pu bliek. Romy van Voren Schoondijke De Onderlinge Verzekering Maatschappij ZLM U.A. nodigt de leden uit tot het bijwonen van de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering die wordt gehouden op donderdag 31 mei 2018, om 16.00 uur, in het gebouw van ZLM Verzekeringen, Cereshof 2 te Goes. 1. Opening 2. Notulen van de Algemene Ledenvergadering van 15 juni 2017 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarrekening 2017 5. Bezoldiging Raad van Commissarissen 6. Aanwijzing accountant 7. Rondvraag 8. Sluiting De volledige agenda met bijlagen ligt vanaf 17 mei 2018 ter inzage op het kantoor van ZLM Verzekeringen in Goes. Wij verzoeken de leden die de vergadering willen bijwonen ons dit uiterlijk 21 mei 2018 schriftelijk mee te delen t.a.v. de directie van ZLM Verzekeringen, Postbus 70, 4460 BA GOES of per e-mail aan secretariaat@zlm.nl M.C. Schroevers algemeen directeur verzekeringen Marianne Akkermans meet de taille van model Anouschka Harms. Zij loopt op Mathildedag als een Mathilde-lookalike over de catwalk. foto peter nicolai Mathilde de Doelder werd geboren in 1938 in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65