Petitie tegen sluiting van azc in Goes zlm. )LEN 19 TREKKERMUSEUM OPENING SEIZOEN D2216 Rook, de geur van verbrande diesel, en het geluid van zware machines: het was er zaterdag allemaal bij de seizoensopening van het Trekkermuseum in 's-Gravenpolder. Langebeeke wint ringsteken in Kapelle Hanomag. McCormick. Lanz. Zomaar wat ty pes trekkers die in ac tie te zien zijn op deze warme zaterdagmid dag. De bestuurders ervan doen mee aan het ringsteken met trek ker op het veldje achter het Trek kermuseum. Rookpluimpjes stij gen op als er eentje weer aanzet om een nieuwe ring te steken. Met kleinzoon Kevin naast hem steekt Arie Dorrepaal uit Schore raak. Halverwege heeft hij er één gemist. „Het hobbelt hier op het veldje, hoor." Het ringsteken is vaste prik bij de opening van het museumseizoen. Binnen staat een verzameling trekkers onder het thema 'benzine petroleum'. Trekkers die starten op benzine, en dan overschakelen op petroleum. Ieder jaar wisselt dat thema, waardoor er nieuwe trekkers in de schijnwerpers ko men te staan, legt Anita de Schip per van het museum uit. Die ko men stuk voor stuk uit de collectie van leden van Oldtimer Trekkers en Motorenclub Midden-Zeeland (OTMMZ). „Er zijn leden met één trekker, maar ook met dertig. Daar is heel veel uit te halen. We heb ben één lid die precies weet welke trekkers er onder de leden zijn. GOES Het asielzoekerscentrum (azc) in Goes mag niet worden ge sloten, vindt de Soroptimisten Club de Bevelanden. Daarom is de club, die zich wereldwijd inzet om de positie van vrouwen en meisjes te verbeteren, een petitie begonnen. Het COA maakte onlangs be kend het azc in Goes, een gezins locatie, kort na de zomervakantie vervroegd te sluiten omdat er minder vluchtelingen naar Ne derland komen. De Soroptimisten vinden dit 'vanuit humanitair oogpunt geen rendabele beslis sing', schrijven ze in de petitie. Er is, benadrukken ze, nog steeds De jeugd weet veel van elektronica, maar niet van mechanica Die begint in de winter al met se lecteren." Bij het ringsteken kijkt Chris de Groot op een afstandje toe. Zeifis hij penningmeester van de OTMMZ. „Dit zijn machines uit de tijd dat alles nog mechanisch werkte", zegt hij. Er klinkt wat niet bekend waar de gezinnen naartoe gaan. „De 63 kinderen die in het azc wonen, en hun ouders, moeten weer verhuizen, weer hun vrienden achterlaten, weer van school veranderen, wennen aan een nieuwe omgeving." De Soroptimisten schrijven in de verklaring dat 'gezinnen welis waar zijn uitgeprocedeerd en zo snel mogelijk terug moeten naar hun land van herkomst, maar dat veel landen niet willen meewer ken aan die terugkomst'. Gezin nen zijn daardoor stateloos en zit ten klem. Daarom willen de Sor optimisten dat het azc in Goes niet wordt gesloten. trots en weemoed door in zijn stem. „Er zat geen elektronica aan. Als je nu iets met je trekker hebt, komt er een man in spijkerbroek die zegt: ik ga hem even uitlezen. Vroeger kwam dan de monteur met zijn gereedschapskist." Machines 'van toen' Ondertussen sist de stoomtrein op het naastgelegen spoor. Het ge vaarte zet koers richting Hoede- kenskerke. Voor wie dat vanaf een eindje gadeslaat, zo'n tafereel met machines 'van toen', is de reis te rug in de tijd compleet. De Groot is blij met de jongeren in het le denbestand van de OTMMZ. Zo KAPELLE Het hemelvaartweek- end is al jaren een mooi weekend voor de liefhebbers van het ringrij- den. Behalve wedstrijden op Wal cheren werd ook in Kapelle gestre den. Annalize Langebeeke was daar zaterdag de sterkste in de voorjaars wedstrijd van de Zuid-Bevelandse ringrijdersvereniging. Ze stak 29 van de 30 ringen. Joeri van Stee werd tweede met 28 van de 30 rin gen en hij won de eerste beker. De prijzen voor de mooist ver sierde paarden gingen naar Jeanine Bruinooge en Marina Langebeeke. Zie voor de wedstrijdagenda van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging de website ringrijden.nl. blijft de club in leven. „Want van elektronica weet de jeugd heel veel. Maar hoe mechanica werkt niet." Om die reden staan her en der halfopen modellen, zoals van een motor die een karnton aan drijft. Er zijn leden met één trekker, maar ook met dertig Binnen, in het museum, staan meccano-modellen naast het echte werk: ongeveer 25 trekkers, uitgebreid beschreven op de bord jes die erbij staan. Verder: miniaturen, poppen in dracht, een miniboerderij op het zoldertje en een expositie van Zeeuwse schilderijen van Rina de Korte. Buiten wint Sebastiaan Poppe het ringsteken met de trekker. Hij heeft alleen geen schouw voor de wisselbeker, bedenkt hij zich. Ar jen Nieuwenhuijse, de winnaar van vorig jaar, bedenkt zich geen moment. „Dan neem ik 'm nog wel een jaartje mee." AGENDA maandag 14 mei 2018 Trekkers ronken als vanouds Arie Dorrepaal, met naast zich kleinzoon Kevin, steekt raak bij het ringsteken op de trekker, foto johan van der heijden Michiel Bouwman - Chris de Groot, penningmeester OTMMZ - Anita de Schipper, Trekkermuseum De Onderlinge Verzekering Maatschappij ZLM U.A. nodigt de leden uit tot het bijwonen van de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering die wordt gehouden op donderdag 31 mei 2018, om 16.00 uur, in het gebouw van ZLM Verzekeringen, Cereshof 2 te Goes. 1. Opening 2. Notulen van de Algemene Ledenvergadering van 15 juni 2017 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarrekening 2017 5. Bezoldiging Raad van Commissarissen 6. Aanwijzing accountant 7. Rondvraag 8. Sluiting De volledige agenda met bijlagen ligt vanaf 17 mei 2018 ter inzage op het kantoor van ZLM Verzekeringen in Goes. Wij verzoeken de leden die de vergadering willen bijwonen ons dit uiterlijk 21 mei 2018 schriftelijk mee te delen t.a.v. de directie van ZLM Verzekeringen, Postbus 70, 4460 BA GOES of per e-mail aan secretariaat@zlm.nl M.C. Schroevers algemeen directeur verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60