II Schouwse coalitie wil raadsenquête zlm. 19 ZIERIKZEE 800 JAAR Zierikzee werd zaterdag ondergedompeld in het jaar 1218. Een Middeleeuws feest in de opmaat naar de viering van het verkrijgen van stadsrechten, volgend jaar 800 jaar geleden. Zo moet het dorpse leven in Zierikzee er in de Middel eeuwen ongeveer hebben uitgezien. Chirurgijns doen hun werk op straat, de pest vreet zich een weg door de bevolking. Straat acrobaten bouwen een feestje te midden van olijke muzikanten en de inwoners hebben eigenlijk maar één zorg: heb ik morgen weer brood op de plank? Een opstand wordt in de kiem gesmoord, wanneer de heraut een Deventer heeft Dickens. Wij dit spion van Graaf Willem blijkt te zijn. Hij was op weg om te klikken over de onvrede onder de bevol king, over de prijs die letterlijk voor het verkrijgen van stadse pri vileges moet worden betaald. De heraut wordt tijdig gesnapt en moet zijn verraad betalen met zijn tong, die onder luid gejoel wordt afgesneden. De binnenstad bruist, van Ha venplein tot en met Noordhaven poort. Voor de jongsten vormt het kleinvee in de reizende kinder boerderij grote aantrekkings kracht. En her en der spelen thea tergezelschappen hun passende spel. De dag begint met een kleine tegenslag voor het Middeleeuws Genootschap uit Monnikendam. Hun bus strandt met pech op ze ventien kilometer voor Zierikzee, met als gevolg dat ze pas in de loop van de middag hun kleur aan het evenement kunnen geven. Burge meester Gerard Rabelink toont zich enthousiast over het bijzon dere feest in zijn stad. Hij hoopt dat het evenement na het hoogte punt in 2019, wanneer de stads rechten exact 800 jaar geleden zijn verleend, uitgroeit tot een jaarlijks Middeleeuws festijn van formaat. „Deventer heeft Dickens en wij dit", zegt hij trots. „Daar gaan we beslist voor", zegt organisator Guusje Poot. „In dit decor geniet iedereen." Wanneer de raad besluit tot in stelling van een openbare enquê tecommissie, kunnen de voorma lige VVD-wethouders Wout van den Berg en Ad Verseput een uit nodiging verwachten om te ver schijnen, zegt LSD-fractievoorzit- ter Robbert Lievense. Hebben ze daar geen zin in, dan zouden ze uiteindelijk zelfs wettelijk kun nen worden verplicht om toch vragen van de commissie te be antwoorden. Ook ambtenaren en ondernemers kunnen worden op geroepen. Aanleiding voor dit ongebrui kelijk zware middel op gemeente lijke niveau vormt een aantal dos siers op het gebied van recreatie en ruimtelijke ordening, aldus Lievense. Hij noemt in dat ver band onder meer de aanslepende verplaatsing van campings uit Burgh-Haamstede naar de Ramp- weg en het uiteindelijke echec voor het plan Ecomaire. „In som mige gevallen zijn ondernemers al meer dan tien jaar in gesprek met het college. Dat is natuurlijk best raar. Ons doel hiermee is na te gaan wat en waar het op die dossiers nu precies is fout gegaan. En vooral om er van te leren hoe we het in de toekomst beter kun nen doen", zegt Lievense. Gaten Ook de 'gaten' die na sloop zijn achtergebleven in Burgh-Haam- stede, Scharendijke en Bruinisse door de uitstel van nieuwbouw- plannen is een ontwikkeling die de huidige coalitie tot op de bo dem uitgezocht wil zien. „Nog maals, niet omdat we mensen achteraf aan de schandpaal willen nagelen, maar omdat we dit voortaan willen voorkomen", zegt de LSD-fractievoorzitter. AGENDA maandag 14 mei 2018 Opstand in de kiem gesmoord Marcel Modde -Gerard Rabelink, burgemeester A Hans Siebelink (Gerard ut Gelre) op de draailier. A Een Middeleeuwse vlecht in het haar van Romy Ravia en Pom Hoogendoorn. foto's marieke mandemaker A Volksvrouwen uit het gezelschap van de Rederijkers Zierikzee. De nieuwe coalitie van LSD, CDA/CU, SGP en GroenLinks werkt aan een verordening die de invoer van een raadsen quête mogelijk maakt. Analoog aan het model van een parle mentaire enquête kunnen zo oud-bestuurders aan de tand worden gevoeld op gevoelige dossiers. Marcel Modde Zierikzee De Onderlinge Verzekering Maatschappij ZLM U.A. nodigt de leden uit tot het bijwonen van de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering die wordt gehouden op donderdag 31 mei 2018, om 16.00 uur, in het gebouw van ZLM Verzekeringen, Cereshof 2 te Goes. 1. Opening 2. Notulen van de Algemene Ledenvergadering van 15 juni 2017 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarrekening 2017 5. Bezoldiging Raad van Commissarissen 6. Aanwijzing accountant 7. Rondvraag 8. Sluiting De volledige agenda met bijlagen ligt vanaf 17 mei 2018 ter inzage op het kantoor van ZLM Verzekeringen in Goes. Wij verzoeken de leden die de vergadering willen bijwonen ons dit uiterlijk 21 mei 2018 schriftelijk mee te delen t.a.v. de directie van ZLM Verzekeringen, Postbus 70, 4460 BA GOES of per e-mail aan secretariaat@zlm.nl M.C. Schroevers algemeen directeur verzekeringen A Middeleeuws Genootschap uit Monnickendam was van de partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54