18 Ondernemers popelen om te gaan bouwen 89, C)M, Mooi Makkum aan het IJsselmeer Exclusieve Lezersreizen „We wachten op de politiek", zegt Marja Maaskant van de dorpsraad Bruinisse. „De bal ligt daar". De handen van de lokale ondernemers jeuken om te beginnen met de ge plande nieuwbouw van winkels met bovenwoningen. In totaal gaat het om 42 appartementen en nog eens 13 huizen rond de as Kerk- plein-Nieuwstraat-Dorpsstraat. Volgens dat plan verhuizen Etos en Gall&Gall uit het complex met Albert-Heijn naar nieuwbouw op de hoek van de Dreef. Aan de over kant van de parkeerplaats maakt de voormalige Kevergarage plaats voor een modern complex. Maar zonder toestemming voor bovenliggende appartementen, stipt Maaskant aan, is het plan niet rendabel en gebeurt er niks. En dat terwijl vrijwel raads- breed voor de verkiezingen in maart de belofte is gedaan dat de herinrichting van Bruinisse na meer dan elf jaar wachten voortva rend ter hand zou worden geno men. Wat is er aan de hand? De herij king van de woonvisie heeft zand in de motor gegooid. Volgens dat nieuwe uitgangspunt zou er de ko mende jaren in de hele gemeente slechts ruimte zijn voor 245 nieuwe woningen en komt de nadruk bo vendien te liggen bij centrumplaats Zierikzee. Voor dorpen als Brui nisse en Burgh-Haamstede, met vergevorderde plannen voor de toe komst, schiet binnen dit concept weinig ruimte meer over. De raad hakt 28 juni een knoop door over de koers die ze wil gaan varen. Op 30 mei presenteert de dorps raad van Bruinisse de voorkeurs- ontwerpen die door de brede klankbordgroep zijn gekozen uit de diverse beschikbare opties. Inhou delijk komen de varianten in grote lijnen neer op de plannen zoals eer der gepresenteerd in Bruinisse. „Maar zolang de woonvisie niet de finitief is vastgesteld, kunnen we niks", zegt Maaskant. „Veel jonge lui trekken hier ook weg omdat ze geen huis kunnen krijgen. Dus die appartementen zijn keihard nodig. Huizen onder de twee ton zijn nog verkocht voordat er een bordje in de tuin staat." Op de schop Gaat alles door, dan gaat het halve dorp op de schop. Het streven is dat het hart van Bruinisse in drie jaar tijd een metamorfose ondergaat en de overlast zo veel mogelijk wordt beperkt. Maaskant: „In de wandel gangen zeggen de verschillende fracties wel dat alles goed komt, maar garanties hebben we nog steeds niet. Dat er snel iets moet ge beuren, daar is iedereen het wel over eens. Bruinisse moet worden vlotgetrokken. En wat wil je dan als dorp over tien jaar uitstralen? Wil je meer op het toerisme gaan zitten, of gewoon Bru blijven?" Vanaf arrea IN DE REGIO Themaweken ASeal Voorstelling Brusea Lezing Jos Catsman RENESSEDAG MIJN DORP, MIJN STAD - r' 3 of 5 dagen Friesland Boek nu deze reis op reiskatem.nl/pzc reiskatern.nl maandag 14 mei 2018 SD Bruinisse gruwelt van woonvisie De komende maand wordt cruci aal voor Bruinisse. Doet de ge meenteraad water in de wijn bij de krappe uitgangspunten van de woonvisie, of gaat het eiland 'op slot'? Marcel Modde Bruinisse Inbegrepen: Koffie/thee met gebak 2 of 4 x overnachting in een charme kamer landzijde 2 of 4 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 of 2 x 3-gangen diner Dagkaart voor bus en trein in Fryslan met Arriva Entree voor Afsluitdijk Wadden Center Fiets- en wandelroutes Gebruik van WiFi Beach Hotel de Vigilante (4*) is gelegen op 3 kilometer van het centrum van Makkum en ligt direct aan het zandstrand van het IJsselmeer. Vernieuwd restaurant met een moderne bar, gezellige open haard en nieuw terras met prach tig uitzicht over het IJsselmeer! 3-daags: 89,00 p.p. Highlights Rondvaart "It Preamke" door de prachtige natuurgebieden in de omgeving van Makkum Breng een bezoek aan het Afsluitdijk Wadden Center, een bijzondere interactieve beleving op de kop van de Afsluitdijk. Leuk voor het hele gezin! Leeuwarden Culturele Hoofdstad 2018 5-daags: 178,00 p.p. Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,00 p.p. Extra toeslag alle dagen in juli en augustus: 10,00 p.p.p.n. Toeslag feestdagen: 5,00 p.p.p.n. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag alleengebruik: 35,00 p.n. Toeristenbelasting: 3.00 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig t/m december 2018. Nu nog weekenden in juli en augustus beschikbaar, boek snel!! Meer informatie en boeken: Ga voor Mooi Makkum aan het IJsselmeer naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1814 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 y y hotelar hotelarrangementen STELLENDAM Zeehondenopvang A Seal houdt vanaf vandaag vier the maweken. Het thema 'voortplan ting' staat centraal. Op een aantal ge zette tijden per dag zullen educatieme dewerkers aan de hand van korte films uitleg geven over het onderwerp. Op 23 mei is er een kindermiddag waar bij bezoekers met kinderen de helft van de entreeprijs betalen. A Seal is op dinsdag van 13.00 tot 17.00 uur geopend en van woensdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang be draagt 9,50 euro, kinderen van 4 tot en met 14 jaar beta len 6,50 euro. BRUINISSE Brusea houdt woensdag een film voorstelling. Ter ere van het 550-jarig bestaan van Brui nisse wordt de film Bru 500 en 525 jaar gedraaid. Belang stellenden zijn om 14.00 en 20.00 uur welkom. De toe gang bedraagt vier euro. BROUWERSHAVEN Vrouwen van Nu, afdeling Brouwers haven, houdt woensdag een bij eenkomst met le zing door Jos Cats man van Stichting Natuur en Milieu Educatie Schou- wen-Duiveland. Zij vertelt met behulp van beeld over de natuur en het landschap rondom Brouwers haven. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en vindt plaats in het Tonnenmaga- zijn in Brouwersha ven. RENESSE Het is al 32 jaar één van de hoogtepunten rond Hemelvaart en in al die tijd is de basis van de Renessedag hetzelfde gebleven: plezier en vertier rond de kerk. In de kerk was dit keer een markt met zo'n vijfduizend tweede hands boeken. Dat was nieuw en meteen een groot succes. Kortom een blijvertje, zegt Miranda Bouwman. In de smaak viel ook de Poffers aan Zee, een oud-Hollandse traktatie vanuit een 'mobiele strandtent'. En al even traditioneel is de netto opbrengst van de Renessedag om de kas te spekken van de organiserende voetbal- en tennisvereniging en de kerk: goed 17.000 euro dit jaar. fotomariekemandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai-Chi DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Cres- Beat ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur: Expositie foto's Annet van Heusden; Bibliotheek, 13.30- 16.00 uur: Work shop Toeslagen Be lastingdienst KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Kaarten maken NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziek vereniging NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badmin ton OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Repetitie zang vereniging V.Z.O.S. OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Mary Magdalene; Yogastudio Zee land, 10.30 uur: Yoga en meditatie ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00- 10.30 uur: Dansen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning. Vertrek: t/m december 2018 S Direct aan het strand gelegen Dagje Vlieland of Terschelling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53