Zevenklappers op Walcheren De draad van Bru II II 10 TWEEDE KLASSE E KAMPIOEN Ploeg uit Zoutelande kroont zich kampioen van de tweede klasse E en dat wordt uitgebreid gevierd. DBGC leed de tweede nederlaag op rij en de bezoekers wonnen voor de tweede keer op rij. Het duel leek op een degradatieduel, waarin Terneuzense Boys ver diend de drie punten pakte. Voor rust waren de meeste kansen al voor de bezoekers. Rond de 70ste minuut viel de 0-1. Na een voorzet vanaf links kwam Bart van Fraeij- enhove voor zijn man en tikte hij de verlossende treffer binnen. Oostkapelle-Nieuwdorp 7-3: „Ik ben echt trots op de jongens. Uit blinker vandaag was Sander Ver- sendaal. Hij speelde als rechtsback meer als tweede rechtsbuiten, scoorde twee keer en had drie as- sists", sprak Oostkapelle-trainer Jaimy van Bloppoel. Wouter Ver- duijn en Jarno Poortvliet zetten Oostkapelle op 2-0, Martijn de Goffau deed wat terug en via Sjoerd Verhulst stond het bij rust 3-r. In de 49ste minuut zorgde Sander Versendaal na een mooie aanval voor de 4-1. Nieuwdorp kwam via Kevin van Iersel op 4-2, maar via Versendaal liep Oostka pelle weer uit. Stefan van de Klooster bracht de stand op 5-3, maar Oostkapelle had het laatste woord. Eerst schoot Jidde Rotte met een strak schot de 6-3 binnen en in de slotminuut viel er nog een treffer van Rick Maljaars te aanschouwen. FC Axel-SSV'65 1-2: De eerste helft ging gelijk op, met over en weer weinig doelgevaar. SSV'65 was via Perry Bek, die uit een vrije trap via de lat over schoot, het ge vaarlijkst. De tweede helft was veel aantrekkelijker, met over en weer kansen. Na 57 minuten zette Ivo Verstraeten met een prachtige volley FC Axel op voorsprong. Daarna kreeg de thuisploeg de kans op de beslissing, maar uit een voorzet van Roy van Ham werd een inzet van Verstraeten van de SSV-doellijn gehaald. In plaats van 2-0 werd het in de 70ste mi nuut via Perry Bek 1-1. Vijf minu ten voor het einde van de wed strijd kopte Claude de Smit SSV'65 uit een voorzet van Perry Bek naar de zege. Serooskerke-MZC'11 7-1: „Het eerste halfuur was MZC beter en hadden wij heel veel moeite met hun spel", sprak Serooskerke-lei- der Ruud Luteijn. In de 45ste mi nuut en in blessuretijd sloeg Se- roos zelf toe. Aron Wattel lobde de bal over doelman Thijs Rombouts, waarna Derk van den Bosch het laatste tikje gaf. Daarna was het Wattel zelf die voor de 2-0 zorgde. Luteijn: „Die tussenstand was niet verdiend." Via Jesse Kalwij kwam MZC'11 na rust terug tot 2-1, maar na de 3-1 van Thieme Suijk brak er wat bij de bezoekers. Seroos kreeg vat op MZC'11 en liep via Wattel, Van den Bosch, Peter Gideonse en weer Wattel verder uit. De Zeeuwse eersteklas sers beleefden een wis selvallig weekeinde. Kloetinge speelde voor eigen publiek een prima partij en won met 2-1 van Deltasport. Bruse Boys verloor op eigen veld tegelij kertijd met 1-7 van WGZ. Kloetinge-Deltasport 2-1: Marcel Lourens, trainer van de thuisploeg, was meer dan tevreden met wat zijn ploeg had laten zien. „We heb ben een heel goede pot gespeeld", zei hij na afloop van het duel met Deltasport. „Vooral de eerste ze ventig minuten hebben we ge heerst." Al na acht minuten kon de aan hang van de thuisploeg juichen. Na een individuele actie op de achter lij n bracht Xander van der Poel zich zelf in scoringspositie en maakte hij de r-o. „Mooi voor hem dat hij weer eens een doelpuntje maakte", vond Lourens. Van der Poel lag er dit sei zoen namelijk een tijd uit met een blessure. Dat goede gevoel waarnaar we op zoek waren, hebben we nu wel gevonden denk ik Na de pauze maakte Maarten van Vooren er 2-0 van in het voordeel van de thuisploeg. Jordao Pattinama, in het verleden speler van Feyen- oord, zorgde voor de 2-1-eindstand. Want na de aansluitingstreffer kwam Kloetinge geen moment meer echt in de problemen. „Dat goede gevoel waarnaar we op Toen De Meeuwen-aanvaller Menno de Nooijer zaterdagoch tend wakker werd, wenste hij twee dingen: hij wilde de schaal 's middags omhoog houden én een doelpuntje meepikken. Het ge beurde allebei. „Dit vergeet je nooit meer", zei hij in het feestge druis. „Ik voetbal nu vijf seizoenen bij De Meeuwen en dit is de eerste keer dat we van Arnemuiden win nen. En dan scoor ik ook nog, dat is een toetje. Buitengewoon!" Dat het spel tegen Arnemuiden niet opperbest was, daar maalde niemand om bij de kampioen van de tweede klasse E. „Het was een Hier gaan we heel lang van genieten. Vanavond, morgen en volgende week échte kampi oenswed strijd", vond trainer Daan Eiken hout. „Die zijn vaak heel matig en dat vond ik vandaag ook." Arnemuiden nam in de 24ste minuut de maandag 14 mei 2018 Oostkapelle en Serooskerke schoten in de tweede klasse E uit hun slof. Serooskerke wal ste met 7-1 over MZC'11 heen, terwijl Oostkapelle met 7-3 won van Nieuwdorp. Bovenin mag de titel dan vergeven zijn aan De Meeuwen, onderin roer den de staartploegen zich. Ter- neuzense Boys won bij DBGC, maar ook Den Bommel kwam tot winst. Klaas Verspoor Vlissingen DBGC-Terneuzense Boys 0-1: 12 De spanning stijgt onderin de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Terneuzense Boys en Serooskerke moeten de twaalfde plaats, en daar mee de nacompetitie, zien te ontlopen. Ze staan beiden twee punten boven de streep. Perry Potappel (paars shirt) in actie namens Bruse Boys. Dennis Hoep kijkt op de achtergrond toe. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Daniël Vervelde Vlissingen - Marcel Lourens Drie weken fe Stefan Maas Arnemuiden - Vincenzo Lorello De Meeuwen trainer Daan Ei kenhout. De kampioensploeg van De Meeuwen, foto's lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49