Rapide: acht goals en veel missers Kampioen Animo wil nu alsnog naar de eredivisie Van de Ven maakt meters in Wemeldinge Belangrijke punten voor Tiola in strijd tegen degradatie Late remise mannenploeg 17 Tempo'34-Rapide 1-8: De uitslag had nog groter kunnen zijn. De Hulster ploeg speelde een heel be hoorlijke wedstrijd, maar liet ook nog links en rechts kansen liggen. Bij de rust stond het 0-3 door twee treffers van Tatsjana van den Eynde en een doelpunt van Frederique van Tatenhove. Na de pauze liep Rapide door treffers van Tatsjana van den Eynde (2x) en Sophie Claessens uit naar 0-6 voordat de thuisploeg uit een strafcorner te gen kon scoren. Op aangeven van Sam Bartz liet Van den Eynde haar vijfde en Rapides zeven treffer no teren. Het slotakkoord, de 1-8, kwam op naam van Isabelle van Duyse. Olympia-Bleiswijk 1-4: Een hard werkend Olympia haalde bij tijd en wijle het normale niveau, maar dat kon koploper Bleiswijk niet echt verontrusten. Die technisch vaar- Af en toe duikt de naam van deze Van de Ven weer op, zoals laatst in Hardinxveld-Giessendam. Daar won hij op koningsdag ook al een cross. Achteraan meerijden, dat doet voormalige GP-coureur niet. Als hij rijdt, dan gaat hij voor de eerste plaats. Het circuit in Wemeldinge wordt regelmatig aangedaan door de fami lie Van de Ven. Ook zus Nancy rijdt er graag. Terwijl Rinus de soocc op zijn naam schreef - voor de gebroe ders Casper en Steven Ovaa - werd Nancy tweede in de 250CC. De we- dige ploeg creëerde steeds ruimte en werd daardoor gevaarlijk. Tien minuten na de pauze werd het 0-3. Vanaf dat moment begon Olympia wat meer druk naar voren te zetten. Dat leverde een fraaie treffer op van Cato van Tiel. Toch ontworstelde Bleiswijk zijch op nieuw aan die druk en bepaalde de eindstand op 1-4. Wateringse Veld-Rapide 1-1: Rapide had het aan zichzelf te wijten dat het alsnog twee punten in moest leveren. De ploeg had het grootste deel van de wedstrijd een overwicht, maar verzuimde om af stand te nemen van Wateringse Veld. Jarno van Bunder opende al vroeg in de eerste helft de score uit een strafcorner. Daarna had Rapide wel veelal een overwicht, maar kon dat niet in cijfers uitdrukken. Toen de thuisploeg een slotoffensief in zette, hadden de gasten uit Terneu- zen het moeilijk. De gelijkmaker viel in de slotseconden. Olympia-Bleiswijk 1-4: Olympia be gon sterk en nam al na drie minu ten de leiding via Paco Vingeroets. De thuisploeg hield geruime tijd het initiatiefin handen, maar nadat Bleiswijk op gelijke hoogte kwam, viel de organisatie weg. Die lijn trok zich ook het grootste deel van de tweede helft door. Tussen de 45ste en 50ste minuut liep Bleis wijk uit naar 1-3. Daarna was Olympia bij vlagen compleet de weg kwijt. Het was aan goed werk van doelman Wouter Hamelink te danken dat de score beperkt bleef tot 1-4. reldtopper in het vrouwencircuit moest plaatsgenoot Jordan Lee van Maaren in beide manches voor laten gaan. „Het rijden ging goed", zei Ri nus van de Ven. „Last van pijnlijke armen had ik niet, maar de blaren in mijn handen speelden wel op." Zijn doel is eind dit jaar mee te doen aan de Red Buil Knock Out, een zware strandrace in Schevenin- gen. „Ik moet nog behoorlijk wat meters maken om kans te maken op de top vijftien." In de 125CC werd Bart Kuzee uit Waarde tweede achter Siemon Be- zuijen. Bij de veteranen won op zijn 'thuiscircuit' Erik van der Wekken uit Zierikzee. Enigszins verrassend werd Jacques van Putten uit Aagte- kerke tweede. Aswin Vandamme uit Zuiddorpe leek het meeste aan spraak op deze plaats te maken. Een fout in de tweede manche kostte de TM-rijder deze plaats. Het mooiste duel werd uitgevoch ten door Ruud Martens en Frank Clausing, die beiden speelsterkte 2 hebben. In het eerste bedrijf kreeg de Koewachtenaar bij 5-4 al enkele setpoints, maar die werden door Clausing weggeserveerd. Uitein delijk won hij wel met 7-6 en 6-3. Kevin de Rooij was in de eerste set aanmerkelijk vaster dan Rinke In de derde klasse van de lan delijke mixedtenniscompetitie deed Tiola gisteren goede zaken door in IJzendijke De Lobbelaer uit Zevenbergen met 5-3 te be dwingen. Grote man bij Tiola was Bart van de Sande. In zijn enkelspel partij klopte hij Tycho Korporaal in drie sets. In het dubbelspel met Patrick Marteijn zette hij Marijn Prins en Casper Sayers met 6-4 6-3 opzij. Verder versloeg Van de Sande met Isabelle Leenhouwers aan zijn zijde na een zware strijd van Remortel: 6-0. Doordat laatst genoemde vervolgens minder risi co's nam, ging het meer gelijk op in de tweede set: 6-4. Het verschil in speelsterkte tus sen Bjarne Van Der Herten (2) en We hebben 40 van de 42 punten behaald. Een duidelijk signaal richting de bond Pascal van Driel (5) vertaalde zich in de duidelijke eindscore: 6-16-0. Hetzelfde gold voor het treffen het koppel Puck Ooms/Tycho Korporaal: 7-5 4-610-6. De tweede mixedpartij ging met 10-7 in de supertiebreak naar het Brabantse duo Havermans/Sayens. Het ging ten koste van de Vlaamse Dominique Vyncke en Hulstenaar Bram Donze. Eerder had Vyncke wel in het enkelspel gewonnen, net als Ruben Haverbeke. De Boskreek kwam in en tegen hekkensluiter Roosendaal niet verder dan 4-4. Over twee weken staat in de strijd om lijfsbehoud de derby De Boskreek-Tiola op de rol. Middenmoter Hulster Ambacht verloor in de derde klasse mannen thuis met 4-2 van Rico uit Sint- tussen Jeroen Alliët (2) en Ivo Spinnewijn (4): 6-0 6-0. Animo-voorzitter Frank van de Vrede reikte na afloop de kampi- oensschaal uit aan Jeroen Alliët. De aanvoerder droeg namens zijn team de schaal op aan de eind 2017 over leden clubicoon Ab de Zeeuw. Vol gend jaar hoopt Animo net als TC Sjef in de eredivisie te mogen uitko men. „We blijven het proberen. Onze competitieleider Frank van Harn zal een aanvraag indienen. We hebben 40 van de 42 punten behaald. Een duidelijk signaal rich ting de bond", aldus Kevin de Rooij. Animo 2 (2-4 tegen tenNISSEn) en DOS (0-6 tegen Sjef) degrade ren naar de eerste klasse. Zeeuws kampioen Animo maakt zich in middels op voor de landelijke titel strijd van medio juni. Willebrord. Voor de Hulstenaren bedwongen Maxime van Eenen- naam en Marnix Ivens in straight sets Richard Konings (6-3 6-2) en Bart van Nassau (6-3 6-0). In de hoofdklasse vrouwen is Animo hekkensluiter na het 5-1- verlies in Rotterdam bij Passing Shot. Natascha van Strien redde wederom de Terneuzense eer. In de eerste klasse verloor Sluiskil in Vlaardingen met 4-2 van Holy. Pe tra Kanselaar won zowel in het en kel- als het dubbelspel (in combi natie met Renee van Sabben). Het Sluiskilse duo overleefde twee matchpoints in de supertiebreak: 5-7 6-4 9-11. maandag 14 mei 2018 Het kampioensteam van Animo met Kenny de Rooij, Jeroen Alliët, Ruud Martens, Bjarne Van der Herten en Kevin de Rooij (vlnr). foto henk van de voorde De hockeysters van Rapide boekten een forse zege in de derde klasse. Met 8-1 werd Tempo'34 op eigen veld kans loos gelaten. Een klasse lager boog een met veel inzet spelend Olympia met 1-4 voor koploper Bleiswijk. In de vierde klasse bij de mannen zag Rapide in de slotseconden Wateringse Veld nog langszij komen: 1-1. Olympia verloor door desorganisatie in de gelederen met 1-4 van Bleis wijk. Peter Snelders Hulst Vrouwen. Derde klasse. Vierde klasse. Motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissingen stak er met kop en schouders bovenuit tijdens de tweede clubcross van MC de Sproeier in Wemeldinge. Herman Heuvink Wemeldinge Mannen. Vierde klasse. De tennissers van Animo zijn zaterdag kampioen geworden in de hoofdklasse van de dis trictscompetitie. De Terneuze- naars pakten de titel, die ze in 2017 ook al opstreken, met een 6-0-overwinning op De Goese Maan. Henk van de Voorde Terneuzen Henk van de Voorde IJzendijke - Kevin de Rooij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45