senz 'P Jason Malcorps op schot 14 KORFBAL VELDCOMPETITIE Baldé maakt verschil met fietsen Doordat de Middelburgse overgangsklasser zelf knap won en de concurrentie punten verspeelde, is het weer spannend bovenin. Er zijn nog twee speelrondes te gaan. 2V Nelleke Baldé uit Grijpskerke heef gisteren in Enschede de t/8 UT-triatlon op haar naam geschreven. In het verwarmde buitenbad noteerde ze na 500 meter zwemmen een tijd van 8.40 minuten. Na een inhaal race op de 20 kilometer fietsen schoof ze op naar de eerste plaats, voor nog vijf kilometer lopen op de campus van de Universiteit Twente. Een kilo meter voor het einde werd ze nog even belaagd, maar uitein delijk hield ze een halve mi nuut over voor de winst. Duinkerke slaat de aanvallen af In Spijkenisse won Joannathan Duinkerke uit Kapelle een wedstrijd voor ID-renners. In de finale van de wedstrijd pro beerde Davy Mertens uit Ou denbosch een paar maal de Zeeuw te verrassen, maar die gaf niet toe. Walter Pollet (Hulst) finishte als zesde, Ri- chard Tacken (Heikant) tiende en Edwin Raas (Hulst) der tiende. Swift boekte zaterdag een klin kende zege op concurrent Nieu- werkerk en steeg daardoor naar de derde plaats in overgangsklasse B. Voor de Middelburgse korfballers lonkt opeens weer de titel. In de hoofdklasse verloor TOP kansloos van kampioen DeetosSnel. DeetosSnel-TOP 26-17: Een in compleet TOP versus een gretig DeetosSnel leverde een evidente krachtsverhouding op. Nadat het loslatende kunstgras opgelapt was, toonde de Dordtse kampioen zich vele malen effectiever dan de Ar- nemuidse formatie. Scores TOP: Peter van Belzen 4, Jeanine Marijs en Dylan Gillissen 3, Willemijn Bouwens, Jurgen Janse 2, Suzanne de Jong, Remco Beze- mer en Sander Kloet 1. Nieuwerkerk-Swift 14-19: Swift speelde fris van de lever en sloeg na rust (8-11) definitief toe met een plan B: de doorgaans die nende spelers namen het scoren over van de schutters Gijs Gillis sen en Stephan de Boer, die door Nieuwerkerk aan banden werden gelegd. Swift kan in de resterende twee wedstrijden vrijuit spelen en zelfs nog aan het kampioenschap denken. Het verschil met de twee koplopers is immers maar twee punten. Ondo-Roda 23-18: Met een hoog rendement bouwde Ondo voor rust een fikse marge op: 12-6. Die bleek nodig. Roda kwam namelijk terug tot 17-15. De eersteklasser uit Sint Laurens pareerde precies op tijd. Twist-Tjoba 19-14: Het seizoen dreigt voor Tjoba uit te gaan als een nachtkaars. De ploeg van scheidend coach Tom Mertens had kansen voor wel dertig tref fers, maar liet ze voornamelijk on benut. Achilles-Fortis 18-10: Zonder de geblesseerde Remco Crucq was Fortis aanvallend onmachtig in Den Haag. Achilles legde de Sou- burgse dames lam, waardoor het onbedreigd won. Fortis is nog niet in veilige haven. Koag-Atlas 20-13: Koag was Atlas duidelijk de baas. De ploeg uit Ritthem stribbelde tegen tot 11-10, maar moest toen lossen. Atlas zal in de laatste twee wedstrijden punten moeten pakken om niet te degraderen uit de tweede klasse. Scores Atlas: Tim Dybala 5, Ste phan den Boer 3, Benjamin van Hese 2, Evi Ovaa, Shannon Bakker en Thomas Mesu 1. KVK-Korbatjo 14-15: Tegen Kor- batjo had KVK kansen om van de nul af te komen, maar liet na deze De korfballers van Luctor kunnen degradatie bijna niet meer voorkomen te verzilveren. Twee minuten voor tijd stond het nog 14-13. Een schot en een strafworp later was de twaalfde nederlaag voor de Kapel- lenaars toch een feit. Seolto-Tilburg 11-23: In het eerste kwartier sputterde Seolto nog wat tegen, daarna bleek koploper Til burg qua korfbalintelligentie te machtig. Met éénschotsaanvallen bezweken de Vlissingers onder de reboundende overmacht. Scores Seolto: Lieven Middelhoek en Sander Meertens 3, Sjoerd Koe tje 2, Rowena de Pagter, Cyntha Minderhoud en Alexia Kuizinga 1. Zaamslag-Togo 12-17: Halverwege lag Zaamslag op winstkoers tegen het uitermate slordige Togo (6-5). Op basis van werklust stelde de Goese subtopper in de derde klasse orde op zaken. In het laatste kwartier bezweek Zaamslag. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Marco van Reeuwijk 3, Gerwin Zegers 2, Marjolein Verpoorte, Er- win Verhelst en Mario Weststrate 1. Scores Togo: Tim van Zon 6, Kitty Huisman 4, Anouk Hazelaar 3, Niek Meerman 2, Mijke Tahapary en Joost Goossens 1. Scheldevogels-Luctor 13-9: Uitge rekend tegen degradatieconcur rent Scheldevogels kende Luctor een offday. De vele kansen waren niet besteed aan de Terneuzena- ren. De afzink naar de vierde klasse lijkt nu onafwendbaar. Scores Luctor: Anthony van de Velde 5, Jasmijn Hamelink, Jenny van Gelder, Adrie de Jonge en Pie- ter Kousemaker 1. moeizaam begin kantelde de wed strijd al snel in het voordeel van Cadzand. De Zeeuws-Vlamingen kwamen op voorsprong door een treffer van Rik Vanhijfte. Een mi nuut later was het weer raak: Jason Malcorps maakte de 2-0. Na rust probeerde Vosmeer aan te drin gen, maar Cadzand was gewoon weg de betere ploeg. Malcorps zorgde ook nog voor de 3-0 en met zij n derde van de middag werd het 4-0. Tarik Kadric bepaalde de eindstand op 5-0. Door deze overwinning wipte Cadzand over Wolfaartsdijk heen op de ranglijst en staat nu elfde. Smerdiek-Spui 4-0: Smerdiek toonde meer beleving en was heel de wedstrijd de betere ploeg. Mede doordat Spui met tien man kwam te staan - Yorick Koekkoek kreeg rood voor het neerhalen van een doorgebroken speler - liep het ach ter de tegenstander aan. Smerdiek kreeg meer kansen en Dennis Moerland zorgde voor de 1-0. Ju- lien Vermeulen verdubbelde de stad en Moerland pikte nog een doelpunt mee. In het tweede be drijf slaagde alleen Sander Vroeg- op erin om nog een treffer te ma ken. maandag 14 mei 2018 TRIATLON Wielrenster Nathalie Ver schelden bezorgde de Zeeuwse ploeg Jos Feron Lady Force weer een ritzege. Ze won de derde etappe in de Ronde van Haspengouw. WIELRENNEN Als je wilt blijven genieten van je vrijheid, dan kies je voor een comfortabele driewielfiets van Senzup. Wij zijn de driewielspecialist. Daarom kun je bij ons kiezen uit een groot assortiment fietsen met verlaagde instap en/of elektrische ondersteuning. Alle fietsen zijn aan te passen aan je specifieke wensen. Vraag een proefrit aan of kijk op www.senzupdriewielfietsen.nl blijf jezelf Swift heeft titel JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Eefje van den Berg 4, Naomi Zuidweg 3, Aïsja Zuidweg, Sanne Oostinga, Davin Thielen, Ste phan den Boer, Joren Gillissen en Gijs Gillissen 2. Scores Ondo: Dennis Witte 6, Tho mas Mesu en Ronald Wisse 5, Kelly Sanderse 3, Sacha Hoefkens, Kristy Kolmus, Marit van Huizen en Jeroen Mesu 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Esmee Walraven en Patrick de Bruine 3, Leanne Janse, Manon Braam, Carina Westmaas en Robin Harinck 1. Scores Fortis: Tim Crucq en Rens van den Driest 3, Juul van de Linde 2, Yasmin Swiers en Justin Koppe- jan 1. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 4, Jose Nieuwenhuijse en Lennard Volkers 3, Romie de Winter, Tonia Verdonk, Marlotte Eversdijk en Niels Verdonk 1. BKC-Seolto 4 8-5. Scores BKC: Eline de Baare 4, Naomi Hamelijnck, Sandy van Grol, Michiel Zwanen burg en Koen de Bliek 1. Cadzand tekende zaterdag voor zijn grootste overwinning van het seizoen. Op eigen veld werd Vosmeer met 5-0 versla gen in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Streekge noot Spui verloor kansloos bij Smerdiek. Robin Hamelink Vlissingen Cadzand-Vosmeer 5-0: Na een Rik Vanhijfte scoorde in zijn vierde opeenvolgende wedstrijd voor Cadzand. Hij bracht zijn seizoenstotaal daarmee op 14 treffers. Gratis brochure 0800 - 0468 Bezoek onze showroom: Oosteinde 6, Barendrecht Bel voor een afspraak bij je thuis: 0800 - 0468

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42