Zaamslag vermaakt publiek zonder punten Hulsterloo houdt hoop 13 Trainer Mare de Kunder weet nog niet hoe hij thuiskomt na titelfeest zv De Kunder, die bij Vogelwaarde volgend seizoen in de vierde klasse aan zijn vijfde jaar begint, heeft in zijn scooter een beste vriend. Die brengt hem vanuit Terneuzen naar de trainingen en de wedstrijden. Die scooter liet de Terneuzenaar deze keer staan. „Ik heb hem in Vogelwaarde gepar keerd, want we gaan deze titel goed vieren. Ik kom wel thuis, maar niet op de scooter", glun derde hij. De felicitaties stroomden bin nen op zijn mobieltje. „Dit is toch schitterend. De wijkagent felici teert me met het kampioenschap." Zo'n honderd Vogelwaarde-sup porters waren getuige van deze memorabele dag. „Ik heb twintig jaar geleden als speler het kampi oenschap in de vijfde klasse ge vierd. Nu gebeurt het als voorzit ter", vertelde een dolgelukkige Ha- rold de Rijke. Voor het gros van de selectie was het de eerste titel bij de senio ren. Zo ook voor Rick Moens. „Ik speel nu tien jaar bij deze club, maar ik heb nog nooit een kampi oenschap meegemaakt. Er zat best wel spanning op bij ons. Het is te recht, want na de winterstop heb ben we geen wedstrijd meer verlo ren", zei de 29-jarige aanvoerder. Voor De Kunder was het de vijfde titel in zijn trainersloop baan. „We speelden vandaag niet goed, maar dat zie je meestal in kampioenswedstrijden. De spelers zijn niet gewend om met de druk om te gaan. We hebben het kam pioenschap over het hele seizoen verdiend. Voor de winterstop heb ben we het beter gedaan dan in de voorgaande jaren. In de tweede competitiehelft haalden we altijd al de meeste punten. Het kon ei genlijk niet meer fout gaan, want we hadden een grote voorsprong op de concurrentie." Er was geen kampioensschaal. Willy Spinnewijn reikte als verte genwoordiger van de KNVB wel de medailles aan de kampioenen uit. Jeffrey Geers zag zijn uitste kende optreden bekroond met de wedstrijdbal. De uitblinker maakte alle doelpunten voor Vo gelwaarde, waarvan twee belang rijke treffers uit een strafschop op cruciale momenten. Biervliet nam via Stephan Tho- maes na tien minuten een ver- diende t-o-voorsprong. Vogel waarde speelde krampachtig, maar twee strafschoppen van Geers zorgden binnen drie minuten voor de ommekeer. De eerste na een duwfout van de beste Biervliet- speler, Nick Hoogstraate, op Mat- thijs van der Poel. De tweede na een handsbal van Marcus Onge- nae. Geers kende geen zenuwen en schoot zijn ploeg naar een 1-2- voorsprong. Na rust gebeurde er weinig. In blessuretijd was Nieck Elderson de perfecte aangever voor Geers, die de 1-3 maakte. De Kunder liet ook de drie wissels delen in de feestvreugde. Het betekende voor Geers zijn veertiende competitie treffer, waarmee hij samen met El derson de clubtopscorer is. „Er zat veel spanning op deze wedstrijd. Ik ga nu helemaal los", verzekerde een opgeluchte Geers. Voor de 23-jarige Terneuzenaar is het zijn derde seizoen bij Vogel waarde. „Ik heb het prima naar mijn zin en mijn jawoord voor vol gend seizoen gegeven." Volgens De Kunder blijft de selectie nage noeg intact. Alleen de broers Mar- ciano en Giovanni Lekaj hebben vanwege werk te kennen gegeven te stoppen. Met de spelersbus ging de kam pioen om 18.00 uur richting Vogel waarde, waarna ze op een boeren kar stapten en na een rondrit naar de kantine gingen. In het clubcafé Het Karrewiel werd het kampi oensfeest afgesloten. En de scooter van De Kunder? Die bleef nog even waar hij de hele dag al stond: in Vogelwaarde. Zaamslag en Kapelle zorgden in de derde klasse A van het zater dagvoetbal voor veel sensatie. In Zeeuws-Vlaanderen won Kapelle met 4-5 van de kersverse periode kampioen. Na dertig tellen tekende Frans Rokven voor de 1-0 en via Joost Si- mons werd het na 36 minuten 2-0. De tweede helft verliep spectacu lair. Jasper Vink zorgde voor 2-1, Niek Luime met een mooie boog- bal voor de 3-1, maar daarna ging het mis voor Zaamslag. Wout Vink (penalty), Salim Sandee, Souliman Abali en Rob Schal- koort kantelden de stand naar 3-5. Luime scoorde vlak voor tijd nog tegen. In de strijd om de titel deed Yer- seke goede zaken. Zelf won de koploper met 0-7 bij Vlissingen, onder meer door vijf goals van topscorer Arjen de Koeijer, terwijl nummer twee RCS met 2-2 gelijk speelde tegen Walcheren. Daar door kan Yerseke zaterdag bij Ka pelle kampioen worden. Onderin won Wemeldinge met 1-2 bij Lewedorpse Boys. Daardoor droegen de bezoekers de laatste plaats weer over aan de thuis ploeg. Hulsterloo heeft nog altijd kans op deelname aan de nacompetitie en speelde daarom met veel meer in zet. Voor de rust resulteerde dat in de 0-1 van Jens de Vleesschouwer. Na de hervatting sloegen de Zeeuws-Vlamingen definitief toe. Nadat Sietse Goossen de marge op twee had gebracht, werd het 0-3 door Alexander Praet en 0-4 door opnieuw Goossen. In de slotfase scoorde Dennis Voorbraak nog voor de thuisclub: 1-4. Aardenburg-Sluis 3-6: Aardenburg kwam al vroeg op voorsprong, door een doelpunt van Benedict van de Walle. Daarna werd het 1-1 door By- ron Bentley. Nog voor de rust be sliste Sluis het duel in zijn voordeel, omdat Jens Pyfferoen binnen een tijdsbestek van vijf minuten drie keer raak schoot. Na de hervatting scoorden beide ploegen om en om. Van de Walle zorgde voor 2-4 en 3-5, Pyfferoen voor 2-5 (uit een strafschop) en 3-6. Sluiskil-Graauw 0-1: Graauw was voor de rust de bovenliggende par tij en kwam na 25 minuten ver diend op 0-1 door een doelpunt van Joost van de Walle. In de tweede helft werd er niet gescoord. SDO'63-NVS 0-2: SDO'63 dic teerde bijna voortdurend het spel- beeld, maar het was NVS dat de meeste daadkracht aan de dag legde. Waar de thuisclub een groot aantal kansen onbenut liet en ook paal en lat trof, waren het de bezoe kers die wel het doel vonden. Na 38 minuten opende Sonny van Geel de score. Dezelfde speler gooide na 59 minuten het duel definitief in het slot. maandag 14 mei 2018 Geduld Vogelwaarde beloond Vogelwaarde heeft er twintig jaar op moeten wachten, maar gisteren was het zover. De ploeg van trainer Mare de Kunder pakte in de topper tegen Bier vliet (1-3-winst) het kampioen schap in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter De Jong vierden de spelers en de technische staf uitbundig hun feestje op het veld van Bier vliet. Aector Doorns Biervliet Vogelwaarde vierde al twintig jaar geen kampioen schap meer. Maar gisteren was het dan eindelijk raak. Door de 1-3-zege bij num mer twee Biervliet was de titel binnen. Klaas Verspoor Vlissingen Hulsterloo heeft nog altijd zicht op nacompetitie om promotie naar de vierde klasse. De ploeg won gisteren met 1-4 bij Lepel- straatse Boys. Corn Boys- Schoondijke werd afgelast, omdat er geen scheidsrechter was. Eddy van der Hooft Vlissingen Lepelstraatse Boys-Hulsterloo 1-4: De selectie en staf van Vogelwaarde vieren feest op het veld van Biervliet, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41