II Sunweb 9 Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser speelt weer gelijk; nu met 1-1 bij Stedoco Hoofdklasser is nu dertien duels op rij ongeslagen, maar kan over twee weken zomaar met lege handen staan. zv Dat Jannes Tant het na afloop van het duel met Stedoco (1-1) even aanstipte, was logisch. „We zijn nu gewoon dertien wedstrijden op rij ongeslagen", zei de trainer van Hoek, terwijl een mix van trots en verbazing hoorbaar was. De woor den die hij er vervolgens aan toe voegde, mogen nog wel even na- echoën voor alles en iedereen bij Hoek. „Toch hebben we nog hele maal niets." Als ze bij de hoofd klasser niet uitkijken, blijft dat ook zo, want Hoek balanceert de laat ste weken op een dun koord. De ploeg won de eerste acht du els van 2018, maar daarna bleek winnen geen abc'tje meer. Goed, een 2-2-gelijkspel tegen koploper (en nu kampioen) Noordwijk was een prima resultaat, maar sinds die wedstrijd pakte Hoek weinig pun ten meer. De score tot nu toe van de duels in april en mei: vijf wedstrij den, zeven punten. Want Hoek speelde na het duel met Noordwijk nog drie keer gelijk en won alleen van 's-Gravenzande. De Zeeuws- Vlaamse ploeg is nog koploper in de strijd om de derde periode, maar de concurrenten hijgen in de nek. Stedoco, Achilles Veen, 's-Gra- venzande; ze zijn als de luipaarden in de Beekse Bergen, die hun prooi in het vizier hebben en zich afvra gen of ze (nog) een kans krijgen om toe te slaan. Hoek heeft nog twee routes om de nacompetitie te ha len. Dat kan via het winnen van de derde periode. „Het is heel simpel", aldus Tant. „We hebben nog zes punten nodig, dan zijn we er." Dat is, weet de trainer zelf ook, makkelijker gezegd dan gedaan. Wil Hoek zaterdag in Amsterdam winnen van Swift en een week la ter op eigen veld Achilles Veen ver slaan, dan zal het een hoger niveau moeten halen dan in de afgelopen weken. De ploeg van Tant ont snapte onlangs aan een nederlaag bij Rijsoord (2-2) en kwam twee weken geleden matig voor de dag bij Smitshoek (1-1). In dat duel viel Rik Impens uit met een hamstring blessure. De Belg, met dertien goals Het is heel simpel. We hebben nog zes punten nodig, dan zijn weer topscorer van Hoek, keek zaterdag in Hoornaar vanaf de zijkant toe en werd node gemist. Want als Impens niet speelt, heeft Hoek geen speler die zijn rol over kan nemen. Titas Vitukynas werd als creatieve nummer tien he lemaal uit Litouwen gehaald, maar verdwijnt volgende maand via de achterdeur. Tant heeft binnen zijn selectie niemand die zo creatief als Impens kan zijn. De Belg heeft een individuele actie in huis, kan met een steekpass een verdediging uit elkaar spelen en beschikt over sco rend vermogen. Nu bestond het middenveld uit Reguillo Vande- pitte, Thomas van Renterghem en Aaron Verwilligen. Drie spelers die hun taak uitvoeren en hard wer ken, maar scoren doet eigenlijk al leen Van Renterghem af en toe. Hij maakte er dit seizoen, vaak als linksbuiten, vier. Vandepitte en Verwilligen staan nog droog. Hoek moet het de laatste weken vooral hebben van de goals van Sidy Ceesay. De spits was eigenlijk al af geschreven, vocht zich terug en heeft nu twaalf doelpunten achter zijn naam staan. Zaterdag poetste hij vlak voor rust de openingstref fer van Jay-Jay Meierdres (die rustig door de verdediging van Hoek mocht soleren) met een bekeken treffer weg (1-1). Veel meer viel er daarna niet meer te beleven. Daniël Akindayini, die al zeven duels niet scoorde, zorgde nog voor tumult door een klap uit te delen aan We- sley Pollemans. Van het arbitrale trio zag niemand het, waardoor de Engelse spits ermee weg kwam. In de laatste twee duels van de regu liere competitie mag Akindayini zijn voeten weer laten spreken. KARAKTERISTIEK Sports Events Grand Prix van België op Spa-Francorchamps ZONDAG 26 AUGUSTUS 2018 Max Verstappen Tribune Staanplaats Brons Grand Prix van Duitsland op de Hockenheimring ZONDAG 22 JULI 2018 Zitplaats Innentribune B maandag 14 mei 2018 Hoek balanceert op een dun koord Barry van der Hooft Hoornaar A Doelpuntenmaker Sidi Ceesay probeert de bal met een omhaal (tevergeefs) binnen te houden, fotowessel dekker - Jannes Tant Stedoco-Hoek 1-1 (1-1). 18. Jay-Jay Meierdres 1-0, 39. Sidy Ceesay 1-1. Scheidsrech ter: M. Oosting (Niekerk). Gele kaart: Jordey van Dam (Ste doco), Zinho Chergui en Aaron Verwilligen (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa- bian Wilson, Stef de Backer, Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Reguillo Vandepitte, Aaron Verwilligen, Thomas van Renterghem; Bram Leroy (90. Sascha Beshliaha), Da niël Akindayini en Sidy Ceesay (80. Titas Vitukynas). Inclusief ticket en vervoer V Diverse opstapplaatsen V Inclusief ticket en vervoer yf Diverse opstapplaatsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37