O CD 8 De Bruijn knokt naar zege in Grand Prix Stunt Boehlé had groter kunnen zijn Winst in Vlissingen voor twee oud-profs Twee keer WB-goud voor De Koning m' Zeeuws getinte ploeg na 2-2 uitgeschakeld Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft de tweede Grand Prix van dit kalenderjaar ge wonnen. Het was de tweede GP-zege in zijn carrière. De Bruijn vocht zich door een aantal stevige beproevingen. In de achtste finale won hij nipt van Barry van Beers (40-39). In de kwart finales ging het iets vlotter tegen Martien van der Spoel (40-28) en in de halve finale werd Jean van Erp in een bloedstollend duel ge klopt met 40-38. In de finale was De Bruijn te sterk voor de stugge Raimond Burgman, met 40-31 in 30 beurten. De Hulstenaar rukte hier mee op naar de tweede plaats in het jaarklas sement. Beachvolleyballer Dirk Boehlé heeft in Luzern een topoptreden niet kunnen bekronen met een plaats bij de laatste vier. Samen met Steven van de Velde werd de Hulstenaar bij het Zwitserse wereldbekertoernooi uitgescha keld in de kwartfinales. Zaterdag waren de twee in de achtste finales te sterk voor een Litouws duo (21-16 21-19) en daarna was de start in de volgende ronde ook uitstekend. Boehlé en Van de Velde kwamen zelfs met 21-18 20-19 voor tegen een Zwitsers koppel. Het matchpoint benutten ze echter niet, waarna de tegenstanders erop en erover gingen. Ze wonnen de tweede set met 26-24 en de derde met 15-9. Kampioen Tijdens het eredivisietoernooi beachvolleybal in Vlissingen ging zowel bij de vrouwen als de mannen het favoriete koppel met de eindzege aan de haal. Sophie van Gestel en Marloes Wesselink ko men deze zomer samen uit in de Nederlandse competitie. In Vlissingen spatte de kwaliteit ervan af bij de twee oud-profs, die tot voor kort voor Nederland op grote eindtoernooien speelden. Pas in de finale kregen ze van Qui- rine Oosterveld en Mered de Vries serieuze tegenstand: 21-1819-2115-13. Bij de mannen pakten Jannes van der Ham en Sven Vismans de bokaal. Zij waren in de eind strijd in twee sets de baas over Kjeld Broe- kema en Erik van der Schaaf. Goesenaar Corné de Koning heeft bij de we reldbekerwedstrijd van Gavirate twee num mers gewonnen. Met Annika van der Meer ze gevierde hij in Italië in de klasse TA Mix2. Met 8.35,08 minuten versloegen ze de enige andere boot met tien seconden. Ook als eenling - hij maakte zijn debuut in de skiff - pakte De Koning goud. In een finale met acht boten bleef de olympiër zijn concur renten meer dan een halve minuut voor. Tim van Dijke Walhout Sparta speelt de finale tegen FC Emmen, om één plek in de eredivi sie. „Die finale had ik graag willen spelen", zegt De Nooijer ruim een half uur na afloop. Hij is even stil en gooit er dan een welgemeende vloek uit. De trainer kijkt schuldbe wust om zich heen. „In de rust heb ik de spelers verteld dat ze nog 45 minuten van de finale verwijderd waren. Ze hebben alles gegeven. Dit zijn de wedstrijden waar je het voor doet. De spelers hebben er een feest van gemaakt. Daar kan ik als trainer echt van genieten." Genieten, dat heeft Karim Ban nani het afgelopen halfjaar af en toe ook wel gedaan. Lange tijd is hij vooral wisselspeler geweest, in de stuntwedstrijd bij Cambuur (1-4) laat hij zich zien en ook tegen Sparta mag hij in de basis starten en negentig minuten spelen. Toch lijkt de toekomst van de Terneuzenaar niet bij FC Dordrecht te liggen. „De club heeft vorige maand aangege ven niet met me verder te willen", vertelt Bannani. „Ze hadden een optie om mijn contract met twee jaar te verlengen, maar hebben die niet gelicht. Misschien verandert dat nu, omdat ik de laatste wedstrij den heb gespeeld. Anders moet ik op zoek naar iets anders." Bannani, die begeleid wordt door de oud-profs Youssef El Akchaoui en Ali El Khattabi, is trots op wat FC Dordrecht heeft laten zien, net als zijn trainer en ploeggenoot Ju- lius Bliek uit Burgh-Haamstede. „We hebben voor elke meter ge vochten en Sparta aan het wanke len gebracht", zegt Bannani. „Het is jammer dat we het niet vol konden houden. Tegen Cambuur moesten we natuurlijk heel diep gaan, net als in de eerste wedstrijd tegen Sparta." De Nooijer: „We waren er zó dichtbij. Denis Mahmudov kreeg nog een enorme kans op 2-3. Dit is echt zonde!" Onsportief De trainer heeft zich geïrriteerd aan de technische staf en enkele spelers van Sparta die - nadat Dordrecht de bal uitschoot vanwege een gebles seerde speler - de bal tot drie keer toe niet teruggaven. „Waar slaat dat op? Je kunt die bal toch gewoon te rug schieten. Dat doen wij ook. Ik vind dat echt onsportief. Of het er bij hoort? Waarom? Dat hoort er op geen enkel niveau bij." De Nooijer heeft nog een con tract voor één jaar bij FC Dordrecht. Is het niet tijd om nu een volgende stap te zetten? Clubs als Excelsior en Heerenveen zoeken nog een trainer. „Daar wil ik nu helemaal niet aan denken. Eerst moet ik dit verwerken", zegt De Nooijer. „Ik heb nog een contract bij FC Dor drecht en we beginnen straks weer fris aan een nieuw seizoen." Dat laatste geldt waarschijnlijk ook voor Julius Bliek. De verdedi ger, die tien minuten voor tijd bin nen de lijnen komt als extra aanval ler, is zijn basisplaats onlangs kwijtgeraakt. Daar baalt Bliek van, al overheerst ook bij hem vooral een gevoel van trots. „Een jaar geleden speelde ik nog met Kloetinge in de eerste klasse en had ik niet durven dromen dat ik dit seizoen dit allemaal zou mee maken", vertelt hij. „Voor mij is het een topseizoen geweest. Ik heb me zowel binnen als buiten het veld ontwikkeld. Dit is op vele vlakken echt een heel leerzaam jaar ge weest. Volgend seizoen wil ik de volgende stap zetten." PLAY-OFFS Europees voetbal 2-1 Promotie/degradatie 4-1 maandag 14 mei 2018 GO BILJARTEN BEACHVOLLEYBAL Marloes Wesselink smasht de bal in de fi nale. FOTO LEX DE MEESTER BEACHVOLLEYBAL PARAROEIEN i Het Zeeuwse voetbal kroonde dit weekeinde drie kampioenen. De Meeuwen (tweede klasse) en Krab- bendijke (derde klasse) in het za terdagvoetbal en Vogelwaarde (vijfde klasse) in het zondagvoet bal. S Tim van Dijke heeft een goede beurt gemaakt bij de UCI Junior Se ries in het Oosten rijkse Obertraun. De 18-jarige mountainbiker uit Colijnsplaat werd vijfde. De rege rend Nederlands kampioen bij de junioren moest zo'n twee minuten toegeven op win naar Azzaro. l Middenvelder Joey Walhout voetbalt komend seizoen bij Philip- pine. Hij is na Joris Corijn (hij gaat naar FC Axel) de tweede speler van Breskens die zijn vertrek bekend maakt. Can Kiran keert komend seizoen terug naar Ter- neuzen. O CL CO a Karim Bannani (rechts) viert met zijn ploeggenoten de openingstreffer van Denis Mahmudov (tweede van links) tegen Sparta. foto kay in t veen/pro shots Dordrecht laat Sparta bibberen Het is de club waar hij zijn eer ste stappen als profvoetballer heeft gezet, de club ook waar zijn zoon Yanilio komend sei zoen speelt. Maar die sentimen ten tellen deze zondag allemaal niet voor Gérard de Nooijer. Hij wil, na de 1-2-nederlaag uit de heenwedstrijd, stunten met FC Dordrecht, tegen het Sparta van de driftige Dick Advocaat. Hal verwege leidt zijn ploeg op Het Kasteel verrassend met 0-2, maar uiteindelijk wordt het 2-2 en zit het seizoen erop voor 'Dordt'. Barry van der Hooft Rotterdam Vitëssé - ADÓ Dèri Haag 32. Matavz 1-0, 53. Mount 2-0, 55. El Khayati 2-1. Heenduel: 5-2. FC Utrecht - Heerenveen 2-1 39. Strieder 1-0, 58. Van der Maarel 2-0,78. Rojas 2-1. Heenduel: 3-4. De Graafschap - Telstar 4-2 4. Nieuwpoort 1-0, 25. El Jebli 2-0,57. Hamdaoui 2-1, 66. Serrarens 3-1,75. Novakovich (strafschop) 3-2,80. Van Mieghem 4-2. Heenduel: 2-3. NEC - FC Emmen 5. Achabar 1-0,11. Achabar 2-0,14. Bannink 2-1,43. Sturing 3-1, 45+7. Ter Haar Romeny 4-1. Heenduel: 0-4. Sparta - FC Dordrecht 7. Mahmudov 0-1, 26. Cijntje 0-2,57. Duarte 1-2,77. Muhren 2-2. Heenduel: 2-1. Roda JC - Almere City 1-2 31. Van der Water 0-1,53. Schahin 1-1, 87. Hammouti 1-2. Heenduel: 0-0. MEDICORT fysiotherapie voor (top)sporters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36