5 Alweer een klap voor Chris Froome: 22 renners zijn sneller dan hij Herlings oppermachtig Europese titel Bouwmeester Kampong op weg naar titel BRIT FAVORIET-AF FLITSEN maandag 14 mei 2018 GO ljun web Sun«jj A Tom Dumoulin: „Vorig jaar was ik heel goed. Misschien reikt mijn niveau niet hoger dan dat." fotocorvos GRAN SASSO Van zijn topfavo- rietenstatus van tien dagen ge leden is niets meer over. Chris Froome (foto) incasseert deze Giro klap op klap en verloor gisteren in zeer korte tijd maar liefst een minuut en zeven se conden. Liefst 22 renners reden de Gran Sasso sneller op dan de viervou dig Tour-winnaar. In het klasse ment staat de door de salbuta- mol-zaak achtervolgde Brit in middels al 2.27 achter op zijn landgenoot Simon Yates. Met 1.49 is de achterstand op Du moulin, die derde staat, ook fors. Een dag eerder viel Froome ook al negatief op toen hij op de Montevergine di Mercogliano in een gladde bocht onderuitschoof. Het was zijn tweede val in deze Ronde van Italië, want ook bij de verkenning van de openingstijdrit lag hij al op de grond. Bij met name de Britse pers gaan inmiddels geluiden op dat Froome eerdaags zal opgeven, maar bij zijn Team Sky worden die geruch ten vooralsnog tegengesproken. MOTORCROSS Jeffrey Herlings (23) heeft op overtuigende wijze de GP van Letland op zijn naam geschreven. Nadat de Bra bander de eerste manche al had gewonnen, was Her lings na een inhaalrace ook de beste in de tweede manche. Herlings komt door de zege in de WK- stand op 336 punten. Dat zijn er 29 meer dan Cairoli. Coldenhoff staat zesde met 180 punten. ZEILEN Marit Bouwmees ter (29, foto) heeft de Eu ropese titel in de Laser Ra- dial geprolongeerd. De olympisch kampioene was na de voorlaatste race al niet meer in te halen. De Friezin is de laatste jaren ongenaakbaar in de Laser Radial. Ze is ook de rege rend wereldkampioene. Maxime Jonker eindigde als tweede. HOCKEY De hockeyman- nen van Kampong hebben het eerste duel met Am sterdam om de Neder landse titel gewonnen. De titelhouder pakte in het Wagenerstadion de winst via shoot-outs: 3-2. De wedstrijd was in 1-1 geëin digd. Bij winst zaterdag zijn de Utrechters kampioen, anders volgt een dag later een beslissingswedstrijd. Tweevoudig wereldkam pioen Dafne Schippers (25) is in de Diamond League van Sjanghai, haar eerste race van dit seizoen over 200 meter, als tweede geëindigd met een tijd van 22,34 (pr is 21.63). BMX'er Niek Kimmann (21) heeft in Heusden-Zol- der de wereldbekerwed strijd gewonnen. In het klassement loopt hij uit naar 645 punten. Laura Smulders (24) werd derde, maar behoudt met 665 punten wel de leiding. Springruiter Harrie Smolders (38) heeft de GP van Hamburg gewonnen. Daarmee vestevigde de Brabander zijn leidende positie op de wereldrang lijst. Ml"1! \\t vn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33